Jump to content
Българският форум за музиканти

FL Studio


FLORI D

Recommended Posts

за Steinberg "Hypersonic" 2 става на въпрос..,значи като го стартирах 1вия път (беше stand-alone) се зарадвах мН и го разцъках (неможах да му се нарадвам :) ) ..та след това го отворих чрез Fruity-то и дори само 1 нота да наредя в "piano roll"-a FL все 1 крашва или нз..просто няма звук!

 

fl.jpg

 

Защо така? възможно ли е да има нещо общо с това, че са някакви "пиратски" свалени от нет-а и да не могат да бачкат като хората? :offtopic-001::offtopic-001:;)

 

Ако някой може да помогне ще съм мн благодарен!

Искам да имам какво да използвам докато си закупя оригинални!

От hardware settings на картата си дай семплите на макс 2048 или колкото там са ти най много и няма да имаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитах - и това не стана! :D

:tomato:

Виждам, че процесора ти е на макс - дай си параметрите на компютъра. Ако е слеб няма да може да обработваш, за рама говоря де. Аз имам Хиперсоник и нямам проблеми с него. Рама ми е 1.5Гб, процесора ми е 2.2Гхц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитах - и това не стана! :tomato:

:secret:

Виждам, че процесора ти е на макс - дай си параметрите на компютъра. Ако е слеб няма да може да обработваш, за рама говоря де. Аз имам Хиперсоник и нямам проблеми с него. Рама ми е 1.5Гб, процесора ми е 2.2Гхц

 

аз точно за това си купих нов комп..сега съм с - 2.20 GHz, 2.00GB RAM (ще ъпгрейдвам още)

и не виждам какъв може да му е проблема... :dance::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитах - и това не стана! :bravo:

:help:

Виждам, че процесора ти е на макс - дай си параметрите на компютъра. Ако е слеб няма да може да обработваш, за рама говоря де. Аз имам Хиперсоник и нямам проблеми с него. Рама ми е 1.5Гб, процесора ми е 2.2Гхц

 

аз точно за това си купих нов комп..сега съм с - 2.20 GHz, 2.00GB RAM (ще ъпгрейдвам още)

и не виждам какъв може да му е проблема... :no::)

от различно естество могат да са ти проблемите.

графична карта, рам, аудио карта, аз скоро имах подобен проблем с Вистата на лаптопа ми .преинсталирх я и нешата се оправиха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Значи интересува ме какво трябва да пипна като настройка на Fruity Loops(пък и на хардуерните синтезатори),за да може pattern,секвенция която съм написал на матрицата на Fruity Loops,да се просвирва със звуците на синта(хардуерния синт,който съм вързал с компютъра по миди път)?Същото важи и за REASON-a,CUBASE?Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

За такъв плъг ин не се сещам, но защо не си намериш звуците които ти трябват отделно.В интернет е пълно със цд-та със семпли.

Фрути луупс работи идеално със звуци в .wav формат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами наскоро "започнах" да се запалзвам по ремикси и бийтове и както всеки начинаещ почнах от 0-та.Записах си FL Studio 8 ,намерих крак и всичко необходимо,за да е пълна версията.Обаче не всичко е пълно!Повечето ми звуци ги няма.Смисъл има ги като файлове,но не се възпроизвеждат.Накратко празни бийтове.70% от всички са такива и е доста гадно.В тази тема ще помоля някой,който има програмата FL Studio 8 да си прати Data-та ! Моля го от все сърце ! За мен това е много хубава програма и в началото не ми правеше впечатление,но сега вече се занимавам сериозно и ми прави доста проблеми защото ме ограничава много.

 

Всъщност сега като гледам на мен ми трябва само това:

C:\Program Files\Image-Line\FL Studio 8\Data\Patches\Packs

 

Тоест в папката от Patches\Packs

 

моля ви спешно е !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

Първо да те поздравя, че си се насочил към FL, невероятен host, занимавам се с него професионално вече 5-6 че даже май станаха 7 години. Значи като за начало да те попитам с каква версия на FL си, защото ако имаш някакви претенции да правиш каквото и да е било по-сериозно просто FL8 XXL Producer Edition е за дължителен. Отностно до паковете дори и в producer edition са малко, все пак това е хост със пакове можеш да се снабдиш лесно търси image line packs имат доста, но това са готови семпли, което все пак някакво начало. Лично бих те съветвал да се поогледаш и да си набавиш VST instruments там е истината и свободата на креативността ;)

Поздрави. Ако имаш други въпроси ме занимавай спокойно на ЛС, ще ти обяснявам. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за какво подяволите ще искаш да го свири със звуци от синта при положение че има купища VST instruments, където ще си намериш ако не същият то дори по-добър звук от този на синтезатора :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам въпрос. начинаещ сам. някои би ли ми казал как да вкарам семпли в програмата за да мога да ги използвам после. в компа са ми но не знам как да ги метна там. благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос. начинаещ сам. някои би ли ми казал как да вкарам семпли в програмата за да мога да ги използвам после. в компа са ми но не знам как да ги метна там. благодаря.

 

Сложи си семплите тук: FL\Data\Patches\User

После си start FL -> F8 (да ти отвори browsera в ляво) -> ще се появи една папка най-долу USER еми цъкаш си на нея и действаш

 

Другия вариант е insert audio clip и от там да си load-ваш конкретно който семпъл решиш ;) (първия вариант е по-удачен и по-удобен особено ако има голяма банка от семпли, втория вариант е по-добър само за конкретен семпъл)

Редактирано от profundus_atis
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос. начинаещ сам. някои би ли ми казал как да вкарам семпли в програмата за да мога да ги използвам после. в компа са ми но не знам как да ги метна там. благодаря.

 

Сложи си семплите тук: FL\Data\Patches\User

После си start FL -> F8 (да ти отвори browsera в ляво) -> ще се появи една папка най-долу USER еми цъкаш си на нея и действаш

 

Другия вариант е insert audio clip и от там да си load-ваш конкретно който семпъл решиш :thumbs_up: (първия вариант е по-удачен и по-удобен особено ако има голяма банка от семпли, втория вариант е по-добър само за конкретен семпъл)

БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО. НАПРАВИХ ГО( първият вариант) получи се и много се кефя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.