Към съдържанието

Снимка

Въпрос за Korg Kaossilator Pro +

• Please log in to reply
3 отговора на тази тема

#1 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 30 декември 2017 - 21:48

През почивните дни ме хвана скуката и извадих отдавна забравения К Про + като исках да пробвам малко бийтбокс. Микрофонът ми е Shure PG58-XLR, кабелът Cordial CFM 1.5 FV. Включил съм го на mic input, сигналът е увеличен достатъчно, обаче звук от микрофона няма. Някакви настройки ли иска допълнително или какво? Възможно ли е да не дава признаци на живот, защото кабелът е балансиран, а входът за микрофона не?

Musiq Soulchild - the genius...

#2 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 737 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 31 декември 2017 - 00:51

Щом вече си го усилил от потенциометъра до входа за микрофона, значи остава или да не си преместил наляво лостчето (онова дето е точно под надписа "KORG")...или наистина балансираният жак да прави проблем в небалансирания микрофонен вход, а понеже каза "...отдавна забравения..." - преди не си ли го пробвал с микрофон или сега ти е за пръв път?

#3 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6896 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 31 декември 2017 - 08:21

Пробвай първо микрофона и кабела някъде да се увериш, че работят и тогава тествай на каосилатора пак.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#4 bmo

bmo

художествен самодеец

• Members
  • PipPipPipPip
  • 979 Мнения:
  • Инструмент:keys

Публикувано 31 декември 2017 - 13:48

Досега не го бях пробвал с микрофон наистина. Лостчето си е наляво, а като махна микрофона, но кабелът стои, peak-ът започва да мига и се получава брум, който изчезва, след като пак закача микрофона. Микрофонът също не съм го ползвал от доста време, но преди си работеше. С друг кабел съм го ползвал закачен за POD Studio UX-2. Освен наистина проблемът да е в балансирания кабел. Още преди да пусна темата се съмнявах в това, но тъй като не разбирам особено от такива неща, рекох да попитам :)

Musiq Soulchild - the genius...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни