Към съдържанието

Снимка

Ibanez BTB monorail IV bridge размери ?

• Please log in to reply
6 отговора на тази тема

#1 Demiurg

Demiurg

Пилот на Валяк

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 06 февруари 2018 - 12:20

Здравейте колеги, 

Заел съм се да възстановя един бас Ibanez BTB, но нямам бридж. Може ли някой, който има какъвто и да е Ibanez с monorail IV бридж, да ми свали размерите му - дължина и ширина, в мм, максимално точно ?

Бриджа е ето този:
2136.jpg

As the Aeons Burn

Here and Now

----------------------

Ibanez SR506
Schecter Hellraiser V (Seymour Duncan Basslines pickups)
Avalon U5, Jim Dunlop MXR M80, M87, Vovox cable

#2 Deezer

Deezer

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
  • Инструмент:Бас & Глас

Публикувано 08 февруари 2018 - 09:43

Точно днес басът е с мен на работа и мога да реагирам бързо :) За съжаление нямам шублер.

Бих казал дължина 72-74 мм и широчина 15-16 мм.

На второ четене осъзнах, че май ти трябват размерите на цялата композиция и моята 5-струнна не ти върши работа. Май постът ми е за триене.

9261527.jpg

9261529.jpg

Този пост е редактиран от Deezer: 08 февруари 2018 - 09:46

#3 Demiurg

Demiurg

Пилот на Валяк

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:

Публикувано 08 февруари 2018 - 15:44

Благодаря, колега, правилно си разбрал - трябват ми размерите само на едно парче, но твоите са Monorail II - по големи са от тия, които ми трябват.

Имам дупки, в които трябва да влязат отделните бриджове, но понеже взех дървото без хардуер, не знам какъв тип са били оригиналните части. А през отделните години тия басове са ги предлагали с най- различен хардуер.  Такива като твоите (Monorail II) си купих по нета и се убедих че не стават - ако искаш златни - продават се. ;-)

И понеже не ми се дават повече грешни пари за експерименти, разчитам на сигурно. Затова ми трябва някой с Ибанец с Monorail IV (като на снимката горе), да премери едно парче от неговите и да преценя дали тоя модел става на дупките.

As the Aeons Burn

Here and Now

----------------------

Ibanez SR506

#4 Deezer

Deezer

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 63 Мнения:
  • Инструмент:Бас & Глас

Публикувано 09 февруари 2018 - 09:56

Жалко, че не успях да помогна. Успех с начинанието и ще чакаме развитието в снимки или видео ;)

#5 Mephistofel

Mephistofel

Инфернален херцог...

• Admin
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4716 Мнения:
  • Инструмент:Бас детонатор!

Публикувано 22 февруари 2018 - 09:31

Взимай шублера и търчи при Иконома. :P

"Дайте ми шест реда,написани от най-честния човек и аз ще намеря в тях за какво да го обеся!" Кардинал Ришельо
Господа офицеры, полковие дамы, и вся остальная непиющая цивильная сволочь - наздоровье!

VELIAN - New Single&Video "Building Cages" - ЦЪК!!!
VELIAN - New Single&Video "Fireflies" - ЦЪК!!!
WARTIME - New Single&Lyric Video "...And Again" - ЦЪК!!!

Можете да слушате цялото дебютно EP на VELIAN тук - https://www.youtube....h?v=SX1-YsSlMjk

#6 Demiurg

Demiurg

Пилот на Валяк

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1114 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2018 - 12:54

За мое огромно учудване "Иконома" не даде да турна два шублера. :blush:  Продължава да ме учудва факта, че тия хора продават инструменти, но НЕ продават резервни части за тях. Ако продаваха, бих си купил. Ключове също се чупят, примерно на Ибанеца ми е паднало капачето на ключа и влиза прах отзад в механизма; бих сменил ключа, ако се продаваше.  Калъфа ми на Ибанец също се е позатъркал, бих го сменил, но те и оригинални дебели калъфи не продават.  Освен с китарата, но китара вече си имам.  Всъщност, те даже и шестограми нямат, щото за пореден път затрих някъде моите, и сега трябва да обикалям железариите.

А като контраст, като ходихме с един колега да му вземем Уоруик от Музикалната Дивизия - там хората продават и ключове, и магарета, и адаптери, изобщо всичко което може да се счупи или което би искал да ъпгрейднеш по басовете, които те продават !

Относно тия бриджове - питах в Talkbass, един човек ми даде размерите и ще ги поръчвам тия дни.  Намерих и оригинални ключове, пак по чужбинско, така че полека- лека ще го стегна тоя бас.  А на "Икономистите" им желая да им върви по бизнес и по късмет !

As the Aeons Burn

Here and Now

----------------------

Ibanez SR506

#7 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10562 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 26 февруари 2018 - 16:35

Странно е и за мен, поне за официален представител. Търсили сме пружини, стъдове, винтчета и т.н. чаркалак за Ibanez китари с двойно заключващи се системи, ама няма. Та от други магазини и/или от чужбина...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни