Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво точно трябва да знам за да свиря по професионално на китара.


Mechanize

Recommended Posts

От няколко месеца свиря на китара,но неходя на уроци кледам различни уроци за електрическа китара в интернет, но всеки показва различни неща.

Искам да знам какво точно трябва да знам гледах книги, ама те са или само за акорди над 500+ не мисля че ми трябват тези всичките, такаче искам да знам кои scales licks и различни техники.

И ако може някакви книги да ми препоръчате за рок,метал и можеби блус рок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Варианта с учител няма да стане,защото града не е много голям и имаше един ,който искаше само с малки деца а и те много бавно ги учат аз малко закъснях затова искам сам по бързо да напредваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е единствения начин, който ми е известен на мен. За да стане професионалист, човек трябва да ходи на уроци и да практикува. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам по общо аз си практикувам доста и няма година а мога да свиря анастасия на слаш и други по сложни песни и гледам различни уроци по китара в интернет на англйски , но всеки показва различни неща и незнам дали всичкото това ми трябва, защото някои хора викат че не всичко ми е нужно.

Просто искам да знам по точно кои неща да уча с някаква цел а не да си губя времето за неща които не ми трябват. 

Тоест да ми препоръчате уроци в интернет или книги които мога да намеря, които да са по точни например за леад китара и да не пише странични неща ако ме разбирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хадей да оставим думата професионализъм, защото е неподходяща в случая.

 

Пробвай, като за начало с Guitar for dummies. Има ги в книжарниците, примерно в някой Мол.

 

Но, ако можеш намери учител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца свиря на китара,но неходя на уроци кледам различни уроци за електрическа китара в интернет, но всеки показва различни неща.

Искам да знам какво точно трябва да знам гледах книги, ама те са или само за акорди над 500+ не мисля че ми трябват тези всичките, такаче искам да знам кои scales licks и различни техники.

И ако може някакви книги да ми препоръчате за рок,метал и можеби блус рок.

Аз бих ти препоръчал Troy Nelson-Guitar Aerobics,

но както ти казват и другите, сигурен ли си, че си готов да се обучаваш и развиваш без учител. Това, че в твоя град нямало, звучи несериозно. Трябва да знаеш, че да изградиш прилично ниво като китарист, е задължително да знаеш както акорди, така и скали, маками и др. за да имаш основата. Големият плюс на преподавателя е това, че ще ти каже къде ти е слабото място, дали усещането за ритъм, дали постановката на дясната рък, дали на лявата, усещането за импровизация и ли друго. Иначе за скалите тръгваш от пентатониката, след това разширена с блу тонове, после натурален мажор, минор, хармоничен, слушаш солата на любими китаристи, изваждаш ги, свириш ги, и ако звучат както при тях, верно не ти требе учител!   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Професионално значи завършил музикално училище,консерватория.Нотно грамотен не слухар.Да умееш всички чалъми и ако имаш и късмет може да изкарваш и по някой лев.Силно се съмнявам,че ще станеш виртуоз ако не познаваш нотите.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тия неща не са ли до усещане? Кво значи "не знам дали ми трябва"? Ако ти харесва, свири го, ако виждаш напредък в желаната от теб посока - прави ги тия упражнения и това е. 
Сега ако ще ставаш професионалист, колегите вече го казаха горе - нотна грамотност, учител и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много примери за  успешни професионалисти  без грам нотна грамотност  и солфеж (например идола ти Слаш).
Както вероятно има и много неуспешни  с безупречна нотна грамотност.


Но при всички положения трябва да си наясно поне с основните теоретични въпроси , без значение дали ще задълбаеш  да се научиш да  пишеш и четеш ноти. Действително без учител, ще  стане много бавно, но не и невъзможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без методика ученето на музикален инструмент е,подобно на ученето на език в среда ,в която не се говори твоя език.Може и да стане някога...с тази разлика,че музикант се става по-трудно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За една година Anastasia на Slash :> 

Идвам аз на уроци при теб! :>

 

Абе то и аз я свиря...с уста, но не знам дали ми се получава добре. :greenball:

 

Все си мисля, че почти за всеки инструмент ученето му само по слух и клипове не е добра идея, освен ако по рождение не си си някой супер върхар и нещата просто не ти се получават от само себе си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак се зачетох,,

Точка1-какво искаш да свириш?

Втора точка- ако нямаш подходящ учител за такава музика ,варианта е гаден,аз се отказах навремето,защото не ми се свиреха валсове на Карули на прима-виста,е понаучих нотите,ама пак ги забравих- тренирай си слуха,може и смешно да звучи,но е добре.

А,едит,първото ми гадже ме изюрка да ходя на уроци по китара,щото съм свирел ссякаш имам музикално образование,,,е отидох на един,за да разбера,че пентатониките в различни варианти ги знам.."Музиката не е за четене,а за свирене,,"цитата е от голям блус-китарист.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.