Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Добър ден,

Имам проблем с Guitar Rig 5 проблемът е на лаптопът ми, претърсих целият форум, но не намерих решение, когато свиря с програмата, нямам проблем, но когато правя кавър и си пусна песента от YouTube, или от някакъв друг източник от лаптопа като Windows Media Player, се чува само едното, според мен проблемът е от Асио4алл, но този проблем го нямам на другият компютър, там си пускам Guitar Rig пускам си и песента от YouTube/Windows Media Player и си свиря едновременно... Моля да ми помогнете, благодаря Ви много лек ден на всички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз имах подобни драми. Стигнах до извода, че проблемът е в саундкартата (моята е вградена звукова пръчка, на лаптопите обикновено са още по-зле). Заобиколен вариант е да сложиш някой VST хост, да подкараш guitarrig като VST plugin, и в друга писта да си сложиш песента, върху която искаш да свириш.

 

Иначе аз подходих по-генерално и си взех USB интерфейс и всичко е ток и жици сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уви, тази сутация с ASIO4ALL не е проблем, а всъщност функция на драйверите - поддържат само един източник, а заобиколните пътища са доста каменисти.

Най-лесният вариант е да си пуснеш двата tapedeck-a на Guitar Rig-a, в pre- си пускаш песента, а в post- рекордваш.

 

Аз лично намерих друго решение за свирене с музиката от компютъра - взех си headphone amplifier-че с aux in и животът е пей сърце. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте ,

ще задам навярно доста травиален въпрос към доста от вас ползващи китарен софтуер .

А именно :

Лаптопа ми има само аут сигна за колони и мик-ин

след доста проби на малки и евтини усилватели стигнах до извода че компютърните симулации ме устройват.

ползвайки асио драйвери постигам ниски нива на латенция 10-15 милисек. което за мен си е ОК

притеснява ме (и доста дразни) шума който е непрестанен спътник в свиренето , особено за хай геин пресетите

доста от тях са си неизползваеми дори с ноиз супресори .

Смятам да си закупя някакъв хардуеар с който веднъж завинаги да премахна този проблем .

Виждам продукти на берингер китара към ЮСБ и нз дали това е решение за моя проблем .

Моля споделете вашите решения по този казус и ми препоръчаите що годе бюджетно решение

дори и да е втора ръка. засега спестявам пари и съм склонен да отделя известна сума стига да съм сигурен

че ще ми върши работа.

Благодаря ви предварително.

Илия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи до колко пари си готов да дадеш... Но общо взето, някакъв аудио интерфейс (саунд карта) ти трябва . С най-евтините винаги рискуваш да имаш проблеми с драйвъри, латенсия и т.н. Разчети се из нета за мнения за различни интерфейси.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си със лаптоп най-лесният начин е да го занесеш в магазина и да тестваш.

Има даже същия продукт без марка и модел(guitar link се казваше)на още по-ниска цена.

Напиши в търсачката guitar link и ще се осведомиш.

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте! Имам следният проблем : Като включа китарата в компютъра, и пробвам да свиря с Guitar Rig, се получава едно отекване след звука. Нещо, като жужене, което спира малко след звука от китарата. Струва ми се, че не бих могъл да го обясня така, само с думи, но е много гадно. Говорих с приятел, който живее в друг град, и също ползва Guitar Rig, но той ми отговори, че няма такъв проблем. Пробвал съм различни версии на програмата, но ефекта е същият. Китарата я включвам във вход LINE на звуковата карта, която е Creative Sound Blaster Audigy. Като включа в микрофонният вход, не чувам никакъв звук. Сменях и кабела, но проблема си остава. Кабела е с моно жак в китарата и малък стерео жак към звуковата карта, като активното жило на кабела съм свързал към предния край на стерео жака, следващият е свободен, а екранировката е свързана към масата. По същият начин е запоен и към китарата, но там жака си е моно. Ако някой може да ми помогне да реша проблема, ще му бъда много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко гадая, но да нямаш включен noise gate в Guitar Rig-a, който да реже шума малко след като спреш да свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

перфектно работи с имитация на беринджър - китарен аудио интерфейс

купи си го от ebay, ще чакаш някоя седмица но може да ти излезне 22 лева с доставката :)

че даже и гитар риг ще получиш комплект с азио драйвера.

п.п. възможно е да работи само на 48 килохерца. после, като настройш на 48, това може да ти разбазика други неща в уиндоуса и примено нямаш звук от ютюб в браузера, оправя се по обратния ред. Но, това е цената на супер ниската цена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я пусни един Гугъл на тема латенция, пък си виж документацията на звуковата карта - едни такива работи като "Direct monitoring" дали са включени - ей такива основни и задължителни неща за всеки, който е решил да борави с компютър + музикален инструмент, пък бил той и китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове одеве пробвах да инсталирам гитар рига 5 и като го направих и като пуснах програмата едно гадно свистене и пръщене се появява.Смених го с 4-та пак същия проблем.Инсталирах Асио4алл и пак така.Какъв може да е проблема? :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-различен може да е проблема... Проблем с китара, кабел, жакове, хардуер на компютъра, софтуер (операционна система, драйвъри), грешка в настройките на драйвърите, програмата. Боба тука ми казва, че трябва да пробваш да си намалиш input gain-a от Guitar Rig.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли пресетите от версия 2 да се импортнат във версия 4?

бях си набарал доволни бленди във 2 и ги донагласях, но инсталирах 4 заради входно ниво

(има и доста добро авто уа) и не мога да ги намеря.

става въпрос за всичките пресети какво са във двойката, да ги добавя във версия 4

п.п. пак инсталирах двойката, сега ще базикам и двете версии...

махнах си къстъм пресетите и я бях деинсталирал, много умно

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-различен може да е проблема... Проблем с китара, кабел, жакове, хардуер на компютъра, софтуер (операционна система, драйвъри), грешка в настройките на драйвърите, програмата. Боба тука ми казва, че трябва да пробваш да си намалиш input gain-a от Guitar Rig

Аз не мисля,че е от това.Спрях всичко,което можеше да се спре в програмата и нищо,а китарата дори не я бях включил :/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.