Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова година - нов амп!


Recommended Posts

Отговорът ми не е контра или заяждане, пиша принципно.

 

В моя случай се наложи да го преначертая с АутоКАД, защото ми искаха .dxf, а експорт/импорт пробите не доведоха до желан резултат. Нямаше отклонения в размери или нещо такова, но "кръгчетата" бяха съставени от множество малки линийки, които колеги ми казаха че са нежелани при рязане. И най-добре да се направи директно в АутоКАД. Точно защо и как изобщо Бай Лазар ги реже - не знам, не съм и питал. Колегите от години правят чертежи и пращат за изработка, предположих, че знаят. А може и просто такъв да им е т.нар. workflow. :)

 

Аз и схемите и лейаута и шасито си ги правя на един Мак софт Omnigraffle, който е подобен на Визио, КонсептДроу и т.н. Конкретно шасито можех и на Корел да го направя, където съм си правил много на брой тениски и надписи и никога не е имало проблем. Пробвах и на Sketchup, където също съм правил доста неща. Обаче експорт/импорта тей и не се получи като хората, конкретно от SketchUp даже изобщо нищо не стана доколкото помня. :)

 

Трафовете са комплект за SLO, италиански inMADout. Цената беше почти 400 лева, но ги купих преди няколко години, не знам дали сега е същата. Не знам какво е "ригондовския траф".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко години имаш трафове за SLO и чак сега започваш проекта. Аз щях да се въртя нощем и студена пот да ме избива като знам, че чакат  :lol: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За трафовете, за ЦЕНАТА им и качеството им, както и за обратните връзки (resonance + presence две в едно), някой има ли отношение ?

 

 

Мисля, че в темата Цецо има един мой амп (и той далеч не е единствения), където има resonance + presence + режим на единия драйв канала с изключване на обратната връзка, така че в случая той най-добре ще каже кое как му звучи. Лично на мен отворени докрай resonance + presence не ми звучат както амп без обратна връзка.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, това за обратната връзка ми се струва едва ли не панацеята да си пооправя (направо пренаправя) един лампов амп.

Но трябва да се пробва и да се види. Най-малкото, доколкото четох, може да оптимизира и подобри напасването с различни кабинети, ако усилвателя го направиш отделен.

 

Последно заяждане...

Сериозно ли 400 лв... има ли смисъл да правиш амп, да работиш и 20 минути по него при такива разходи + труда ти :D.

Със сигурност има по оптимален вариант. А има и готови ампове, втора ръка, дето... се доближават до бюджета за части.

Извинявам се за заяждането и давай нататък - Трябва да си го довършиш, с кеф.

 

За кръгчетата съставени от чертички, и аз съм се наигравал така, хем си чертах в аутокад.... Добре че не беше нещо фатално... Остана си като артефакт..

Ако ще се прави повече от един детайл за лазер/абкант, за в бъдеще, си струва да се свали и разучи някаква версия. Има и портабъл. Не е толкова гаден.

 

Корела, нито е лесна, нито лека за инсталация програма. Не съм се мъчил да правя с него това което може да се прави на аутокад, защото ми е трудна и няма смисъл.

Виж, за графичните неща, да правиш дизайна на аутокад..... Ако ти е по-лесно си струва, плюс това, се избягва експорт-импорт.

Ползваш чертежа за лазера като габарити и лейаут, и почваш.

 

А скечъп и лейаут... бях загрял да работя с тези, по едни неща, за които не ми трябваше изработка на кад система. Супер удобно и лесно, за каквото там правех.

Та после продължих с тези програмки и за други детайли.... Но, експорта е отчайващ. Направо чертаеш наново :(.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те хубавите трансформатори са си скъпи. Аз сега за микрофонния предусилвател където си правя само за входния дадох към 150лв., а е една въшка 4 на 2,5 см. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сет за 50-ватов амп за 400 лева не е скъпо, говорим за сериозни трафове, условно казано "серийно" производство. Виж и цените на Хамонд, Меркюри, Онетикс и т.н. Ти колко считаш за нормална цена, по 20 лева бройката ли? Ся вече ако идеш да ти ги навие Бай Ставри от съседната улица, дето ремонтира перални и стартери от ЗИЛ може и доста по-евтино да ти излезе... ;)

 

Като го сглобя ще го сбия с фабричния китайски клонинг и ще стане ясно дали си струва. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 вата ли е? Не съм обърнал внимание, мислих за пуш пул ел84..

 

Може да се направи от C core донор траф, но влизаш в голям филм и занимавка. Ако все пак ти попадне добър донор...

 

Дросела и захранващия ще ти ги направят в унитраф или унитраф ад... ( и в двете).

Доста добри цени.

 

Лазер/ абкант- досега без забележки и приятни цени - clt Пловдив. Работят и по еконт.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея зеленките резистори си им проверил max voltage? Ако ще са там където си мисля, че ще са - не е лоша идея, че съм удрял по някоя греда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пише за тях:

  • Resistor, Metal Oxide 5 Watt
  • +/- 5% tolerance
  • -55° C to 240° C operating range
  • max 500 V
  • Excellent flame retardant coating
  • Small Size

За скрийн грида бяха май, моят ще е по-нисък от 500V. Надявам се да станат. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Получих шасито. Не съм чак мега доволен, ама... не е и зле. :)

 

SLO66-ChassisTop.jpg

 

SLO66-ChassisBottom.jpg

 

Довечера ще опитам да наредя повечето боклуци по него, дано не съм оплескал някой отвор/размер. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ампът е почти готов:

SLOBuild-03.jpg

 

SLOBuild-04.jpg

 

Само дето вътре е "леко" празен... :D

SLOBuild-05.jpg

 

Уикендът свърши твърде бързо и за съжаление премина предимно в шлосерско-измервателни дейности, но вече съм готов да хващам поялника. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако и запояването е толкова внимателно колкото сглобяването, ще бъде един изключително добре изглеждащ усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз съм възхитен от прецизноста на Baby Thomas. Като знам с какво внимание се отнесе към моя усилвател,този спокойно може да бъде произведение на изкуството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.