Jump to content
Българският форум за музиканти

plamen_gr

Сетъп на електрическа китара

Recommended Posts

Здравейте..някой знае ли добър лютиер в Бургас,защото китарата ми се нуждае от сетъп..изчетох доста теми из форума не открих инфо за такъв.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е Fender Squier Affinity Strat HSS, искам да и сваля екшъна обаче струните почват да бръмчат.

Има и износени прагчета и мисля ,че нъта трябва малко да се вдигне.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че лютиер ще тръгне да се занимава.Може да се справиш и сам.Първо проверяваш грифа дали е прав с метална линия по дължината на струните.После подпираш тремолото и сваляш бриджа до желаната височина на 12 праг.Нъта ако не е разлепен и не си го пилил си е точен.Накрая променяш дължината на струните ако е необходимо за интонацията.По спомен 1,4 е минимума на 12 праг.Небходими са пластини за луфтове,шесограми и отверка успех.В тубата е пълно с упътвания.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От lightsome
      Здравейте на всички във форума!

Спешно търся някой да помогне по моя въпрос, вчера докато затягах една от струните на акустичната си китара единия ключ се разкачи буквално , не мога да го завия и оправя ръчно ...
      Много ми е спешно да стане преди края на месеца, търся някой който може да го постави или да се сложи нов евентуално?
      Помогнете с някой контакт или препоръка за град Пловдив моля ви!
    • От Ruslan AJO
      Срочно! Търсим бас-китарист в Бургас! За летни ангажименти, фестивали и изобщо - за всичко!))))
    • От canev
      Здравейте!
      Притежател съм на китара  Ibanez RG 320 FM, произведена в Индонезия.  В началото много и се радвах, но с годините и намирах все повече кусури. Исках да има по-добър състейн и затова и смених адаптерите с DiMarzio. След няколко години смених и тремолото, надявайки се на ощепо-добър състейн. Тремолото избрах след доста четене в нета и гледане на клипове в YOUTUBE. То е японско - GOTOH GE-1996T Licensed Floyd Rose locking tremolo и си е супер, но резултата си остава същият. След 12 –то прагче , китарата губи състейн ( или по-скоро не е достатъчно продължителен). Особено при бендинг ( опъване на струната нагоре), след 12 –то прагче тонът звучи известно време и изведнъж спира, сякъш е отрязан с нож, а не плавно да затихва. Това ме вбесява. Освен това, отстоянието на струните от грифа е доста високо според мен (около 3-4 мм) а, аз обичам да свиря с нисък action. При опит да смъкна струните, състейна още повече се загубва и струните към последните прагчета започват да опират в грифа. Какви са възможните решения пред мен?
      1.Лютиер може ли да реши тези проблеми, да речем чрез настройване на тръсрода, прагчета и т.н
      2. Възможна ли е смяна на грифа с по-висок клас, защото според мен това е сновната причина.

Не искам за сега да продавам китарата, защото вложих доста в нея. Каква инвестиция да избера?
    • От beatle
      Търся барабанист, изцяло и единствено за авторска музика и джем, демек без кавъри за сработка и прочие.
      Търсеният човек е около 30 годишен, приключил с образованието и имащ някой друг свободен час след 19:00.
       Свиря на бас, ориентиран съм към пънк-рока, имам идеи за авторски парчета. Пия, пуша и не изглеждам прилично.
        Не ми се занимава с кавъри, нео-метъл, норвежки метъл и прочие метъл. Ако се появи и някой от брас секцията ще е интересно.

0879/ 03 46 92
      vaskoni_ltd@abv.bg

Поздрав,

https://www.youtube.com/watch?v=uJ7pgElCPXE

• От Anche Yumuk
      Ние сме група от Бургас и в момента търсим басист.Не е нужно да е професионалист.Стилът, който свирим е симфоничен, готически метал/рок и алтернативен метал/рок. Свирим песни на групи като : Within Temptation , Delain , Red , Three days grace , Dead by April , Starset , All that remains , Unsun , Nightwish и др. подобни.За да се свържете с мен ми пишете във фейсбук : Anche Yumuk или на e-mail-а ми : sandra_995@abv.bg

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.