Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупен връх на 3,5 mm жак и останал в буксата.


Recommended Posts

Класическа простотийка - чисто нов USB interface - Alesis CORE 1.

www.alesis.com/products/legacy/core-1

Тъкмо инсталиран и пробван. Извадих слушалките и реших да го пробвам в кубе - пъхнах един готов китайски кабел моно 6,5 към моно 3,5 и после при ваденето върха на малкия жак остана в буксата. 

Пробвах с часовникарска отверка - не успях. Мисля си за моментно лепило на върха на "иглата" на счупения жак. 

 

Това устройство ми се струва неразглобяемо. Струва ми се, че дори и да го разглобя буксата е затворена и няма да мога да избутам парчето отвътре.

 

Някой наскоро дънил ли се е по този начин и да е решил проблема ?

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших проблема! 

 

В You Tube се оказва, че вече има всичко.  

 

Все пак ако на някой се случи подобно нещо оправя се с сламка за напитки от най-тънките (или от флакон), кламер - (задължително от по-големите/дебелите) и моментно лепило тип гел. (Loctite GEL).  

Сламката го играе, като обсадна тръба за да не потече лепило по стените на буксата. Кламерът е дебел за да има повърхност за залепване. Това е случаят в който парчето останало вътре има отвор в горната страна. Жакът беше заврян с повече сила и направо го бях отписал да може да се извади. Обаче се оказа, че залепва доста добре по този начин и държи на сериозно дърпане. Стана без повреди.

 

Извод - да не ползваме разни измислени, съмнителни кабели, чиито жакове бягат повече от стандарта за геометрия.

 

Надявам се да съм в правилния раздел и това да е в помощ на някого при нужда !

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, миналата година ми се случи да се счупи 3,5 мм. жак в гнездото на един модул към компютърни колонки 5.1 и се чудих как да го извадя, че питах и зъболекарката ми, която пък ми даде игла за вадене на нерви на зъби. Най-накрая разглобих модула и извадих счупената част от жака. Пробвах и с лепило, но не успях - явно е било по-слабо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.