Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте MIDI Keyboard


xVEGANx

Recommended Posts

Здравейте, реших, да си взема MIDI Keyboard, моля препоръчайте ми добри варианти :)

/Междувпрочем ми предлагат като бартер за старата ми M-Audio Delta 1010 LT (бях я обявил за 170лв, а в амазон гледам е доста по-висока - https://www.amazon.d...o Delta 1010 LT , моля дайте ми реалната й стойност.) - MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C , тя добра ли е и би ли ми послужила за нещо или да не се набутвам с нея и това би било лоша сделка за мен? Притеснявам се, че не е хубава и няма драйвъри за нея :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI клавиатури има всякакви. Ако все още нямаш изисквания към такава - то избора е невъзможен :)  Мисля че трябва да си прецениш първо колко голяма искаш - дали малка 2 октави с мини клавиши  ,или пълен размер клавиши 49 или 61 клавиша. След което си избери бюджет - до колко пари. Ето няколко предложения за размисъл

 

https://www.thomann.de/gb/akai_lpk_25.htm

 

https://www.thomann.de/gb/arturia_keystep.htm

 

https://www.thomann.de/gb/akai_mpk_249.htm

 

https://www.thomann.de/gb/roland_a_88.htm

 

 

Моят съвет е - ако не знаеш каква ти трябва - купи си най-евтината да имаш някаква :) след като я ползваш малко бързо ще разбереш какво ти липсва, и ще имаш вече по-добра представа какво да търсиш. Няма най-добра или най-подходяща - всяка от тези може да е подходяща за конкретни нужди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

благодаря за препоръката. мисля, че искам пълен размер с 61клавиша. бюджет ми е трудно да си определя, не ми се дава повече от 200лв. и мисля да е нещо втора уопотреба. Може ли да отговориш на въпроса ми за кейборда за който имам конкретно питане? :)

Интересува ме MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C добра ли е и би ли ми послужила за нещо или ако я взема ще се набутвам с нея и това би било лоша сделка за мен? Притеснявам се, че не е хубава и няма драйвъри за нея за уин 8.1/новите mac os x версии. Предложиха ми да ми я дадат като бартер за старата ми M-Audio Delta 1010 LT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази клавиатура специално нямам никаква идея - разгледай някакви ревюта в Интернет да видиш дали я препоръчват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дребно уточнение - пълният размер клавиатура е 88 клавиша, а не 61. А Еволюшъна няма драйвери за упоменатите ОС поради простата причина - class compliant.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек мога да го ползвам без драйвъри? Това ли ми казваш? (сори, не схванах) :(

 

И честна сделка ли е да направя бартер M-Audio Delta 1010 LT за MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C

Моля оценете двете, за да знам сделката справедлива ли е или да искам доплащане, и акода колко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И честна сделка ли е да направя бартер M-Audio Delta 1010 LT за MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C

Моля оценете двете, за да знам сделката справедлива ли е или да искам доплащане, и акода колко?

 

Това само ти можеш да го определиш - няма кой да ти каже точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ами по-скъпа е вероятно, защото са си я рекламирали с "These features alone would make KeyStep the best portable keyboard controller on the market", а другата е по-стара като модел. Задаваш безсмислени въпроси - това, което е добре за теб изобщо не значи, че ще е добре за друг и обратното. То и затова има такова разнообразие на контролери и клавиатури, за да може всеки да си избере такъв, какъвто ще му върши най-добре работа - някои искат да имат повече плъзгачи и копчета, други предпочитат голям екран с меню и подменюта...според зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае/ или не иска да каже?

 

Не знам на колко години си, но такова нещо като "по-добро", "най-добро" не съществува. Ако беше така, нямаше да се продават стотици видове MIDI-клавиатури на пазара, щеше да има само една най-добра във всеки ценови клас, нали? Което важи изобщо за всякакви продукти. Затова не очаквай някой да влезе и да се занимава с въпросите ти и вместо теб да сравнява характеристики, да предполага как и за какво ТИ би ползвал клавиатурата и от там да преценява кое е "по-добро".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вегане, взимай си накрая клавиатура, звукова карта и всичките там джаджи дето се двоумиш от месец насам и почвай да свириш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.