Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Абе мен ако питаш болка си е тоя шум. Аз като свиря и обичам съседите да ми анализират свиренето :green: и тогава от колоните се чува "ШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШ" :happy:

 

Дам именно такъв нойз редъкшън имам и много ме кефи - вярно намаля състейна, но пък е много добър. А ако го спра - О,УЖАС! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Шума на входа е съвсеееееееееееееем различен от тоя SNR 100dB, дето го рекламират по кутиите на Аудиджи платките. Нищо общо нямат. Това е параметър за ЦАП-а, а той не играе при запис... :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е, че всякакъв вид шум се усилва от софтуера и става какофония. Ако картата ти е безшумна, няма да го има и оня пищящ звук.

А дали данните за S/N на Audigy важат и за входовете е debatable въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно товас от къде е шума прочети мануала на рига апндикс Д мисля, че беше.

 

Като свириш нали няма толкова шум. Пък като записваш оставяш шума в началото да си шуми и после NR. Някъде писах за настройки на NR-a на Audition. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, на аудишъна знам как е бачка с нойз редъкшъна, ама за риъл тайм не става :killyou:

И без тва не успях да си докарам бленда дето да сваля тапетите (не че и си дадох много зор де :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Guitar Rig се продава с една малка-скапана педалиерка,която освен че го команва, действа и като PreAmp.

Аз също я нямам ;) ,но и не ми трябва!

Нямам абсолютно никакъв шум,но това е защото sound cartata ми е скъпа с много хубави preampove.Steinberg MI4.Това е външна карта,която има и балансиран вход за китара-това е много важно!

А иначе съм си купил по -добър midi controller от оргиналния на Native instruments(с 10 switha и 2 sustain педала).От 3 месеца свиря на живо с Guitar rig и те уверявам че е много по-добро от класа процесори,които ползваме в БГ.Минал съм през доста!

Имаш неограничени възможности за да си направиш всякакви бленди-само трябва време.

Аз също смятам че един DI BOX ще реши проблема ти!

Естествено пробвай как става преди да го купиш! Успех:headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта. Всъщност мен не ми е важно. Исках да го пробвам понеже е прехвалено. Ама нямам пари за DI Box, освен това нямам лаптоп - абсурд да си помъкна щайгата да свиря някъде наживо :lol: Да не засягам пък въпроса да се довериш на Windows да върви гладко :headbang:;):huh::blink:;)

 

Като добавим и това че бленда "яка жица" май не може да се докара - no thanks :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи пак дойдохте на мойта - трябва добра звукова карта и DI Box (не че аз съм пробвал с DI Box, ама нали съм разбирач, та на сляпо стигнах до извода, че без него не може) :headbang:

 

Като добавим и това че бленда "яка жица" май не може да се докара - no thanks ;)

 

Сега спираме с глупостите и сериозно по въпроса за блендите: АХЕ имам една бленда за GuitarRig, дето вади звук 1:1 със саунда на онзи пич от аватара ти (RIP) Аз си я преустроих, добавих някои ефектчета и малко EQ корекции и в момента имам death-metal звук, който направо къса синджира. Не се бъзикам. Сигурен съм, че онези пластмасовите бъбреци не могат да емулират такъв звук. Единственият ми проблем е този същия шум и засега само нойз гейта го оправя. Като си взема Audigy и като си напрая DI Box, ще видим кво ще стане.

 

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да докараш всякакъв sound-имаш страшно големи възможности, а ако Lap Topa ти е с CENTRINO процесор нямаш грижи!Поне аз не съм имал проблем до сега, като обикновенно е включен по няколко часа без почивка.

Друг е въпроса че удоволствието е наистина доста скъпичко! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

 

 

Може и да има такива сайтове,но аз предпочитам да си правя сам блендите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

 

 

Може и да има такива сайтове,но аз предпочитам да си правя сам блендите.

Прати нещо брутално насам, ако имаш, щото аз пък предпочитам да ползвам наготово :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

 

 

Може и да има такива сайтове,но аз предпочитам да си правя сам блендите.

Прати нещо брутално насам, ако имаш, щото аз пък предпочитам да ползвам наготово :headbang:

Направи си сам.

Мойта китара е много скъпа и може бленда която при мен звучи добре при теб да не звучи!+това е и въпрос на личен вкус :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

 

 

Може и да има такива сайтове,но аз предпочитам да си правя сам блендите.

Прати нещо брутално насам, ако имаш, щото аз пък предпочитам да ползвам наготово ;)

Направи си сам.

Мойта китара е много скъпа и може бленда която при мен звучи добре при теб да не звучи!+това е и въпрос на личен вкус :guitar:

хех...

първото не винаги е фактор, но второто определено винаги е фактор ! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

ЕДИТ: Сигурно нейде из интернет има ъндърграунд сайтове за бленди на GuitarRig. Ще се радвам, ако някой даде едно URL

 

 

Може и да има такива сайтове,но аз предпочитам да си правя сам блендите.

Прати нещо брутално насам, ако имаш, щото аз пък предпочитам да ползвам наготово :blink:

Направи си сам.

Мойта китара е много скъпа и може бленда която при мен звучи добре при теб да не звучи!+това е и въпрос на личен вкус :guitar:

хех...

първото не винаги е фактор, но второто определено винаги е фактор ! :headbang:

...нали знаеш че в каца с мед и една лъжичка лайно да сложиш му се ебава майката!? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега спираме с глупостите и сериозно по въпроса за блендите: АХЕ имам една бленда за GuitarRig, дето вади звук 1:1 със саунда на онзи пич от аватара ти (RIP)

Ммм веднага да я шернеш ;) Най добре в оная тема дето си отворил.

А относно DI Box-a - ще измуфтя Glacierise да пробвам :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.