Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Изкопах тия дни малко чаркове от едно чекмедже и почвам да строя!
За разнообразие от предните пъти и по примера на Чичко Ленин, който е казал "Дела трябват, а не думи!", мисля да има повече снимки и по-малко приказки, ама да видим дали ще устискам... ;)

За начало пускам снимка на две лопати чаркове, които се надявам някой ден да свирят!

SLOBuild-01.jpg

Тей като гледам не е всичко и ще трябва да преровя още някое чекмедже/шкаф, а и май ще трябва да купя още някои дреболии...  :yes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Много яко седи - ще се ослушваме за семпли - това се подразбира :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Скоро ще има някакви. :)

Изминалата седмица бе плодородна за трабълшутинга, по време на който успях да отстраня всички дребни проблеми, възпрепятстващи нормалната работа на ампа:

• Оказа се, че са ми продали 4-5 грешни резистора (които аз не проверявах преди запояване :rolleyes:), в следствие на което 3 лампи бяха със странни напрежения и в странни режими;
  • Бях оплескал мястото на ФХ Ретърн сигналната жица и след луупа нямаше сигнал;
  • Бях запоил грешно кабела, идващ от изхода на първия канал към LDR2 (който пуска/спира ОД канала), "благодарение" на което превключването не работеше коректно;
  • Слейв изхода беше с мега силно ниво - явно човека, от когото откраднах схемата за слейва, и той не е знаел какво прави. Наложи се да меря и смятам малко, но стана работата.

С военните крайни лампи 6П3С-Е извади 30W преди клипинг, с JJ KT66 2-3 вата повече. Нямам 6L6GC да видя с тях колко ще пусне, вероятно още малко. Въпросът е, че всичко е в нормални граници. И вече е готов за сериозна битка. :)

Не съм сигурен още какво ще правя с "дизайна", вероятно ще сложа някакви faceplates, ако някой кандиса да ми направи една бройка. Нещо от сорта:

SLO66-Faceplates.png

• Like 4
  • Thanks 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Перфектен си.

За надписите, намерих човек за сито, за 20 кинта ми го направи, но в пловдив.

Възможно ли е да постнеш принципната схема?

Интересно ми е как е реализиран FX луупа и възможно ли е да стане с dry/wet mix.

Също и другите контроли какви са, що са.

И семпли :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.