Jump to content
Българският форум за музиканти

vbt

Уроци по пиано / китара

Recommended Posts

Здравейте,

Преди 10-ина години си купих електрическо пиано и във времето се научих сам да свиря някои неща. 

Проблемът е че поради липсата на време (не и на желание) до сега мисля, че няма дори едно произведение, което мога да изсвиря от край до край. 

Сега съм на 30 и няколко и не знам дали е късно, но искам да пробвам малко по-структуриран подход към пианото и да науча поне няколко неща от край до край.

Някой може ли да даде инфо за уроци по пиано в София, по възможност Младост, Студентски, Дианабад. Може и по-далече стига да не са по центъра. Предпочитам групови, ако има такива за възрастни, за да има състезателен характер  :rolleyes:

Второто питане е подобно но за китара. Взех си акустична китара преди 2-3 години и историята се повтори. Харесва ми да свиря finger style, който май не е много популярен в България. Наскоро си взех и класическа китара но cut-away и с по-тесен "neck". Чуждиците ги пиша, защото не знам как се казват на български, всичко съм учил по интернет от разни английски сайтове.

Та пак да попитам, някой ако знае къде има уроци по китара в горните райони?

Мерси!  :D

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By Valeriahogg
      Търся пианист, който да ми нотира авторска мелодия. Тя ще се нуждае и от хармония. Също така трябва да се запише в студио.

• By Vasil Belezhkov
      "Криво чирпанско хоро" е написано в памет на кларинетиста (изпълнител и преподавател) акад. Петко Радев броени дни след кончината му в края на септември 2017 г. Първоначалният вид на пиесата е за духов оркестър, но и този вариант е направен почти паралелно с него.
    • By sabracadabra
      Ние сме трима и търсим четвъртия, който има 2-3 часа седмично да посвирим някои от най-яките парчета на METALLICA. ЛС или 0898 82 92 01
    • By slightly_stoopid
      ЗДРАВЕЙТЕ
      Търсят се басист и барабанист за авторски проект във Варна! Може и соло китара при силно желание и идейност! Предимство е, ако музикантите пишат и текстове!
      Не искам да се заключваме в определен стил. Важно е музикантите да имат идеи за развитие. Все пак като основни определящи стилове са рок ен рол, алтернатив, пънки, фънки, ска, реге, като самите песни също могат да преминават в различни стилове. Във времето ще се сформира звученето на групата.
      Важно е музикантите да имат време за поне два пъти на седмица да правим репетиции, да имат мотивация за записи и концерти не само във Варна.
      Който има интерес нека да пише тук или може за повече инфо да ме намери във фейсбук: https://www.facebook.com/slavi.yambolov

• By hegemarth
      Здравейте! Наскоро се сетих за едни струни, които един приятел си беше купил. Попитах го, но той не помни какви са били, защото беше отдавна.
      Та, въпросните струни бяха с оплетка, а не намотка, както обикновените. Решил съм да си взема и аз едни, да ги пробвам, обаче не знам нито какъв модел се водят, нито марка. Ако някой знае и може да ме насочи, ще съм благодарен! :)

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.