Jump to content
Българският форум за музиканти

bmo

Въпрос за Korg Kaossilator Pro +

Recommended Posts

През почивните дни ме хвана скуката и извадих отдавна забравения К Про + като исках да пробвам малко бийтбокс. Микрофонът ми е Shure PG58-XLR, кабелът Cordial CFM 1.5 FV. Включил съм го на mic input, сигналът е увеличен достатъчно, обаче звук от микрофона няма. Някакви настройки ли иска допълнително или какво? Възможно ли е да не дава признаци на живот, защото кабелът е балансиран, а входът за микрофона не?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом вече си го усилил от потенциометъра до входа за микрофона, значи остава или да не си преместил наляво лостчето (онова дето е точно под надписа "KORG")...или наистина балансираният жак да прави проблем в небалансирания микрофонен вход, а понеже каза "...отдавна забравения..." - преди не си ли го пробвал с микрофон или сега ти е за пръв път?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо микрофона и кабела някъде да се увериш, че работят и тогава тествай на каосилатора пак.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега не го бях пробвал с микрофон наистина. Лостчето си е наляво, а като махна микрофона, но кабелът стои, peak-ът започва да мига и се получава брум, който изчезва, след като пак закача микрофона. Микрофонът също не съм го ползвал от доста време, но преди си работеше. С друг кабел съм го ползвал закачен за POD Studio UX-2. Освен наистина проблемът да е в балансирания кабел. Още преди да пусна темата се съмнявах в това, но тъй като не разбирам особено от такива неща, рекох да попитам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.