Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

Има миди протокол който е стандартен и се подържа от Гитар Риг.

100 % е сигурно че с външен миди контролер се управлява Гитар Риг-а защото аз съм го правил това.

Ако работи като ВСТ във някой хост тогава зависи от хост-а дали подържа Миди но невярвам да има ВСТ хост без подръжка на МИДИ. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Понеже малко не разбрах, би ли обяснил малко по-подробно...

Как аджеба ги напасваш тия протоколи, и какъв е ефекта от цялата работа? Използваш проца само като управление за софта или...?

 

Абе, моля те, вземи го обясни като за малоумни, та да добия и аз някаква представа... И да знаеш, че под MIDI интерфейс разбирам I/O куплунзите на проца... Драйвери, чудесии разни други... Какво е нужно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Значи процесора ти не знам дали може да управлява просто не съм запознат с възможностите му. Но за пример включваш си един външен Миди контролер към компютъра (разбирай звуковата карта или където имаш миди конектор, става и с гейм порт-а на звуковата (на по старите карти) с преходник). Пример за външен Миди контролер е Beringher FCB 1010. И така като го свържеш с компютъра тоя конторлер може да се настрой на всяко копче или педал какво да управлява това се прави от Гитар Риг примерно или ВСТ хост-а в който се пуска.

За допълнителни драйвери не знам дали трябват мисля, че не. Но внимавай как свързваш защото има по два конектора MIDI-IN и MIDI-OUT тоест винаги се свъзрва примерно MIDI-OUT на контролер-а с MIDI-IN на компютъра. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питането ми е има ли китарни процесори, съвместими с горепосочения софтуер или по-точно въпросния софт може ли да работи с външен процесор?

 

Я кажи какво искаш да направиш, понеже се получават отговори в разнообразни посоки. Искаш да си инсталираш Гитар Риг (примерно) на някой процесор и да си го носиш на репетиция, да сменяш блендите на Риг-а с някаква педалиера, вързана към компа или нещо друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно ако процесора има педал, тоя педал може ли да се свърже с Wah педалите на Guitar rig и дали те ще прорааботят с въпросния процесор? Това ми е питането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно ако процесора има педал, тоя педал може ли да се свърже с Wah педалите на Guitar rig и дали те ще прорааботят с въпросния процесор? Това ми е питането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва процесора и софта да поддържат МИДИ контрол. Това значи почти всички китарни симулатори и всички по-скъпи процесори. Отделен е въпроса в дадения софтуер кои неща ще могат да бъдат контролирани с МИДИ. Примерно в Ревалвъра е супер тъпо това, че не може да се сменя блендата! Кво ми дреме, че мога да си бъзикам гейна и еквалайзера, ако не мога да направя една просто смяна от чиста към нечиста китара...

Както и да е - надявам се да ти отговарям полезно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Значи процесора ти не знам дали може да управлява просто не съм запознат с възможностите му. Но за пример включваш си един външен Миди контролер към компютъра (разбирай звуковата карта или където имаш миди конектор, става и с гейм порт-а на звуковата (на по старите карти) с преходник). Пример за външен Миди контролер е Beringher FCB 1010. И така като го свържеш с компютъра тоя конторлер може да се настрой на всяко копче или педал какво да управлява това се прави от Гитар Риг примерно или ВСТ хост-а в който се пуска.

За допълнителни драйвери не знам дали трябват мисля, че не. Но внимавай как свързваш защото има по два конектора MIDI-IN и MIDI-OUT тоест винаги се свъзрва примерно MIDI-OUT на контролер-а с MIDI-IN на компютъра. :hysterical:

 

@DreamTh:

Ъ, пак съм аз с питане...

Понеже все още не ми се изясни работата с интерфейсите...

На проца (BOSS GT-10) имам MIDI-IN + MIDI-OUT, които са стандартен вход/изход тип "петица"...

И понеже саунд-картата ми си е наистина старичка (и евтиничка), нямам никакви MIDI екстри по нея. Но пък мисля, че с гейм-порта може да се направи нещо...

Та с 2 думи - можеш ли да ми препоръчаш някакъв преходник? И да ме ориентираш откъде мога да си купя такъв?

 

Благодаря предварително.

Редактирано от S-cape
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Значи процесора ти не знам дали може да управлява просто не съм запознат с възможностите му. Но за пример включваш си един външен Миди контролер към компютъра (разбирай звуковата карта или където имаш миди конектор, става и с гейм порт-а на звуковата (на по старите карти) с преходник). Пример за външен Миди контролер е Beringher FCB 1010. И така като го свържеш с компютъра тоя конторлер може да се настрой на всяко копче или педал какво да управлява това се прави от Гитар Риг примерно или ВСТ хост-а в който се пуска.

За допълнителни драйвери не знам дали трябват мисля, че не. Но внимавай как свързваш защото има по два конектора MIDI-IN и MIDI-OUT тоест винаги се свъзрва примерно MIDI-OUT на контролер-а с MIDI-IN на компютъра. :recourse:

 

@DreamTh:

Ъ, пак съм аз с питане...

Понеже все още не ми се изясни работата с интерфейсите...

На проца (BOSS GT-10) имам MIDI-IN + MIDI-OUT, които са стандартен вход/изход тип "петица"...

И понеже саунд-картата ми си е наистина старичка (и евтиничка), нямам никакви MIDI екстри по нея. Но пък мисля, че с гейм-порта може да се направи нещо...

Та с 2 думи - можеш ли да ми препоръчаш някакъв преходник? И да ме ориентираш откъде мога да си купя такъв?

 

Благодаря предварително.

Да се включа и аз.. Значи отиваш в най-близкия магазин за компютри или в техно-маркет и си поръчваш миди кабел "2 петици от едната страна което си е стандартния миди ,а от другата страна букса за гейм порта. Съществува такъв кабел аз използувам такъв. :)А за управление на софт чрез външен контролер и на мен ми е много интересно защото имам boss gt 5 който има миди . някой ако е свързвал такъв процесор с някой софт и е станало да свирка :) щото с гитар рига аз неможах да го направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз.. Значи отиваш в най-близкия магазин за компютри или в техно-маркет и си поръчваш миди кабел "2 петици от едната страна което си е стандартния миди ,а от другата страна букса за гейм порта. Съществува такъв кабел аз използувам такъв. :)А за управление на софт чрез външен контролер и на мен ми е много интересно защото имам boss gt 5 който има миди . някой ако е свързвал такъв процесор с някой софт и е станало да свирка :) щото с гитар рига аз неможах да го направя.

С MIDI LEARN в rig-a поне би трябвало да стане, стига педала да ти е настроен да предава CC messages?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за S-cape :

Значи до тук казаното е вярно, първо си купуваш преходника от GamePort -> Midi-in, Midi-out, свързваш както ти бях писал по горе тоест хващаш петицата Midi-in от GamePort и я връзваш към Midi-out на Босс ГТ8, след това си пускаш примерно GuitarRig 3, на таба Options под него има таб Controller, там има различни неща който може да управляваш на контрола който искаш да управляваш с процесора натискаш Learn, след това въртиш на процесора някоя врътка или натискаш копче зависи от типа на това което управляваш и след това в полето до Learn ще ти покаже миди съобщението което е присъединило за тоя контрол. И това е пускаш си пресет и го управляваш :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе сетих се нещо - дано хората с опит в MIDI контрола да помогнат.

Понеже, както споменах, много ме е яд, че Ревалвъра не поддържа смяна на бледни по MIDI и това би попречило да се ползва за живо свирене. Дали не мога да сложа 2 Ревалвъра един след друг на един канал и по MIDI да включвам и изключвам който се налага!?!?

Ще е много яко, ако стане!! :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.