Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов микрофонен усилвател - размисли и страсти :)


Recommended Posts

Общо взето ми остана само кутията да направя. Ама ми се иска да е по така "кастъм мейд" . Ще е 2U стандарт. След няколко дена мъки да науча как да я направя със  SolidWorks, вече повечето неща които ми трябват са ми ясни и почти съм готов с кутията. Чудя се само колко де е луфта между капака и самата кутия, намерих една готова кутия и там беше по 0.2мм. на страна. Дали да го направя толкова или малко повече?. Капака е такъв тип...

 

9366916l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Проекта върви бавно и славно, но имам малък напредък - пристигна кутията. Предния панел не се съм го поставил, но има малко работа по него, измислил съм го малко по-интересно. Когато стане готов ще кача снимки. 

DSC07825.JPG

DSC07827.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преамчето е завършено :dance:

В началото на първото му пускане беше най-шумния преамп който съм чувал, но след доста промени сега е най-тихия който съм чувал. Като се замисля проблема който имах със шумните лампи в началото се оказа добро нещо за проекта защото промених някой неща, а и със шумните лампи всеки недостатък се чуваше. Входния трансформатор е Lundahl LL1538 а изходния Carnhill. Лампите са JJ ECC802S GOLD и JJ E88CC GOLD. Гейна е със 11 степенно ключе. Захранването на отоплението е реализирано със lm350 регулатор като е със плавен старт, но не прекалено плавен просто обира големия пик. На фантомното е със tl783. А на анодното със 4 кондензатора по 220uf като непостредствено преди лампата има още един със по-ниска стойност. Има ключе за нискосрязващ филтър който е към 55Hz на -6db, пад който е -16db и ключе за обръщане на фазата.  

 

3.jpg

4.jpg

Untitled-3.jpg

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.