Към съдържанието

Снимка

По издръжливи палки

• Please log in to reply
11 отговора на тази тема

#1 Stoyan88

Stoyan88

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:
  • Инструмент:Електрическа Китара

Публикувано 15 февруари 2018 - 12:20

Здравейте,малко съвет от барабанистите в сайта,скоро си закупех палки на вик фирт 7а около 20лв. и на първото свирене топченцата на върховете станаха на половина,а са ми най-удобни по дължина и лекота,обаче много бързо се износват.Нещо по издръжливо да ми препоръчате като марка,максимум до 5а като размер тъй като 5б ми идват тежички.Благодаря,поздрави на всички в сайта :)

#2 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10571 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 15 февруари 2018 - 15:37

Japanese Oak/Shira Kashi Oak. По-корави са от хикори и другите (разбирай издържат по-дълго време), но са и по-тежки. Не знам дали правят 7А размер, но можеш да потърсиш. Аз съм купувал 5А, 747 (една идея по-дебели), Нийл Пърт Сигначър (още една идея по-дебели май), но лично на мен ми е трудно да свиря постоянно с последните два модела като се има предвид, че "стандартно" използвам 5А и 5В са ми малко тежки. За определени по-джангърести и искащи повече бухане песни обаче пасват перфектно. ;)

Имаше и едни доста яки дъбови Тама, че и бяха евтини, но вече не се предлагат. Tama Sticks Of Doom, с едни шарении като огньове. :(

Чупенето зависи и от техниката на свирене! Дори да си сигурен в твоята (или поне да смяташ така) не пречи да прегледаш 2-3-5 туториала как се свири по чинелите. :)

#3 Stoyan88

Stoyan88

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано 15 февруари 2018 - 16:24

Да благодаря,свирил съм с вик фирт 5б но ми идват тежки,тях ги счупех за 3 месеца и то винаги ми се чупи дясната палка като ударя чинела,засега два чифта съм чупел и то все по един и същ начин.Искам и друго да попитам,ако взема два чифта вик фирт нова 5А с пластмасов връх има ли вероятност да искарам по дълъг период с тях отколкото да закупя един чифт пак от вик фирт но от по високия им клас американ класикс 5А с пластмасов връх.Двата чифта на нова излизат около 24лв. а единия чифт американ класикс е около 22лв.Незнам кое си заслужава повече.

#4 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 69 Мнения:
  • Инструмент:к`вото хвана

Публикувано 24 февруари 2018 - 22:34

Здравейте, сериозно питам. Има ли не правилен начин на удряне по чинелите? Трябва ли да се удрят ръбовете или само плоската част?

#5 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10571 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2018 - 12:17

Естествено, че има. Най-традиционната грешка е високи чинели и удар с палката под почти прав ъгъл между плоскостта на чинела и палката. Най-добре е да се види...

#6 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 118 Мнения:
  • Инструмент:барабани,клавир,хармоника

Публикувано 28 февруари 2018 - 00:55

Стояне, аз наскоро си купих едни, също така от няколко места ми ги препоръчаха за здравина, но са тежки. Los Cabos (Канадски са), red hickory 5a са въпросните които имам. И другите им са здрави, но тия са по-сериозни. Но за тежки, тежки са. Ама имам усещането че държа стомана. В смисъл плътни са и дават усещане за доста здравост. И са по-евтини от Фърта, щото нямат славата на тяхната марка. Виж опитай ако можеш да си ги поръчаш от някъде. Мен от две места ми ги препоръчаха като най-доброто са упражнения, поради съотношението здравина/тежест.

Yamaha MM6, Yamaha DTXPLORER, дръм-машини

#7 Stoyan88

Stoyan88

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2018 - 17:52

Благодаря че ми отговори,от кой сайт мога да поръчам таки палки или трудно се намират.

#8 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10571 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2018 - 18:09

Тествай тези:
11700.png

https://www.musicworld.bg/bg/m_1440000/i_11700/f_167/ProMark_PW5AW.html

Или ако се притесняваш, че ще са ти много тежки - 7А версията:

https://www.musicworld.bg/bg/m_1440000/i_11702/ProMark_PW7AW.html

#9 Stoyan88

Stoyan88

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2018 - 20:16

Досега съм пробвал само две марки палки промарк и викфирт.Доволен съм и от двете,но сякаш промарк малко по-добре ми пасват на захвата ми,тъй като аз хващам палката най в края,с три пръста,незнам защо но така ми е най удобно въпреки че по правило не е правилно.Ще опитам тези промарк които ми пратихте.

Този пост е редактиран от Stoyan88: 28 февруари 2018 - 20:17

#10 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10571 Мнения:

Публикувано 01 март 2018 - 11:08

Los Cabos и аз бих пробвал, тия "червените". Ако има някой магазин по-наблизо да могат да се купят, де. Видях ги в musicstore.de, ама 30 евро шипинг... ;)

#11 Stoyan88

Stoyan88

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 97 Мнения:

Публикувано 01 март 2018 - 13:38

В българските сайтове не ги срещам.Ще си ползваме от нашите сайтове.Пак който е в по голям град може да си купи от музикален магазин без да плаща доставка,а ние в Ямбол само онлайн можем да си поръчаме палки за съжаление.

#12 RaverWild

RaverWild

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 118 Мнения:
  • Инструмент:барабани,клавир,хармоника

Публикувано 02 март 2018 - 20:59

Сега гледах от сайта на Лос Кабос официалните дистрибутори. Най-близо е в Турция ей тия:

http://www.senkop.com.tr/

В Истанбул са. Ако някой ходи до там, може и на место.

Само нямам идея тия цени от турски лири дали са достъпни в левове...

http://www.senkop.co...ama?q=los cabos

Yamaha MM6, Yamaha DTXPLORER, дръм-машини

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни