Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Най-накрая официално е обявена новата серия на Ibanez - AZ!

Малко информация в долните клипове!

https://www.youtube.com/watch?v=UwzCOWiXbgw&t=0s

https://www.youtube.com/watch?v=MlrBkQV823s

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Това AZ  ( АЗ  в превод ) да не означава че е твой съгничър модел ? :godbless:

Браво  !!!

Крайно време беше.

Честита нова година !!!

Весели и засмени !!!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Честита Нова година!

За съжаление не е мой сигничър, а е чисто нова серия модели на Ibanez - подобно на RG, тази са я кръстили AZ :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Хубава е и мисля, че прилича доста, като идея, на тази, която споменах в темата по горе.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Т'ва като клонинг на Гътри моделите... :)

Ibanez да вземат да си оправят малко качеството и/или цените, че само на все по-зле отива работата...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

^ Имената/моделите да си съкратят :D :D :D

Иначе за феновете:

http://www.musicradar.com/news/namm-2018-ibanez-reveals-50-new-electric-guitars

Редактирано от Svanio

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Разгледах всички 55 китари на Ibanez за 2018 -та.

Rg , S, Art са си ок., от AZ ми хвана окото Ibanez AZ242F.

Фирмата си продълвава традицията и за разлика от Бейби Томас, не мисля, че отиват на зле.

Прави впечатление, че на Стив Вай, след 30  и нещо години кариера, му е светнало,

че махагоновото тяло дава готин тон. Нищо против липовият, който е традиционен за фирмата на Хошино.

Сега, ако Стив вземе да си оправи и амповият (ламповият и DS тип дистера) тон, който упорито си скапва от 20 тина години,

ще е добре за него. Вярно голям и уникален. ама като почна да сравнявам, как звучи той напоследък и как

разни други про-та, еми сравнението, не е никак в полза на Вай. Да, разбирам, че не е редовият китарист,

за който е достатъчно да има класически тон, но се надявам да се върне към началото, примерно 90-те,

Passion & warfare.

А бомбата, че Гибсън няма да участват на Нам 2018 ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Е що да е бомба,агонията почва.Конкуренцията е кофти работа.Друго си е да дрънка на ориз вътре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Фирмата си продълвава традицията и за разлика от Бейби Томас, не мисля, че отиват на зле.

Прави впечатление, че на Стив Вай, след 30  и нещо години кариера, му е светнало,

че махагоновото тяло дава готин тон. Нищо против липовият, който е традиционен за фирмата на Хошино.

Сега, ако Стив вземе да си оправи и амповият (ламповият и DS тип дистера) тон, който упорито си скапва от 20 тина години,

ще е добре за него. Вярно голям и уникален. ама като почна да сравнявам, как звучи той напоследък и как

разни други про-та, еми сравнението, не е никак в полза на Вай. Да, разбирам, че не е редовият китарист,

за който е достатъчно да има класически тон, но се надявам да се върне към началото, примерно 90-те,

Passion & warfare.

А бомбата, че Гибсън няма да участват на Нам 2018 ?

На мен пък винаги ми е било интересно колко хора в действителност могат да направят разлика между различна дървесина. Ако е просто за спора и да се докаже твърдение, в разни AvsB тестове - да, определено, но когато вкараме повече неизвестни в уравнението, цял микс от инструменти, ефекти и апаратура - тогава вече става много сложно. Само дървесината, като основен фактор в целия тон на една завършена песен, далеч няма много тежест, според мен. Да не говорим, че има махагон и махагон, както и липа и липа, и то в китари от един и същи ценови клас, а не просто скъпо срещу евтино. Като вземем и в предвид, че повечето брандове нямат собствен производствен процес, а разчитат на различни през годините контрактори (изключвам няколко компании, знаем ги, както и евентуално най-скъпите им серии, които се произвеждат от техни лютиери), то е много трудно да поддържаш едно и също ниво на качество, предвид, че производствения процес е различен от фабрика до фабрика, материалите също, хардуера. Въобще цялата логистика. И това, че пише махагон или мейпъл на брошурата на всяка китара, не значи, че е от една и съща плантация или със същото качество. Особено ако го разтелим в период от няколко години. 

Имах махагоново RG от 2010 или 11, не помня. Беше много приятна и добре направена китара (от Корт). Определено имаше разлика, ако до теб има липово RG, иначе не. Според мен по-съществена разлика дава конструкцията на грифа (дървесината му, формата му (размерите), сглобката и фингърборда).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Всъщност "истинските" JEM китари (Evo, Flo) не са липовици. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

RG 550 - произвеждана 1987 - 1994 година , сега я възобновяват.

Това е много добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Явно се опитва да правят китари във всички категории.Видяха че доста хора се насочват към мюзикмен и други марки като чарвел които са без флойд и са решили да имат и по-прости стратове, не само суперстратове.Гледам някаква серия Talman са пуснали да имат страт и телекастер.

Връщат се към roadstar и blazer сериите.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Не знам,ама първия ибанец,който съм виждал,това към края на 80-те си беше някакво копие на стратокастър..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От LucaTurilli
      Здравейте,

До колкото виждам тази китара Ibanez RG321MH като нова на българския пазар не се продава вече дори и втора употреба не намирам.
      Интересно ми е кои китари са подходящи заместители.

Любимата ми група е Trivium и ако се реша да взема китара искам да е подходяща като звук за това тежко звучене.
      Сега имам Cort KX-5 и съм доволен от звука като цяло, но не е толкова подходяща за такава тежка музика.

Какво мислите за тези две оферти?

http://rockshock.eu/kitari/elektricheski-kitari-bg/rgr321ex-bk-bg.html?mfp=price[330,795],path[2_33],stock_status[7]

http://rockshock.eu/kitari/elektricheski-kitari-bg/rg370dxz-bk-bg.html?mfp=price[330,795],path[2_33],stock_status[7]
    • От atanas_shishkov
      Колеги, някой има ли повече информация за тези нови прототипи на Ibanez, с дизайн близък до този на Suhr?

https://www.youtube.com/watch?v=AZbfNkQk0jM

На снимките - Martin Miller, Marco Sfogli, Feodor Dosumov - ясно е, че на всеки са дали по един прототип, за да го тестват.

Това, което на първо четене прави впечатление е :
      - Хедсток, подобен на  Ibanez Destroyer от началото на 80-те тип - по-заоблен е на върха

- Адаптери Seymour Duncan Duality
      - Caramelized Flame Maple - подобен на Suhr-a / и Charvel-a / на Guthrie Govan!
      - Flame maple top, вероятно с махагоново тяло, последното е само предположение
      - Формата на китарата наподобява много Suhr като концепция.
      - На гърба на хедстока пише Prestige, което предполага, че ще е част от Prestige линията.

Интересно ще е ако някой сподели още информация и впечатления
    • От atanas_shishkov
      Интересно видео, в което може да видите новите модели на марката!

https://www.youtube.com/watch?v=50N_QRdzIpg
    • От ViniVidiCici
      Здравейте,

Свиря на електрическа от 4-5 години (но не всеки ден, за жалост).

Почти съм се решил за 8-струнна и се спирам на Tam10.

Има ли някой във форума с такава китара или има ли някой който е свирил на такава и може да даде мнение?

От собствено проучване чрез чичко ти Гугъл чета, че хората са доволни и, че това е качествен инструмент.

Тъжното е, че до сега не съм пипал дори 7-струнна. Но съм прекалено надъхан да ме спре нещо такова.

Вторият ми въпрос е - от къде да си я взема? Да си я поръчам ли или да използвам услугите за доставка през български магазин?

Ще имам ли вариант да я пробвам и ако има забележка да я върна за друга?

Просто, отскоро бачкам и мога да си позволя скъп инструмент и съм малко невеж в това как става покупката.

Като цяло как става схемата със signature моделите?

Ако има нещо, което трябва да знам, но не съм споменал, ще бъда благодарен да ме уведомите.

Поздрави,
      ВиниВидиЦици

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.