Към съдържанието

Снимка

Счупен връх на 3,5 mm жак и останал в буксата.

• Please log in to reply
2 отговора на тази тема

#1 H.R.

H.R.

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 20 януари 2018 - 19:06

Класическа простотийка - чисто нов USB interface - Alesis CORE 1.

www.alesis.com/products/legacy/core-1

Тъкмо инсталиран и пробван. Извадих слушалките и реших да го пробвам в кубе - пъхнах един готов китайски кабел моно 6,5 към моно 3,5 и после при ваденето върха на малкия жак остана в буксата. 

Пробвах с часовникарска отверка - не успях. Мисля си за моментно лепило на върха на "иглата" на счупения жак. 

Това устройство ми се струва неразглобяемо. Струва ми се, че дори и да го разглобя буксата е затворена и няма да мога да избутам парчето отвътре.

Някой наскоро дънил ли се е по този начин и да е решил проблема ?

Този пост е редактиран от H.R.: 20 януари 2018 - 19:07

Автобиграфия (или названията оставили трайна следа в светоусещането):

1990-1997: Iron Maiden, Running Wild, Megadeth, Sepultura, Death, Sodom, Kreator, Sepultura, Yngwie Malmsteen, Halloween, Dream Theater, Shadow Gallery,

1996: Кремона-Казанлък

1999-2009: Fates Warning, Nightwish, Ахат, Narnia, Ария, Axel Rudy Pell, Blackmore's Night, Avantasia, Masterplan, Asia, Kamelot, Magica (RO) Toto, Sonatta Arctica,

2000: Zoom 505 Guitar

2005: Squier Showmaster

2011-2014: Tarja, Children of Bodom, Alen-Lande, Made of Hate, Andy James, Arch Enemy

2015: Myrath, Circus Maximus

2016: Dunlop GCB95 - cry baby wah - голямо квакане

2017: Kreator - (след около 24 години пауза), Ibanez RG2570 Prestige, Amplitube 4, Dimarzio 

#2 H.R.

H.R.

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 227 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 20 януари 2018 - 23:23

Реших проблема! 

В You Tube се оказва, че вече има всичко.  

Все пак ако на някой се случи подобно нещо оправя се с сламка за напитки от най-тънките (или от флакон), кламер - (задължително от по-големите/дебелите) и моментно лепило тип гел. (Loctite GEL).  

Сламката го играе, като обсадна тръба за да не потече лепило по стените на буксата. Кламерът е дебел за да има повърхност за залепване. Това е случаят в който парчето останало вътре има отвор в горната страна. Жакът беше заврян с повече сила и направо го бях отписал да може да се извади. Обаче се оказа, че залепва доста добре по този начин и държи на сериозно дърпане. Стана без повреди.

Извод - да не ползваме разни измислени, съмнителни кабели, чиито жакове бягат повече от стандарта за геометрия.

Надявам се да съм в правилния раздел и това да е в помощ на някого при нужда !

Този пост е редактиран от H.R.: 20 януари 2018 - 23:25

Автобиграфия (или названията оставили трайна следа в светоусещането):

1990-1997: Iron Maiden, Running Wild, Megadeth, Sepultura, Death, Sodom, Kreator, Sepultura, Yngwie Malmsteen, Halloween, Dream Theater, Shadow Gallery,

1996: Кремона-Казанлък

1999-2009: Fates Warning, Nightwish, Ахат, Narnia, Ария, Axel Rudy Pell, Blackmore's Night, Avantasia, Masterplan, Asia, Kamelot, Magica (RO) Toto, Sonatta Arctica,

2000: Zoom 505 Guitar

2005: Squier Showmaster

2011-2014: Tarja, Children of Bodom, Alen-Lande, Made of Hate, Andy James, Arch Enemy

2015: Myrath, Circus Maximus

2016: Dunlop GCB95 - cry baby wah - голямо квакане

2017: Kreator - (след около 24 години пауза), Ibanez RG2570 Prestige, Amplitube 4, Dimarzio 

#3 Dan

Dan

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 160 Мнения:
  • Инструмент:китара, пиано

Публикувано 21 януари 2018 - 12:11

Браво, миналата година ми се случи да се счупи 3,5 мм. жак в гнездото на един модул към компютърни колонки 5.1 и се чудих как да го извадя, че питах и зъболекарката ми, която пък ми даде игла за вадене на нерви на зъби. Най-накрая разглобих модула и извадих счупената част от жака. Пробвах и с лепило, но не успях - явно е било по-слабо.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни