Jump to content
Българският форум за музиканти

С какво да си увелича нивото на адаптер за акустична китара.


musicman

Recommended Posts

Имам един адаптер за акустична китара - Fishman BlackStack, който е с ниско ниво. 

Чудя се с какво да го повдигна но така, така че дане криви.

 

Дайте някакви идеи за нещо малко. 

Някои от вариантите са:

Boss GE-7 - това доста хора го ползват за тази цел, ама все пак е EQ, не знам до колко ще може да буустне.

Компресор - не съм много сигурен това дали ще стане.

Буустер  - нещо което не криви

Предусилвател - трябва да е малък и да няма никакви ефекти.

 

Някой да е имал сходен проблем? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fishman Aura, ако ти се дават пари.

По принцип, ниското ниво си му е бъг.

Пробва ли с индивидуално нагласяне на височината на пинчетата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aura-та си е симулация.

Не бих казал, че е бъг. То зависи къда го включваш, има уреди, дето му повдигат нивото, ама има и такива дето не му :) Примерно като включа в процесорите е ОК. Само, че искам без процесори да имам добро ниво.

Височината съм я нагласил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една камара предусилватели за акустична , освен Аурата , които го играят преамп, еквилайзер и ДИ бокс.

 

Аз пак ще си бая на моето че за акустична китара си трябва акустичен усилвател. Пък от него си има изходи, понякога даже и балансирани.

 

Хубав преамп за акустична е горе долу на цената на усилвател. Викам веднъж да пробваш твоите акустични на моя АЕР :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилвателя е друга работа. Мен ми трябва ниво за да влезе в ефект и в луупер. Щото другите инструменти са с осезаемо по-високо и ясно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам Fishman пасивен хъмбъкер за ак. китара и той е с ниско изходно ниво, но аз го включвам в компресор и това ми реши проблема много брилянтно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси във Фейсбук SviSound.

Човека живее във Варна и прави един високо волтов клийн бустер.

Мисля, че ще ти свърши добра работа работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Компресорът не вкарва ли шум? Поне за повечето китарни педалчета казват така...

 

Има буустъри оцветяващи (нарочно), има и прозрачни. Не знам дали буустър ще помогне в случая, само казвам.

 

Рафо, бъзикаш ли се, гледай какво пишат хората: :D

Be heard in even the loudest rock band with Fishman’s Blackstack passive soundhole pickup.

 

Според мен това вади ниво каквото вадят и другите пасивни ел. китарни адаптри. Или поне приблизително. Съответно както си включваш друга китара директно в ефект, така и тази би трябвало да работи така. Ако сравняваш спрямо акустичка с пиезо - там е друго, защото те имат преапм и вадят линейно ниво (поне моите са така, L.R. Baggs). За съжаление на сайта на Фишман не пише нищо като изходно ниво и импеданс, така че няма как да се подходи особено нАучно. А несъответствието на изходни и входни сигнали винаги води до проблеми. Освен да пробваш директно в аудио интерфейс да запишеш тоя адаптер и някои други и да сравниш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен те нещо се бъзикат или някъде има звездичка и с малък текст: Само ако си купите и Fishman preamp ;)

Иначе го сравнявам с електричка. Пъхам в миксера, усилвам гейна на 1/4 и нивото ми е ОК.

Слагам акустичната, усилвам гейна до край и нивото ми е малко по-ниско от колкото трябва. Пак си се чува, но при усилен гейн на макс има шум. За това ми трябва с нещо да го усиля малко, и след това с гейна от миксера да го донаглася. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление на сайта на Фишман не пише нищо като изходно ниво и импеданс, така че няма как да се подходи особено нАучно.

Аз бих пратил един мейл на съпорта на Fishman за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.