Jump to content
Българският форум за музиканти

Еквивалент на RG321MH


LucaTurilli

Recommended Posts

Здравейте,

 

До колкото виждам тази китара Ibanez RG321MH като нова на българския пазар не се продава вече дори и втора употреба не намирам.

Интересно ми е кои китари са подходящи заместители.

 

Любимата ми група е Trivium и ако се реша да взема китара искам да е подходяща като звук за това тежко звучене.

Сега имам Cort KX-5 и съм доволен от звука като цяло, но не е толкова подходяща за такава тежка музика.

 

Какво мислите за тези две оферти?

 

http://rockshock.eu/kitari/elektricheski-kitari-bg/rgr321ex-bk-bg.html?mfp=price[330,795],path[2_33],stock_status[7]

 

http://rockshock.eu/kitari/elektricheski-kitari-bg/rg370dxz-bk-bg.html?mfp=price[330,795],path[2_33],stock_status[7]

Редактирано от LucaTurilli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй... китарата от втория линк е с флойд тремоло, допълнителен среден single coil адаптер, китарата от първия линк е с двойка хъмбъкъри и фиксиран бридж. Ако намериш на приемлива цена и в прилично състояние Epiphone Matt Heafy сигничър модела, бих ти казал да го пробваш и ако ти хареса да го вземеш. Със сигурност ще се доближиш до саунда на Trivium и една купчина други групи. Доста по-добър вариант е от тези китари, които си посочил.

Редактирано от Калоянчо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, щом си фен на Trivium, но парите не са малко:

 

http://rockshock.eu/enc7ebbh1-ltd-ed-matt-heafy-signature-les-paul-custom-7-string-bg.html?search=Epiphone%20Matt%20Heafy

http://rockshock.eu/enctebbh1-ltd-ed-matt-heafy-signature-les-paul-custom-bg.html?search=Epiphone%20Matt%20Heafy

 

Ако се намерят втора ръка някъде по-евтино, бива.

 

BTW, Shogun е великолепен албум, но другите не са на нивото му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От двете посочени китари от теб аз бих избрал тази http://rockshock.eu/kitari/elektricheski-kitari-bg/rgr321ex-bk-bg.html?mfp=price , едвали ще се различават много по звук и усещане , но избора ти между двете е нелогичен понеже едната е с флоид а другата с фиксиран мост , а и за какво ти е този  сингьл по средата за такава музика , явно стреляш на посоки . Аз по скоро бих си купил читави адаптери за да ги сложа на КОРТА , така с по-малко вложения ще имаш по-голяма разлика в звука .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че Корт и Айбънец в тази ценова категория се произвждат в Индонезия на една и съща линия до обед Корт,след обед Айбанец,на другия ден Епифон.Какво пише на главата е последния ти дерт.В Китайските и Корейските фабрики е същата работа.Японския Айбанец,няма да му харесаш цената,в общи линии така стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е да се напише и бюджет, в който да се поберат предложенията!
Както е зададен въпроса от автора на темата и както са посочени китари, разбирам ,че трябва да има сет EMG, подходящ за съответния стил, който обаче е на цената на китарите.

Ето едно предложение: ESP LTD EC-401 Black, китарата е подходяща за стила, като звук и визия и цената е под сигнатурния Епи модел на Matt. Но все пак около 1250лв., корейско производство.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като начало трябва да си изясниш страт ли ти трябва,лес пол ли,теле и т.н.После с тремоло или не.После нек тру,сет нек или болт он.22 или 24 прага.После шестак или седмак.Адаптрите и те какви да бъдат.

Изобщо не се заблуждавай,че като си купиш сигничър и ще е нещо изключително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за коментарите. Купих си RGR321EX-BK и вади страхотен звук като и се свири по-лесно от колкото на Корт-а. Адаптерите са толкова силни, че се чува много силна микрофония ако увелича гейн-а от кубето или силата на адаптерите от китарата (не е самовъзбуждане на струните, защото ги заглушавам). В момента в който започна да свиря и високочестотния звук спира така, че май ми трябва по-качествено кубе, за ограничаването на този високочестотен шум. Сега ползвам Behringer GTX30. Зарадва ме факта, че на българския пазар имат в наличност Signature модел на фронт мена на любимата ми група. Някой ден може и да си го купя ако подобря свиренето си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.