Jump to content
Българският форум за музиканти

urgent

Marshall DSL5C мнение?

Recommended Posts

Здравейте, интересно ми е някой има ли впечатление/притежава ли:

https://marshallamps.com/products/amplifiers/dsl-series/dsl5c/

Поръчал съм го и ще го изпробвам лично след няколко дни, но нямам голям опит с различи апаратури, в Youtube звучи много добре, но все пак бих се радвал да чуя и вашето мнение.

Идеята на покупката е домашно свирене и записи в домашни условия с добро звучене при по-ниски нива на шум.  :greenball:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не притежавам този усилвател (нито какъвто и да е лампов усилвател все още), но от ревютата които съм изгледал за DSL5C мога да кажа, че е адски шумен и има прекалено много гейн (по мой вкус).

НО... ако си решил да го купиш и наистина ти харесва , сега е момента защото е намелен на на 505 лева от 1093 в (не знам дали е разрешено да се постват линкове към такива сайтове) МЮЗИКУЪРЛД!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как може да даваш акъл за нещо дето си го виждал на картинка.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не искам да подведа автора на темата, но изгледах много демота на това комбо и във всяко едно се усеща много силен и дразнещ шум и затова хората бързат да намалят с волюм контрола за да не излезе наяве. Колкото до гейна - звучи сякаш има много гейн в това комбо. Поне много повече отколкото аз примерно бих желал и така го и на писах в другия коментар "(по мой вкус)". 

Единствения "акъл" който дадох беше - ако човекът си го е харесал, да действа докато а намален с повече от 50% във въпросния сайт.

No need for hate

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК има една нелоша тема. Не съм я чел в детайли и не цялата, но има снимки отвътре, размисли на един майстор, отзиви от проби...

Изглежда прилично вътре. Добрата вест е, че няма (уж) транзисторно диодни стъргалки. Но първо е комбо, второ говорителчето е доста ялово и трето тази "крайната" лампа няма да се представи кой знае колко добре. Все пак са сложили скъпичка (ТАД), което е плюс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко съм изчел и изгледал каквото имаше налично и пак се стига до извода, че трябва да се чуе на живо и да попаднеш на бройка :) останах с впечатление, че това дали е шуми зависи от качествения контрол, който е гледал конкретния amp. Някои не шумят, а дори имаше и човек, който показва от къде идва смущенията и шума при свободни струни (нещо свързано с Loop изхода и другите кабели минаващи вътре и много лесно реши проблема като ги раздалечи).

Днес ми се обадиха, че е пристигнал, но ще мога да видя чак в Събота и ще пиша резултат :) 

Благодаря на всички, които се включиха по темата :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли изказал мнение от първа ръка за Маршалчето, защото и аз съм му хвърлил око, особено на тази цена :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами общо взето звука му е супер як, изкефи ме адски много, но в крайна сметка се отказах понеже мисля, че въпреки добрия звук и цена не е подходящ за мен:

1. Беше ми странно лампов амп на слушалки, супер екстра, но чистия канал няма волум и доста "надува" главата когато свириш на слушалки, с ултрагей канала няма проблем.

2. за домашни условия може да свири наистина доста тихо, но има един постоянен бъз (който колко по-усилен е толкова повече се чува), сигурно може да се заглуши с нойз гейт... в Youtube, има клип, който показва, че проблема е от кабелите на Send-Return 

Не знам реално дали е така или не.

3. Когато сложиш ефекти в Send-Return при натискане има леко пукане при включване и изключване на ефекта.

И в крайна сметка понеже ще го само в къщи за домашно свирене и записи май ще търся нещо транзисторно от по-високите класове и така :) надявам се да съм бил полезен...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да всъщност, защото и мен ме интересува нещо за домашни условия, което да вади приличен звук при тихо свирене и май май, няма да е лампово. Въпроса е, че нямам представа до 400-500лв. какво изобщо си заслужава в момента, и с колко по-малко пари мога да се размина. 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От известно време гледам един транзисторен амп BOSS Katana 100. Изгледах всичко де що има в Youtube, по форуми четох и почти няма негативни коментари за него.

https://www.thomann.de/gb/boss_katana_100.htm

Гледам, че  има всичко необходимо: с 12-ка говорител, Send-Return, USB, изход за слушалки, Line Out за записи, контрол на нивото на звука на 100, 50 и 0,5 вата, акустичен усилвател. 

Освен това има и фуут суич за него, който се купува допълнително около 180-200 лв. с който може да сменят ефекти канали и всичко останало при сирене на Live. Aко не свириш на живо с него в коментарите казват, че не е задължително да го имаш просто трябва да си сменяш нещата от копчетата и врътките.

Единствените неща като минуси, които прочетох е, че няма вграден тунер и Looper.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм 50 ватовия модел ми хвана окото. Честно казано ме привлича и факта, че има опция за 25 и 0.5 вата, защото ми е най-важно да мога да го ползвам вкъщи. Поради тази причина заглеждам и Vox VT20X модела. Доста добри отзиви има и за него, а и не мисля, че вкъщи мога да ползвам повече от 20 ватово комбо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В къща всичко може, ама в апартаментите... :) ами пообиколи разгледай, ако си от София ще е доста по-лесно :)

Наскоро се отвори и още една тема "Съвет за лампов усилвател за домашни записи и репетиции" може да погледнеш и там все още е на първата страница

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да кажа първи впечатления от въпросния амп, не можах да устоя на цената. За да е приличен хай-гейна трябва да се усили доста а в такъв случай комшиите почват да тропат от почти всички страни, аз проблема го реших с буустер - така и доста тихо звучи гот. Има наистина един шум, който не зависи от никви корекции, има го и на клийн и на гейн, един и същ, мен не ме притеснява особено. Бутона за намаляване на силата на звука, не е толкова ефектвен колкото на демотата в ютюб, като цяло има доста разлики в "двете картинки". Но до тук с критиките, ампа е доста приличен като звук, свиря предимно тежки неща, и мисля че е подходящ за целта. Приема добре дисторшъни и процесори, чистия канал е приятен, не много оцветен, като има чист тон и на гейн канала. Добре е на палм мютинг и лийд. Тона е модерн, за мен не е подходящ за блус да речем и подобни. Ако има възможност да се усилва повечко, мисля че си струва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е, че 5-ватов усилвател вкъщи е много. 1 ват е напълно достатъчен. На моя 5-ватов съм му шибнал атенюатор.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И освен да генерира допълнителен шум каква друга работа върши атенюатура на 5 вата.Гейн,хедрум,качество на звука по принцип липсват в малки мощности,но брум дал господ.Даже и на концерт амповете не се усилват на 10 а колкото е необходимо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.