Към съдържанието

Снимка

Това нормално ли е? Да свети фазомера на корпуса на ефект?

ток ефект фаза маса

• Please log in to reply
11 отговора на тази тема

#1 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6866 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 13 януари 2018 - 14:40

Вижте сега какъв ми е случая.

Имам един ефект, включвам го с неговото си захранване без никакви аудио кабели, само захранване. Пипам с фазомера на копчето за превключване на ефекта и фазомера леко свети. С едната ръка държа фазомера, с другата пипам ефекта за корпуса и фазомера спира да свети. 

Това номално ли е да е така?

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#2 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2171 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 15 януари 2018 - 15:35

Този въпрос ме накара и аз да си изпробвам с фазомер всичките ми ефекти с всичките им захранвания и никъде не се появи фаза. Опитай да обърнеш щепсела в контакта и пак пробвай с фазомер.

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#3 exxct

exxct

MSEE

• Members
  • PipPipPip
  • 202 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 15 януари 2018 - 18:55

Вижте сега какъв ми е случая.

Имам един ефект, включвам го с неговото си захранване без никакви аудио кабели, само захранване. Пипам с фазомера на копчето за превключване на ефекта и фазомера леко свети. С едната ръка държа фазомера, с другата пипам ефекта за корпуса и фазомера спира да свети.
Това номално ли е да е така?

Не трябва да свети. Щом свети, означава че има напрежение по корпуса на ефекта, а и на струните на китарата, когато е включена в него. Доста опасна ситуация. Потърси специалист най-добре.

Sent from my E2105 using Tapatalk

#4 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6866 Мнения:

Публикувано 15 януари 2018 - 19:28

Когато китарата е включена и ръката ми е върху струните, не свети.

Също и когато не е включена но пипна с едната ръка ефекта - не свети.

Днес провериха контактите и всичко си е на ред. Странното е че няколко ефекта, които са чисто нови ми го правят това.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#5 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:

Публикувано Вчера, 12:15

Защо не провериш с друг измервателен уред?
Не ти знам фазомера, но това не уреда който ти трябва.

#6 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6866 Мнения:

Публикувано Вчера, 14:37

Какво да проверя и с какво?

#7 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:

Публикувано Вчера, 16:17

Фазомера е глим лампичка със съпротивление, нещо абсолютно неточно и подвеждащо.

Провери с мултицет например...

#8 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6866 Мнения:

Публикувано Вчера, 16:19

В смисъл предлагаш да проверя колко волта излиза на корпуса ли?

#9 DreamTh

DreamTh

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 83 Мнения:

Публикувано Вчера, 16:54

Човешкото тяло е проводник с голямо (високо) съпротивление. При теб има разлика в потенциалите между земя и корпуса на ефекта, затова като се допреш до корпуса на ефекта фазомера спира да свети.Фазомера не е точен уред той е само за проверяване на фаза (затова му казват и фазоуказател). Не съм експерт но според мен нещо със зануляването(заземяване) на контактите може да не е наред. Може да се укаже, че е малко напрежение но е добре да се провери.

Ако е с мутицет сложи на променливо напрежение на 1000V, и виж между заземяване-то на контакта (малкия жълт извод(пластина) на контакта) и корпуса на ефекта какво показва.

Този пост е редактиран от DreamTh: Вчера, 16:56

#10 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6866 Мнения:

Публикувано Вчера, 20:46

Нямам толкова професионален мултицет. Моя мери до 300V. Като го сложа там при докосване нещо мърда и после веднага пада на 0. Това става много бързо и е стойностите са в широки граници.  Като пусна от корпуса, пак се вдига за много кратко време и после пада на 0. Точно както при докосването.

Като го сложа на 2000m, нещата са по-ясни, там варира между 001 и 007. При докосването и при пускането пак вдига повече, но не мога да кажа точно понеже варира.

#11 ciriljhonson

ciriljhonson

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1043 Мнения:

Публикувано Вчера, 22:53

Друго за което се сещам, е positive и negative ground.При педалчетата има и от двата вида.

#12 lyu_records

lyu_records

Не се знае!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1516 Мнения:

Публикувано Вчера, 23:17

Имал съм много случаи в стари читалища и общински сгради в които сме свирили, като пипнеш струните на китарата и "земята", ако е на замаска или примерно метална врата да ме хване ток. В сегашната репетиционна положението е същото там сме на замаска и ако влезнеш с мокри обувки редовно те хваща ток от корпуса на ефекти, струните на китарата, всичко което е на маса. Проблема е в ел. инсталацията! Не си занулен как си трябва, проблем няма докато не почне да те тресе ток около, иначе всичко си е в ред, няма бруове и други нежелани звукови ефекти. 

Примерно сега в репетиционната ако са ми мокри обувките усещам как леко ме гаделичка, като пипам струните на китарата, ако пипна струните и вратата която е метална с метална каса направо си ме хваща ток. 

Нищо притеснително стига да не ти е вкъщи!

Also tagged with one or more of these keywords: ток, ефект, фаза, маса

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни