Към съдържанието

Снимка

Какво точно трябва да знам за да свиря по професионално на китара.

• Please log in to reply
40 отговора на тази тема

#1 Mechanize

Mechanize

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Инструмент:Electric guitar

Публикувано 21 декември 2017 - 09:05

От няколко месеца свиря на китара,но неходя на уроци кледам различни уроци за електрическа китара в интернет, но всеки показва различни неща.

Искам да знам какво точно трябва да знам гледах книги, ама те са или само за акорди над 500+ не мисля че ми трябват тези всичките, такаче искам да знам кои scales licks и различни техники.

И ако може някакви книги да ми препоръчате за рок,метал и можеби блус рок.

#2 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6909 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 21 декември 2017 - 09:21

Намери си учител.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#3 Mechanize

Mechanize

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 декември 2017 - 09:55

Варианта с учител няма да стане,защото града не е много голям и имаше един ,който искаше само с малки деца а и те много бавно ги учат аз малко закъснях затова искам сам по бързо да напредваме.

#4 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6909 Мнения:

Публикувано 21 декември 2017 - 13:12

Това е единствения начин, който ми е известен на мен. За да стане професионалист, човек трябва да ходи на уроци и да практикува. 

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#5 Mechanize

Mechanize

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 декември 2017 - 14:17

Аз питам по общо аз си практикувам доста и няма година а мога да свиря анастасия на слаш и други по сложни песни и гледам различни уроци по китара в интернет на англйски , но всеки показва различни неща и незнам дали всичкото това ми трябва, защото някои хора викат че не всичко ми е нужно.

Просто искам да знам по точно кои неща да уча с някаква цел а не да си губя времето за неща които не ми трябват. 

Тоест да ми препоръчате уроци в интернет или книги които мога да намеря, които да са по точни например за леад китара и да не пише странични неща ако ме разбирате.

#6 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8590 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 21 декември 2017 - 14:20

Хадей да оставим думата професионализъм, защото е неподходяща в случая.

Пробвай, като за начало с Guitar for dummies. Има ги в книжарниците, примерно в някой Мол.

Но, ако можеш намери учител.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#7 sevekom

sevekom

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 22 декември 2017 - 23:07

От няколко месеца свиря на китара,но неходя на уроци кледам различни уроци за електрическа китара в интернет, но всеки показва различни неща.

Искам да знам какво точно трябва да знам гледах книги, ама те са или само за акорди над 500+ не мисля че ми трябват тези всичките, такаче искам да знам кои scales licks и различни техники.

И ако може някакви книги да ми препоръчате за рок,метал и можеби блус рок.

Аз бих ти препоръчал Troy Nelson-Guitar Aerobics,

но както ти казват и другите, сигурен ли си, че си готов да се обучаваш и развиваш без учител. Това, че в твоя град нямало, звучи несериозно. Трябва да знаеш, че да изградиш прилично ниво като китарист, е задължително да знаеш както акорди, така и скали, маками и др. за да имаш основата. Големият плюс на преподавателя е това, че ще ти каже къде ти е слабото място, дали усещането за ритъм, дали постановката на дясната рък, дали на лявата, усещането за импровизация и ли друго. Иначе за скалите тръгваш от пентатониката, след това разширена с блу тонове, после натурален мажор, минор, хармоничен, слушаш солата на любими китаристи, изваждаш ги, свириш ги, и ако звучат както при тях, верно не ти требе учител!   

#8 Ламби

Ламби

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 365 Мнения:

Публикувано 23 декември 2017 - 17:43

Професионално значи завършил музикално училище,консерватория.Нотно грамотен не слухар.Да умееш всички чалъми и ако имаш и късмет може да изкарваш и по някой лев.Силно се съмнявам,че ще станеш виртуоз ако не познаваш нотите.Успех.

#9 Annonnymоus

Annonnymоus

Asshole

• Members
  • PipPipPip
  • 306 Мнения:
  • Инструмент:Pointy and martial

Публикувано 24 декември 2017 - 16:20

Абе тия неща не са ли до усещане? Кво значи "не знам дали ми трябва"? Ако ти харесва, свири го, ако виждаш напредък в желаната от теб посока - прави ги тия упражнения и това е. 
Сега ако ще ставаш професионалист, колегите вече го казаха горе - нотна грамотност, учител и т.н.

Публикувано изображение Публикувано изображение
B.C. Rich Warlock One /// Schecter Omen 7

#10 ultramega

ultramega

Къде се намирам?!

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3610 Мнения:

Публикувано 24 декември 2017 - 20:30

Има много примери за  успешни професионалисти  без грам нотна грамотност  и солфеж (например идола ти Слаш).
Както вероятно има и много неуспешни  с безупречна нотна грамотност.

Но при всички положения трябва да си наясно поне с основните теоретични въпроси , без значение дали ще задълбаеш  да се научиш да  пишеш и четеш ноти. Действително без учител, ще  стане много бавно, но не и невъзможно.

#11 Dirk

Dirk

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 372 Мнения:

Публикувано 26 декември 2017 - 01:17

Без методика ученето на музикален инструмент е,подобно на ученето на език в среда ,в която не се говори твоя език.Може и да стане някога...с тази разлика,че музикант се става по-трудно ;)

#12 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1530 Мнения:

Публикувано 26 декември 2017 - 20:09

За една година Anastasia на Slash :> 

Идвам аз на уроци при теб! :>

#13 yamaha

yamaha

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 758 Мнения:
  • Инструмент:студио

Публикувано 26 декември 2017 - 23:00

За една година Anastasia на Slash :> 

Идвам аз на уроци при теб! :>

Абе то и аз я свиря...с уста, но не знам дали ми се получава добре. :greenball:

Все си мисля, че почти за всеки инструмент ученето му само по слух и клипове не е добра идея, освен ако по рождение не си си някой супер върхар и нещата просто не ти се получават от само себе си. ;)

#14 G.Varbanov

G.Varbanov

Лампи!

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1530 Мнения:

Публикувано 27 декември 2017 - 02:52

С учене по клипове загубих 3 години. Едва когато започнах с учител разбрах, колко не мога да свиря :>

#15 Hillbilly

Hillbilly

The Lord of the Flies

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 5809 Мнения:
  • Инструмент:guitar

Публикувано 27 декември 2017 - 05:53

Чак се зачетох,,

Точка1-какво искаш да свириш?

Втора точка- ако нямаш подходящ учител за такава музика ,варианта е гаден,аз се отказах навремето,защото не ми се свиреха валсове на Карули на прима-виста,е понаучих нотите,ама пак ги забравих- тренирай си слуха,може и смешно да звучи,но е добре.

А,едит,първото ми гадже ме изюрка да ходя на уроци по китара,щото съм свирел ссякаш имам музикално образование,,,е отидох на един,за да разбера,че пентатониките в различни варианти ги знам.."Музиката не е за четене,а за свирене,,"цитата е от голям блус-китарист.

Този пост е редактиран от Hillbilly: 27 декември 2017 - 06:06

Цитат(Mark Avrelii @ Nov 7 2007, 10:25 PM)
Нищо не става колеги не разбрахте ли тук рок не вирее събрали сме се шепа ентусиасти и копаме на място.Правете си музиката за кеф и си намерете дохона работа не си късайте нервите.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни