Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

работя на fruity loops още от първата му версия и смятам че с него наистина могат да се правят чудеса особено сега във fl studio. лесен е за употреба а и е много функционален. идеален е за техно, хип хоп но мисля че става и за по сложни стилове. ако някой работи с него нека обменим някои идеи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

работя на fruity loops още от първата му версия и смятам че с него наистина могат да се правят чудеса особено сега във fl studio. лесен е за употреба а и е много функционален. идеален е за техно, хип хоп но мисля че става и за по сложни стилове. ако някой работи с него нека обменим някои идеи.

Аз работя с FL STUDIO 4 но ми е по лесно с CAKEWALK PRO AUDIO.

При fl ми се получава забавяне в реално време и не мога да използвам

пийч бендъра :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с FL STUDIO 4  но ми е по лесно с  CAKEWALK PRO AUDIO.

При fl ми се получава забавяне в реално време и не мога да използвам

пийч бендъра    :think:  :think:

Можеш ли да ме насочиш защо не се чува звук от browser-а на FL studio 4 , когато зареждам външен за програмата MIDI файл?MIDI-настройките съм ги направила според упътването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с FL STUDIO 4  но ми е по лесно с  CAKEWALK PRO AUDIO.

При fl ми се получава забавяне в реално време и не мога да използвам

пийч бендъра    :think:  :think:

Можеш ли да ме насочиш защо не се чува звук от browser-а на FL studio 4 , когато зареждам външен за програмата MIDI файл?MIDI-настройките съм ги направила според упътването.

ПИТАЙ МЕ НЕЩО ЗА CAKEWALK ДА ТИ КАЖА.ОТ FL STUDIO СИ ПРАВЯ СЕМПЛИРАН ЗВУК ОБРЪЩАМ ГО НА SF2 ФОРМАТ И БАЧКАМ С CAKEWALKA.

СПОРЕД МЕН ЩЕ ТИ Е ПО ЛЕСНО ТАКА

А SF2 СЕ ПРАВИ С ПРОГРАМАТА VIENNA. ВЛИЗАШ В WWW.CREATIVE. COM

И СИ Я СВАЛЯШ БЕЗПЛАТНО :godbless: ПРОБЛЕМ ЩЕ Е АКО ТВОЯТА КАРТА НЕ Е CREATIVE :headbang::beer: :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с FL STUDIO 4  но ми е по лесно с  CAKEWALK PRO AUDIO.

При fl ми се получава забавяне в реално време и не мога да използвам

пийч бендъра    :think:  :think:

Можеш ли да ме насочиш защо не се чува звук от browser-а на FL studio 4 , когато зареждам външен за програмата MIDI файл?MIDI-настройките съм ги направила според упътването.

Не знам дали е това проблема, но може да помогне :godbless:

 

Ако си направила в МИДИ-настройките на Фрутито да използва МПУ-401, той ще си предава МИДИ съобщенията през звуковата карта към друго устройство, примерно синтезатор или звуков модул, и няма да ти се чува на изхода за звука на аудиокартата. Затова трябва да му дадеш да използва устройството за генериране на звук на аудиокартата, примерно " Yamaha XG Synthesizer" или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с FL STUDIO 4  но ми е по лесно с  CAKEWALK PRO AUDIO.

При fl ми се получава забавяне в реално време и не мога да използвам

пийч бендъра    :think:  :think:

Можеш ли да ме насочиш защо не се чува звук от browser-а на FL studio 4 , когато зареждам външен за програмата MIDI файл?MIDI-настройките съм ги направила според упътването.

Не знам дали е това проблема, но може да помогне :unsure:

 

Ако си направила в МИДИ-настройките на Фрутито да използва МПУ-401, той ще си предава МИДИ съобщенията през звуковата карта към друго устройство, примерно синтезатор или звуков модул, и няма да ти се чува на изхода за звука на аудиокартата. Затова трябва да му дадеш да използва устройството за генериране на звук на аудиокартата, примерно " Yamaha XG Synthesizer" или нещо от сорта.

Това правя, когато маркирам отделен трак на MIDI-то и му задам MIDI output през съответния синтезатор.А как е , когато искам да чуя целият Title още при зареждането му преди да започна да включвам отделни синтове към неговите тракове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато импортвах цял файл не се чуваше нищо. :wall: известно време и единственото, което ми дойде на ум беше, че Фрутито пренасочва изхода на друг порт :godbless: .

 

Ако искаш, когато импортваш МИДИ-файл (в смисъл целия го вкарваш, а не само за даден трак вкарваш нещо), пробвай в Channel Settings да промениш стойността в полето Port (при мен по подразбиране не е зададено нищо). Работеше с порт 1, а с другите не искаше, при положение, че имам още едно устройство :lol: . Странно наистина, но работеше. Лошото е, че ако трябва за всеки трак да си променяш тая стойност, :unsure: ..., а пък и се оказа, че Порт 1 е Microsoft MIDI Mapper (можеш да си ги видиш в МИДИ-настройките).

Много тъпо, нали ?

Логично е да има откъде да се настрои за целия файл, но аз просто не намерих :think: .

Редактирано от rocka_rolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

абв маил ти треа моито м'че!!! примерно ако си към маил бг не те бръснат за нищо!!

за тв'а не ти пращат!!

Редактирано от avaavaava
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.