Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
gaaraman

Проблем със записа

Recommended Posts

Здравейте на всички! :) Искам да направя звукозапис на вокал върху инструментал (правил съм го много пъти до сега и не съм имал проблем), но от скоро като реша да записвам ми се изрязват първите 2-3 секунди от пистата на която записвам и след това трябва да нагласям вокала по ритъм. Пробвах какво ли не... Сменях семплиращата честота, сменях порта в който ми влиза саунд картата и какво ли не (за момент се оправи), но пак започна да ми прави този проблем. Някой знае ли на какво се дължи и как мога да го оправя?

П.С. Използвах различни DAW и навсякъде го имам този проблем. :)

От фазата на Луната ще да е.

А некои подробности, като ОС, версия, хардуер, драйвери - нЕма смисъл да се упоменават....

P.S. виж си настройките - да не ползваш MME драйвера

Edited by presly
  • Like 3

И аз точно това искаш да напиша -  като питате нещо поне давайте достатъчно информация, нито знаем каква аудиокарта имаш...марка, модел, двуканална, многоканална..., нито каквото и да е от останалите ти неща. Ей така на сляпо давам съвет - пробвай да махнеш драйверите на картата и да ги преинсталираш отново.

Edited by yamaha
  • Like 2

С Windows 7 Ultimate съм... 64 bit, 8GB RAM... Саунд картата ми е M-Audio Fast Track Pro... Микрофона AKG Perception 420... Преинсталирах драйверите, дори самия Windows, но пак имам същия проблем.