Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Абе не знам - в мене ли е проблема, кво...Ей сега пробвах патча на горера - в сравнение с останалите наистина трепе. Ама....едно просто сравнение с процесора ми

Zoom Player 3000 sample

Guitar Rig (gorer's patch) sample :):):godbless:

Нямам думи просто.

Демото със зума е записвано директно процесор-комп, без обработка от компа. Демото със гитар риг-а е записвано китара-комп, без обработка освен риг-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ОЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЙ!

 

Намали гейна на пресета, дя! (признавам, че малко се попрестарах като го усилвах)

Намали ниските (ЛЕЕЕЕКИЧКО!) и добави малко повдигане на високите след GuitarRig с обикновен EQ.

Ама страшни шумотевици се чуват при теб от GuitarRiga-а... То виене и чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме мързи да поекспериментирам малко.

Софтуерните нещица имат много по-широк спектър от звуци (неограничен е на практика), но точно това им е мъката - трябва да си играеш доста време, за да успееш от милионите комбинации да набараш тази, която ти трябва.

Според мен все пак си заслужава времето и нервите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахе,някаде бях 4ел 4е си имал проблем при стартурането на guitar rig,ако може6 да ми кажеш как си се отарвал от него 6те сам ти благодарен :godbless::unsure::lol::D:D

Какъв е твоя проблем при старта? Опиши и конфигурация на машината ти ако искаш, за да имаме ачално инфо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure::lol: ами при стартиране на програмата се появява error.преди време бях с демо и нямах проблеми.немога да ти дам пове4е инфо хи4 не сам на ти с тея не6та :godbless::D:D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото току що ми хрумна нещо за махане на шума на GuitarRig (напоследък и мен шумотевицата ме нерви адски)

В тази тема някой някъде беше споменал, че Guitar Rig се продава с педалиера, която е с вграден предусилвател и че с нея нямало шум.

Ако си сложим предусилвател на китарата, преди входа Line In в компютъра, това би трябвало да спре и шума, причинен от разлика в нивата и импендансите, защото входът Line In е балансиран за работа с предусилватели.

Би трябвало да се получи ефектът на Di Box-а, без на практика да има Di Box.

Трябва да се сложи предусилвател, с възможност за коригиране на изходното ниво на сигнала и да се врътка докато се получи желания ефект.

 

И сега другият по-интересният вариант: на един приятел баща му е собственик за сервиз за електроника и стар басист ( :D )

Той даде акъл да пробваме некъфф делител дето се състоял само от два кирливи резистора и пак си правел баланс на импендансите и махал шума. Ако това е вярно, може скоро да имам псевдо Di Box, който ще ми струва между 50 стотинки и 1 лев. :D:lol::unsure::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахе,някаде бях 4ел 4е си имал проблем при стартурането на guitar rig,ако може6 да ми кажеш как си се отарвал от него 6те сам ти благодарен :godbless::D:D;);)

Така ли :unsure: Дай линк към темата, че аз не помня :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно проблема със шума значи аз ползвам Guitar Rig DI-Box на Берингер GI-100 шума го има но при мен вероятно е от адапторите защото аз съм с евтина китара YAMAHA ERG121 та допускам 4е може да е от това моето скромно мнение е че трбват и двете и Директ Бокс и предусилвател. Мисля че може да се намери предусилвател които да има изход с подходящо съпротивление в този случаи няма да има нужда от директ бокс но не знам не съм пробвал :godbless:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междудругото, забравих да спомена, че преди около два часа пробвахме с моя човек да включим преди компютърния вход предусилвател, с корекция на изходното ниво.

Резултатът беше НУЛЕВ

И Гитар Риг и Амплитюб и ОСОБЕНО Грийн Мъшийн вият, та се късат.

Скоро може да пробваме трика с онези съпротивления и де да видим кво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся, въртях, суках и пак стигнах до стария извод - ползвайте си хардуерен дисторшън, а в Guitar Rig намаляйте всякакви усилвания и гейнове (да не се бърка с гейове) почти до край.

По този начин имате достатъчно изкривен звук, без абсолютно никакъв шум. А дори и да има, той е съвсем лекичък и нойз гейта на Guitar Rig го реже без да се чуват неприятни артифакти при заглъхването.

Знам, че да се ползва хардуерно камионче е неудобно, но дали ще е Di Box или дисторшън - все тая. Другото неудобно в случая е, че много от фабричните бленди няма да можете да ги ползвате, защото те разчитат на вътрешната подредба и настройка на виртуалните ефекти. Като им намалите гейновете и разчитате на външния дистер, няма да се получи същия звук.

Мен това не ме бърка - с ровичкане може да се изкарат близки до звучене бленди.

 

PS:

За пръв път почнах да жуля с Guitar Rig по този начин и ето, че пак се връщам към старата метода. Това работи.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.