Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

Aлоо къщтата ...на мен ми писа модератора на Туинс по въпроса да не би да си измислям ?.... :D са при вас може да не е проблем-при мен беше!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който не си е гледал настройките по СПАМ филтъра на mail.bG, съответно се самопрецаква. СПАМ филтърът по принцип мисля, че е включен, но можете напълно да изключите тая възможност и ще си получавате всичко, че и отгоре. :D

ABV лично за мен е най-долнопробната българска поща...

Редактирано от Craig
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех то голяма тема стана ;) Както и да е момчета ша са опраим някак си... нали сме хакери :););)

 

П.С.

У арената намерих 2гб семпли ама никой не сийдва ;)

Редактирано от hellfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Наскоро си изтеглих FL Studio 6 . На мен ми хареса , щото предимно с тази програма си правя аранжиментите към песните . Става сравнително лесно като набуча вътре около 60 ( :D ) VSTi & VST-а . Но въпроса ми е какво мислите Вие ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hello: Първо да ви кажа, ЗА МНОО ГОДИНИ!!!! и всичко най добро на всички...

абе има си и минуси програмата......мене примерно мноо ме драсни момента със скролването на менуто със семплите когато пипнеш нещо по плейлистата или патерна и са размества което мене лично ми пречи....иначе е добра от към VST има доста нововъведения, ефектите са повече....общо взето е мноо добра, харесва ми повече от 5цата примерно като изклчючим бига дет ви каах.....абе 4.5 по 6то балната <_<

стаа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само ,че 60 е много дя <_>

аз си дъня с 4-та,само за барабани я ползвам

Ами за какво да е... Аз лично така и не привикнах към евентуално композиране с тракери. Без класическа нотация ми е хаотично и размотано, неподредено и за по-сложна и дълга композиция не става, получават се обърквания, особено като се знам колко се задълбочавам в анализи и т.н. Ако искам да редя TETRIS, ще си пусна игра. :virtuoz: Това, разбира се, леко в кръга не шегата. Да не се засягат FL ентусиастите. <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hello: Първо да ви кажа, ЗА МНОО ГОДИНИ!!!! и всичко най добро на всички...

абе има си и минуси програмата......мене примерно мноо ме драсни момента със скролването на менуто със семплите когато пипнеш нещо по плейлистата или патерна и са размества което мене лично ми пречи....иначе е добра от към VST има доста нововъведения, ефектите са повече....общо взето е мноо добра, харесва ми повече от 5цата примерно като изклчючим бига дет ви каах.....абе 4.5 по 6то балната <_>

стаа

То т'ва се оправя - и мен ме дразнеше : Отгоре на браузъра има едно падащо меню . Там отначало е селектирано Auto . когато се сложи на нещо друго се оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FL маниак чак не съм де :lol: ама поради липса на други способи усъвършенстваме лека полека в материята.Програмата е учудващо практична,колкото и смешно да звучи. Също като Photoshop 3-та на руски дету на стария комп зареждаше по бързо от нотпад-а :P:) т'ва сериозно.Стига да знаеш кво искаш и да знаеш как да го направиш...второто е по сложно нали...

 

:virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Става сравнително лесно като набуча вътре около 60 ( :) ) VSTi & VST-а . Но въпроса ми е какво мислите Вие ???

Здравейте и от мен. Занимавам се с Fruity Loops от около година, но понеже до сега не съм използвал подобен софтуер още много неща са ми неясни. Затова (не че изкам да приличам на идиот) искам да попитам какво е VST защото на програмата която използвам папката VST е празна. Та що е то, има ли почва у нас, и евентуално - от къде бих могъл да си намеря такива екстри? Благодаря предварително.

 

Иначе наскоро си качих 6-цата (до сега работих с 5-ца от която съм доста доволен) и още не съм я разучил детайлно, но общо взето ме радва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става сравнително лесно като набуча вътре около 60 ( :) ) VSTi & VST-а . Но въпроса ми е какво мислите Вие ???

Затова искам да попитам какво е VST защото на програмата която използвам папката VST е празна. Та що е то, има ли почва у нас, и евентуално - от къде бих могъл да си намеря такива екстри?

И аз искам да узная отговора на този въпрос ;)

 

Освен това искам да попитам откъде мога да си сваля семпли за Фрутито? Интересуват ме предимно китари, оркестри, цигулки, флейти, пиана, органи, падове и т.н. тоест без ударни, щото имам много). :P

 

Ще съм ви много благодарен, ако ми дадете някакъв линк, но само да не е на торент, защото не ползвам торенти :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с ФЛ от две години и съм изключително доволен,но без добър набор вст не става,то и кюбейз е така и другите.

още съм с 5-ичката щото на 6 проклетия ситрус е демо версия и не знам как да го оправя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи и аз съм с 5-ичката (5.0.2) и най-вероятно с нея ще си остана, поне докато не излезе нещо наистина по-ново от Фрутито, щото доколкото разбрах разликата межди верия 5 и 6 не била чак толкова голяма.

 

Е добре де, какво е това VST?

И аз работя с Фрутито от една година (с Атриел почнахме горе-долу по едно и също време да се занимаваме с програмата), обаче на мен също много работи са ми неясни.

И семпли... трябват ми готини семпли, щото искам музиката, която ще правя за в бъдеще, да звучи по-реалистична :violin: Кажете откъде да си изтегля семпли, моля ви. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото съм запознат VST се превежда като Virtual Sound Technology . Това е един стандарт , разработен от немската фирма Steinberg (нейно дело е прословутия Cubase SX) . Това са или генератори на звук или ефекти за звуково редактиране . За да се определи кое е ефект , кое е генератор , е въведено пред генераторите да се пише VSTi (т.е. Инструмент) . Ефектите се водят само VST .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.