Jump to content
Българският форум за музиканти

Преносим Компютър


Black Bird

Recommended Posts

По-задълбочени тестове с MSI-а, за който споменах... Батерия средно държи 2 часа, да не кажа максимално! Причина- видео картата, която е голям консуматор и вероятно монитора, който също е причина за голям харч на електричество. При пуснати Bluetooth и WiFi батерията издържа максимум 1.5 часа. Това за работа навън е някак неперспективно. По-скоро се води като десктоп риплейсмънт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ЕмЕс Ай са големи във всички смисъли на думата,поне колкото съм имал вземане даване с тях никога не съм се чувствал прецакан.

А и да работиш с аудио проекти в движение ми се струва налудничево.. исакм да кажа че да смесиш нещо в трамвая на път за студиото не ми се вижда много верооятно.Ако трябва да позапишеш китара ,вокали квото и да е.. винаги ше има контакт на една ръка разтояние..

MEGABOOK L740 ми грабно окото на мен..голем телевизор има и това ме радва :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IgniteAll

Точно затова "издържливите" компове са с 12-13" дисплеи.

 

А синия зъб е почти незначителен консуматор, за разлика от wi-fi.

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами синия зъб винаги ще е нещо, без което не мога... WiFi-то също. Написаното по-горе беше, за да уточня, че коментара ми за този лаптоп не е бил много обективен, без да го изтествам. Имах тази възможност и тази машинка остана в графата опит за десктоп риплейсмънт от страна на MSI. Много е хубав, много ме радва, но пак не покрива изискванията ми :metalist: С него се купува една видео карта и 1 гигабайт РАМ, хард диск и гаден монитор(на слънце почти няма шанс да се види нещо, заради Кристал Брайт технологията). MSI, доколкото разпитах и изчетох винаги са били слаби именно в производството на батериите, което откровно ме разочарова. Бях на косъм да съм собственик на такъв, но се отказах на този етап.

Има 2 типа издръжливи компютри - 12" и IBM :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, Тинкпад-овете са класика от бая дълго време, но не са йевтинки :greenball:

 

Като стана дума за безжична мрежа, адаптерите, които ползват Acer са адски икономични и в същото време си имат приличен обхват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Acer е така, но не съм им никак фен, след многократни проблеми, които си бяха фабрични дефекти, появили се на този тип лаптопчета :rolleyes: Като цяло съвета ми в случая е да се купи един IBM. Това ще е едно много перспективно вложение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Преди малко проведох един разговор със сервиза на НР в София. Гаранцията на повечето модели преносими компове на НР не важи в БГ :rocker: Честито на печелившите, явно ще е друга марка!

 

И два оф-въпроса: Някой пробвал ли е да слага линукс/уиндоус на ейпъл преносим комп(естествено- с интелските процесори)? И съответно как се държи? Предполагам, че ако имат добър сервиз в БГ, ще е много хубава инвестиция :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой колега си го причини това с Линукс и се върна към МакОС-а почти на момента... Тества го със Слакуеър. Много скъпа инвестиция е това, при положение, че само компютъра е минимум 2900 лв. доколкото помня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес наистината бях поразен от факта, че ейпъл беше НАЙ-ЕВТИНИЯ приемлив вариант с core 2 duo доста под цената, която предполагаш- говорим си за 1300$ :) Естествено, не говорим за БГ

 

Пример http://www2.shopping.com/xPF-Apple-MacBook-White-MA700LL-A

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление повечето БГ "сервизи" не са оторизирани да поправят техниката- преди време занесох един фотоапарат HP в лицензирания им уж сервиз- откриха повредата, но не били оторизирани да поръчат части от производителите... можело да пратят машинката в ю ес ей... на моя сметка :thumbs_up: Но така или иначе това се случва независимо дали си взел техниката от тук или оттам- в нашите сервизи те гледат като престъпник, докато в техните без въпроси просто ти дават нова бройка.

 

Относно HP във фотография :hysterical:

Ако ти е в гаранция фотощрака ти го подменяли при дефект, но иначе нямало ремонт

Просто нямат сервизна база. Продават си само и не ги е еня за останалото

... това за фотобизнеса им в БГ, за другото не знам

Но и за лаптопите съм чувал много лоши неща

На един авер му изгоря HDD още на първия месец на един такъв лаптоп

Малко след като му изтече гаранцията му изгоря дънната платка

Искаха му около 1000лв за ремонт накрая хахахахахах

Все едно нов комп му продават

Аз не бих си купил техника HP, освен лазарен принтер може би

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе не са несериозна компания. Последните "новини" ги разбрах защото писах на мейла на ЮС сервизите им и явно са накарали нашите хора да ми звъннат, тъй като получих днес мейл с който ме питат янките дали наште хора са ми се обадили и дали съм доволен от обслужването...

 

Явно НР от българска гледна точка СЪКС.

 

А кой е дистрибутора на ейпъл за БГ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.