Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Шъ ги пробам тия драйверчета :headbang:

 

Е точно с тия драйвери така си скапах компа последния път, че се зарекох с такива безумия повече да не се занимавам! Така че внимавай!

Уж не съм много тъп и следвах инструкциите, ама....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе все си е емулация (макар че Амплитюба звучи по-убедително )

 

 

пс. Тупре дошъл Налбантов :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Аз отново се зарибих да пробвам Guitar Rig-a...и естествено отново се сблъсках със същия проблем - има един шибан шум дето не мога да го махна. Шума не е от адаптери/китара и т.н. понеже е постоянен и го има дори като извадя кабела :headbang: С нойз гейт не мога да го махна - всичко което прави нойз гейта в случая е да реже сигнала като спра да свиря. Но докато свиря шума си е там. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

 

За да не съм голословен ето и един запис - блендата е гадна, ама целта на записа е да се добие представа за шума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тоя запис поне при мен няма шум ;) ...

т.е. или повредата е във вашия телевизор , или се притесняваш напразно :godbless:

по принцип когато свириш с ефект който има повечко гейн няма как да няма шумец :headbang: ... ноиз гейта от типа вграден в гитар риг прави точно това което казваш ... при по-слаб сигнал просто заглушава изцяло канала за да не се чува шума ... докато свириш всичко си е ок (без рязане на честоти) но шума не се чува :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, при засилен гейн се получава шум подобен на микрофония. Наистина го има дори при изваден кабел.

 

Според мен, при Guitar Rig и Amplitube, това е усилен и изкривен шум от самата звукова карта (освен ако не си с Audigy, където съотношението сигнал / шум е 106 децибела, демек шум на практика няма)

 

Ако има такъв шум и при Audigy-то, значи Guitar Rig твърде точно възпроизвежда звука и поведението на отделните ефекти и ампове, защото при истинските апаратури ако накачиш толкова ефекти, колкото по принцип има в един средностатистически пресет за Guitar Rig, този бекграунд е неизбежен.

 

Аз експериментирам с пресети с по-малко ефекти и там шумът е по-слаб, но все така го има. Звуковата ми карта е абсолютно менте и ми се ще да пробвам с Audigy или с нещо по-свясно откъм динамика.

 

Междудругото, разлика в импендансите на входа на картата и импенданса на кабелите / инструментите също може да вкара такъв шум. Като ми остане време, ще се мъча да си правя DI Box и де да видим кво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има шум - усили повечко и пусни в началото преди да почна да свиря и слушай ко стаа :headbang:

 

Creative Live ми е картата. Ако тоя шум има намерение да си стои там, аз пък нямам намерение да свиря с тая програма. Процесорите били гадни, не знам си кво - да ама с моя процесор (Zoom Player 3000) си вадя яка жица и нойз редъкшана не пуска никакъв шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Creative Live е с доста по-гадно съотношение сигнал / шум от Audigy-то.

Но все пак май не е от това... Трябва да пробваш с DI Box, ако имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SNR-a на звуковата карта няма значение. И на ЛАЙВ! картите не се чува ни грам шум. Предполагам е от софта, сега ще чуя "демото" :headbang:

 

Аз на Аудиджи нямам шум нито с, нито без ДИ БОХ, поне когато ползвам Лайн Ин входа. В микрофонния е няк'ав ужас, забрави го!

 

Шуми си самия софт, особено Амплитюб-а. Даже твърде доста шуми, ИМХО...

 

Чух записа. Няма ти нищо на звука, дюде. Всичко е ОК според мен...

 

П.П. Не знам "истинските" нойз гейтове какво правят, но ако е като тоя на горепосочените два софтуера - благодаря, не пуша. Ужасно тъпо реже...

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SNR-a на звуковата карта няма значение.

 

************************************

 

Аз на Аудиджи нямам шум нито с, нито без ДИ БОХ, поне когато ползвам Лайн Ин входа. В микрофонния е няк'ав ужас, забрави го!

Самия факт, че във микрофонния вход шуми, а в Line in не шуми ме убеди в едно нещо:

Съотношението на сигнал / шум на картата има огромно значение.

Гадният шум, който чуваме когато ползваме ГитарРиг или Амплитюб е причинен и от хардуера (разбирай картата), защото по принцип микрофонните входове имат по-голям шум, който после се усилва от софтуера. Трябва ти по-добра звукова карта, без шум на който и да било от входовете.

 

Импендансите и съпротивленията разни варират при различните китари, адаптери и прочее, и може да стане разминаване, независимо дали включваш в Line In или в Microphone Input. Според стойностите на тези импенданси може да имаш шум и на Line In.

Вземаш си DI Box и работата спи. Поне така казват големите разбирачи - аз тепърва ще си правя и ще експериментирам.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SNR-a на звуковата карта няма значение.

 

************************************

 

Аз на Аудиджи нямам шум нито с, нито без ДИ БОХ, поне когато ползвам Лайн Ин входа. В микрофонния е няк'ав ужас, забрави го!

Самия факт, че във микрофонния вход шуми, а в Line in не шуми ме убеди в едно нещо:

Съотношението на сигнал / шум на картата има огромно значение.

Гадният шум, който чуваме когато ползваме ГитарРиг или Амплитюб е причинен и от хардуера (разбирай картата), защото по принцип микрофонните входове имат по-голям шум, който после се усилва от софтуера. Трябва ти по-добра звукова карта, без шум на който и да било от входовете.

 

Импендансите и съпротивленията разни варират при различните китари, адаптери и прочее, и може да стане разминаване, независимо дали включваш в Line In или в Microphone Input. Според стойностите на тези импенданси може да имаш шум и на Line In.

Вземаш си DI Box и работата спи. Поне така казват големите разбирачи - аз тепърва ще си правя и ще експериментирам.

Аз съм с аудиджи 2. Mic-in-a е пълна боза дори и с приемлив като качество DI Box.

По-добрият вариант е [DI Box -> външен микрофонен предусилвател -> Line In] или [DI Box -> нещо с вградени микрофонни предусилватели (примерно мишпулт) -> Line In]. В момента съм с мишпулт и макар че е една силно оплюта марка, резултатът не е никак лош.

 

Иначе бозаджийските софтуери си шумят колкото искат, но това е положението ... няма пълно щастие :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отново се зарибих да пробвам Guitar Rig-a...и естествено отново се сблъсках със същия проблем - има един шибан шум дето не мога да го махна. Шума не е от адаптери/китара и т.н. понеже е постоянен и го има дори като извадя кабела :headbang: С нойз гейт не мога да го махна - всичко което прави нойз гейта в случая е да реже сигнала като спра да свиря. Но докато свиря шума си е там. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

 

За да не съм голословен ето и един запис - блендата е гадна, ама целта на записа е да се добие представа за шума.

Ами нали си шумогенератор затова имаш такъв шум :headbang::cheers::happy::( шегата настрана щом имаш такъв Зъм праскай си с него и еби майката на разните софтуери

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отново се зарибих да пробвам Guitar Rig-a...и естествено отново се сблъсках със същия проблем - има един шибан шум дето не мога да го махна. Шума не е от адаптери/китара и т.н. понеже е постоянен и го има дори като извадя кабела :blink: С нойз гейт не мога да го махна - всичко което прави нойз гейта в случая е да реже сигнала като спра да свиря. Но докато свиря шума си е там. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.

 

За да не съм голословен ето и един запис - блендата е гадна, ама целта на записа е да се добие представа за шума.

Ами нали си шумогенератор затова имаш такъв шум :D:D:D:D шегата настрана щом имаш такъв Зъм праскай си с него и еби майката на разните софтуери

Ама искам шума аз да си го генерирам, а не няква програма :green:

И точно тва мисля да направя - майната му на софта, имам си процесор( е са ако има начин да разкарам шума няма да е лошо ;) ). Но в крайна сметка аз сега се упражнявам и всичко което ми трябва е дистер, клийн+хорус и клийн без хорус. Тва си го имам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АХЕ ман абе споко .... чух за к'во говориш ... и в началото и в края :happy:

но това е слабо ниво .... не е болка за притеснение :blink: Такова ниво съм чувал и в записи на VAI даже :green:

аз също съм с Live! 96дб sound to noise ratio май беше ... ма не мисля да е от него. Имам и D.I. BOX .... споко .... тва си е от софта.

А процесора ти просто ми се струва да има noise red. който реже честоти ... нищо лошо с 2 думи и аз имам един такъв , просто е друг тип ... махни му го и ще видиш че даже и повече може да шуми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.