Jump to content
Българският форум за музиканти

Новата AZ-серия на Ibanez


atanas_shishkov

Recommended Posts

Най-накрая официално е обявена новата серия на Ibanez - AZ!

Малко информация в долните клипове!

 

https://www.youtube.com/watch?v=UwzCOWiXbgw&t=0s

 

https://www.youtube.com/watch?v=MlrBkQV823s

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това AZ  ( АЗ  в превод ) да не означава че е твой съгничър модел ? :godbless:

Браво  !!!

Крайно време беше.

 

Честита нова година !!!

Весели и засмени !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита Нова година!

За съжаление не е мой сигничър, а е чисто нова серия модели на Ibanez - подобно на RG, тази са я кръстили AZ :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва като клонинг на Гътри моделите... :)

 

Ibanez да вземат да си оправят малко качеството и/или цените, че само на все по-зле отива работата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Имената/моделите да си съкратят :D :D :D

Иначе за феновете:

http://www.musicradar.com/news/namm-2018-ibanez-reveals-50-new-electric-guitars

Редактирано от Svanio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах всички 55 китари на Ibanez за 2018 -та.

Rg , S, Art са си ок., от AZ ми хвана окото Ibanez AZ242F.

Фирмата си продълвава традицията и за разлика от Бейби Томас, не мисля, че отиват на зле.

 

Прави впечатление, че на Стив Вай, след 30  и нещо години кариера, му е светнало,

че махагоновото тяло дава готин тон. Нищо против липовият, който е традиционен за фирмата на Хошино.

Сега, ако Стив вземе да си оправи и амповият (ламповият и DS тип дистера) тон, който упорито си скапва от 20 тина години,

ще е добре за него. Вярно голям и уникален. ама като почна да сравнявам, как звучи той напоследък и как

разни други про-та, еми сравнението, не е никак в полза на Вай. Да, разбирам, че не е редовият китарист,

за който е достатъчно да има класически тон, но се надявам да се върне към началото, примерно 90-те,

Passion & warfare.

 

А бомбата, че Гибсън няма да участват на Нам 2018 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата си продълвава традицията и за разлика от Бейби Томас, не мисля, че отиват на зле.

 

Прави впечатление, че на Стив Вай, след 30  и нещо години кариера, му е светнало,

че махагоновото тяло дава готин тон. Нищо против липовият, който е традиционен за фирмата на Хошино.

Сега, ако Стив вземе да си оправи и амповият (ламповият и DS тип дистера) тон, който упорито си скапва от 20 тина години,

ще е добре за него. Вярно голям и уникален. ама като почна да сравнявам, как звучи той напоследък и как

разни други про-та, еми сравнението, не е никак в полза на Вай. Да, разбирам, че не е редовият китарист,

за който е достатъчно да има класически тон, но се надявам да се върне към началото, примерно 90-те,

Passion & warfare.

 

А бомбата, че Гибсън няма да участват на Нам 2018 ?

 

На мен пък винаги ми е било интересно колко хора в действителност могат да направят разлика между различна дървесина. Ако е просто за спора и да се докаже твърдение, в разни AvsB тестове - да, определено, но когато вкараме повече неизвестни в уравнението, цял микс от инструменти, ефекти и апаратура - тогава вече става много сложно. Само дървесината, като основен фактор в целия тон на една завършена песен, далеч няма много тежест, според мен. Да не говорим, че има махагон и махагон, както и липа и липа, и то в китари от един и същи ценови клас, а не просто скъпо срещу евтино. Като вземем и в предвид, че повечето брандове нямат собствен производствен процес, а разчитат на различни през годините контрактори (изключвам няколко компании, знаем ги, както и евентуално най-скъпите им серии, които се произвеждат от техни лютиери), то е много трудно да поддържаш едно и също ниво на качество, предвид, че производствения процес е различен от фабрика до фабрика, материалите също, хардуера. Въобще цялата логистика. И това, че пише махагон или мейпъл на брошурата на всяка китара, не значи, че е от една и съща плантация или със същото качество. Особено ако го разтелим в период от няколко години. 

Имах махагоново RG от 2010 или 11, не помня. Беше много приятна и добре направена китара (от Корт). Определено имаше разлика, ако до теб има липово RG, иначе не. Според мен по-съществена разлика дава конструкцията на грифа (дървесината му, формата му (размерите), сглобката и фингърборда).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно се опитва да правят китари във всички категории.Видяха че доста хора се насочват към мюзикмен и други марки като чарвел които са без флойд и са решили да имат и по-прости стратове, не само суперстратове.Гледам някаква серия Talman са пуснали да имат страт и телекастер.

Връщат се към roadstar и blazer сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.