Jump to content
Българският форум за музиканти

Орефей или Кремона?


liquid_death

Орфей или Кремона?  

153 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ако трябва да си вземете китара от една от двете марки, коя бихте избрали?

Правя тази анкета, защото ми е интересно какво мислите Вие, Участниците във форума :)

Малко от носталгия.......НЕКА ГЛАСУВАНЕТО ЗАПОЧНЕ СЕГА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми пропуснал си култовата марка ПУЛДИН аз лично бих взел нея тя ми беше първата,закупена от ЦУМ на последният етаж за скромните тогава /2 запалти/ 250лв :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята първа електричка беше Орфей,от ония полуакустични, блусарски китари, със солидно дебеличък гриф....

Ама пък иначе не фалшивееше (объркали са се да направят една правилна) :metalist: и все още си я пазя!Само и смених бридж адаптера с един хъмбъкър и си свири прилично :)

Даде ми я баща ми, преди това си я е бил купил той, чисто нова.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пропуснал си култовата марка ПУЛДИН аз лично бих взел нея тя ми беше първата,закупена от ЦУМ на последният етаж за скромните тогава /2 запалти/ 250лв :metalist:

 

Ми те май Орфей санаха Пълдин като дойде демокрацията :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто орфейче ми го даде един приятел, за което мн му благодаря, и тогава започнах да свиря на китара..то беше акустична китара, с вид на класическа, но с метални ключове и метално долно мостче, толкова струни ми е скъсала тая китара..понеже като ходих на учител и слагах найлонови струни и те явно особено първата не издържаха дълго на метала. По едно време учителят ми се сети и сложи пълнител от химикал върху металното прагче, което се намира върху струнника, тоест върху долното мостче. Струните не се късаха вече, но това значително вдигна височината им и покачи трудността при свирене...и все пак всеки си спомня с любов първата китара...така и аз...и боклук да е все пак с него почнах и ако не беше той нямаше въобще да науча нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За акустична-Кремона,имах такава и бях доволен.

Акустични Орфеи съм хващал и бяха пълна трагедия :greenball:

За електрическа-нито една от двете ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кремона като цяло фалшивеят по малко но са (за електрическите говоря) от скапан чам, но пък адаптерите стават, орфея е от добри дървета, но е супер смотан дизайн (пак за електр. говоря) - тялото е толкова голямо че след 13-14 прагче се свири като на кухарка, всички грифове са безобразно фалшиви, главата е безобразно грозна, фабричните адаптери са лайна.... Така че за електрическа - предпочитам Кремона (има маалко по-малко недостатъци)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи - на повечето китари, позициите по грифа са на точните места. Проблемите с фалшивеенето са от други неща обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз май от този форум не съм имал нито орфей, нито кремона или пълдин.

Макар, че едно приятелче има електрически орфей, както си е от мебелен завод Пловдив и е пълна скръб.

Друг приятел има кремона електрическа (нито съм я виждал, нито свирил), но с леки корекции още си свири

от време на време с нея.

И... май съм за кремона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бащата на Spoocter:

Една истина за Орфей, за тези които знаят марките, но не са на тези години.

От 1969 до 1773 свирих на ел. Орфей, СТРЕЛА, ЧЕРВЕНА, с три адаптера и вибрато, чамово тяло, дебел, но верен гриф.

Китарата е купувана преди 1968 от изложба на Пловдивския панаир.

За времето си невероятна визия и добър звук за българските възможности.

Тогава Орфеите бяха повече от кремоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.