Jump to content
Българският форум за музиканти

С какво да си увелича нивото на адаптер за акустична китара.


musicman

Recommended Posts

Този буустер и аз съм го загледал, ама за електрическа. За акустична със сигурност ще оцвети звука.

имам го този клийн бустер. Има две опции, адната само усилва сигнала, а втората дава допълнителна сила на средните честоти (много добра функция за ниско настроени китари).

И така като го слушам според мен нема да вземе четчицата и да боядиса сигналчето в цветовете на .....

Некой питаше за компресорите - да вкарват шум. Ако им вкараш по-мощен сигнал и намалиш нивата на вход и изход от компресора значително се намалява шума. Това го прочетох в някакъв форум с тема за кимпресори и шума от тях. Именно и за това взех клийн бустера. Сега работят заедно и съм доволен от ресултата, намален шум и стабилизиран звук. За по-нататък ще видим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратура ( педалчета, усилватели и други) за електрическа китара, не е пригодна за акустична. Изключения правят някои ефекти като дилейчета и хоруси, но като цяло не стават. Поради което има специални предусилватели и усилватели за акустични китари. Иначе сигурно е хубав педал, аз планирам покупката на разни неща от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както написах по-горе аз имам също пасивен Фишман за акустична и ползвам компресор HOTONE за да вдигна силата му. Според моят слух не чувам никакъв дразнещ шум, особено когато го захранвам с външна батерия или акумулатор. Ако ползвам някое от трите ми маркови захранвания чувам леко пренебрежително тихо пищене, но с батерия няма никакъв дразнещ шум. Ако някой иска мога да му го демонстрирам на удобно място в центъра на София. Или да направи проба в някой магазин.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апаратура ( педалчета, усилватели и други) за електрическа китара, не е пригодна за акустична. Изключения правят някои ефекти като дилейчета и хоруси, но като цяло не стават. Поради което има специални предусилватели и усилватели за акустични китари. Иначе сигурно е хубав педал, аз планирам покупката на разни неща от него.

да в това нема съмнение, но

човека е свършил отлична работа с това клийн бустерче. Направил го е да работи на 24 волта и така става подходящо и за тая цел.

Все пак ще го питам и ще напиша какво казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както обещах вчера ще попитам за високо волтовия клийн бустер дали ще свърши работа в конкретният случай.

Човека каза, че няма никакъв проблем да се сработят електрониката на електроакустичната китара и въпросното бустерче.

Накрая каза, че няма проблем ако питащият го вземе и не му допадне как се сработват да го откупи обратно.

 

Подробностите около целият разговор на лични съобщения или на електронна поща

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека каза, че няма никакъв проблем да се сработят електрониката на електроакустичната китара и въпросното бустерче.

Този модел адаптер на Фишман е абсолютно пасивен и няма никаква електроника - та за никакво сработване между електроники не става въпрос. Просто неговият слаб сигнал трябва да се усили и то без промяна на характеристиката му. Аз го усилвам с компресор HOTONE и според моят слух проблемът е решен просто и ефективно. Ако и въпросният бустер се справи с този проблем ето , че имаме още едно ефективно решение. :thumbs_up:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.