Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
TONY

Певец за Iron Maiden tribute и авторски на английски

Recommended Posts

Търси се певец.

Идеята ми е добре оформена и би могла да се реализира, ако намеря подходящ певец.

Групата не е почнала да репетира, но имам идея, с кой да я направя.

Двамата китаристи, с които свиря в действащите си групи.

С тях се разбирам ок и имам потвърждението им да се включат.

Барабаниста ми от Уран, също е фен, а и доста му се отдава мейдънско свирене и хич не е фен на свирене с две каси или кардан.

Днес и един приятел, много добър басист, потвърди, че се включва.

Освен трибют, по принцип имам и идея да правим и нови авторски на английски.

При желание, певеца, ще може и да пее и високи вокални ( тенор) партии в Уран, където песните са на български и имаме бас и баритон гласове.

0886 608921

0878 488986

До тук няма развитие, всичко зависи от намирането на певец.

Продължавам да търся метъл певец.

Може да се тръгне в 3 различни посоки или в комбинация.

1. Авторски на английски

2. Трибют на Мейдън ( или нещо друго, което кефи и е подходящо за гласа)

3. Групата ми Уран242 (авторски на български и кавъри) , тук трябва определено тенор,

като има певец баритон и китарист с бас глас. Ако ползва клавир, синт също е ок.

Към днешна дата, ми се ще, ако е възможно да стартирам, пак трибют на Айрън Мейдън...

Реализирането на който, най-вече, ще зависи от намирането на певец...

Идеята е да се съберем, за да си свирим любими песни на любимата група.  Естествено, след карантината ( аз примерно си мисля, да използвам това време, да си припомня част от песните).  Пораснали сме, няма кой знае, какво да се случи. Като направим първо 10 , после 20 песни, може да излизаме 

от време на време да ги свирим и пред публика, т.е. да свирим за собствен кеф и на малкото публика, която се събира, без да очакваме нещо, кой знае какво.

Гледам предният пост от преди 2 години.

1. Авторски на английски, що да не пробваме .... ако певеца има хубави текстове на английски и произношение.

2. Трибют на Мейдън  - приоритет ( или нещо друго, което кефи и е подходящо за гласа - евентуално някакъв друг трибют, сериозно под въпрос, но може да се обсъди)

3. Групата ми Уран242 ,  остана без певец, но не се разпадна...най-вероятно продължаваме така, имам идея да каня двама трима певци, това не е лош вариант, инструментална група с гост певци...или постоянен, ако се намери, подходящ, като глас и визия (държа и на двете). Имаме въпрос за решаване,

свързан с бас китарата. Имаме басист, който се справя за репетиции и клубни свирни. Засега се очертава, аз да свиря бас партиите на последващи записи, ако още някой басист иска да се включи, с идеята да поеме записи и по-отговорни участия, групата може да продължи с двама басисти.

Един приятел Ники, с който съм говорил за това, изгубих си телефона , а с това и неговият номер. Ако чете, и иска да се включи вкл и в Мейдън трибюта, да се обади. С него може да си менкаме китара и бас, и двамата свирим и на двете.

Преди няколко дни се появи запис на предишна формация на Уран242, с която правихме трибют на АМ 2007-ма,

в същност той ме кара да си подновя обявата.... Специални поздрави за тогавашните музиканти  от Уран - Лъчо (вокал), Ники( китара),

Александър - Сашо ( барабани) и съфорумника басист, който се включи само за трибюта. 

• Like 1

Започнах да записвам инструментални версии, така или иначе с певец или без, трибют ще има.

Преди да ви представя нещо ново, ето един инструментал на Мейдън, кавъра е от може би 2004-та,  не помня.

За съжаление основното соло е ниско в микса, щеше да е добре, да не е така... ама тогава друг смесва, а пък аз не съм бил

толкова наясно, колкото съм в момента ( със себе си), че да съм казал - искам това соло с 3 дб нагоре. Както и да е -

https://www.dropbox.com/s/jcusnojn4ms82aw/Losfer words.wav?dl=0