Jump to content
Българският форум за музиканти

xVEGANx

Препоръчайте MIDI Keyboard

Recommended Posts

Здравейте, реших, да си взема MIDI Keyboard, моля препоръчайте ми добри варианти :)

/Междувпрочем ми предлагат като бартер за старата ми M-Audio Delta 1010 LT (бях я обявил за 170лв, а в амазон гледам е доста по-висока - https://www.amazon.d...o Delta 1010 LT , моля дайте ми реалната й стойност.) - MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C , тя добра ли е и би ли ми послужила за нещо или да не се набутвам с нея и това би било лоша сделка за мен? Притеснявам се, че не е хубава и няма драйвъри за нея :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MIDI клавиатури има всякакви. Ако все още нямаш изисквания към такава - то избора е невъзможен :)  Мисля че трябва да си прецениш първо колко голяма искаш - дали малка 2 октави с мини клавиши  ,или пълен размер клавиши 49 или 61 клавиша. След което си избери бюджет - до колко пари. Ето няколко предложения за размисъл

https://www.thomann.de/gb/akai_lpk_25.htm

https://www.thomann.de/gb/arturia_keystep.htm

https://www.thomann.de/gb/akai_mpk_249.htm

https://www.thomann.de/gb/roland_a_88.htm

Моят съвет е - ако не знаеш каква ти трябва - купи си най-евтината да имаш някаква :) след като я ползваш малко бързо ще разбереш какво ти липсва, и ще имаш вече по-добра представа какво да търсиш. Няма най-добра или най-подходяща - всяка от тези може да е подходяща за конкретни нужди.

• Like 5

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за препоръката. мисля, че искам пълен размер с 61клавиша. бюджет ми е трудно да си определя, не ми се дава повече от 200лв. и мисля да е нещо втора уопотреба. Може ли да отговориш на въпроса ми за кейборда за който имам конкретно питане? :)

Интересува ме MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C добра ли е и би ли ми послужила за нещо или ако я взема ще се набутвам с нея и това би било лоша сделка за мен? Притеснявам се, че не е хубава и няма драйвъри за нея за уин 8.1/новите mac os x версии. Предложиха ми да ми я дадат като бартер за старата ми M-Audio Delta 1010 LT.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази клавиатура специално нямам никаква идея - разгледай някакви ревюта в Интернет да видиш дали я препоръчват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дребно уточнение - пълният размер клавиатура е 88 клавиша, а не 61. А Еволюшъна няма драйвери за упоменатите ОС поради простата причина - class compliant.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек мога да го ползвам без драйвъри? Това ли ми казваш? (сори, не схванах) :(

И честна сделка ли е да направя бартер M-Audio Delta 1010 LT за MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C

Моля оценете двете, за да знам сделката справедлива ли е или да искам доплащане, и акода колко?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И честна сделка ли е да направя бартер M-Audio Delta 1010 LT за MIDI Keyboard M-Audio Evolution MK-461C

Моля оценете двете, за да знам сделката справедлива ли е или да искам доплащане, и акода колко?

Това само ти можеш да го определиш - няма кой да ти каже точно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Arturia Keystep има много готин дизайн. Виждам, че е по скъпа от  Evolution MK-461C.С какво е по-добра от  Evolution MK-461C

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по-скъпа е вероятно, защото са си я рекламирали с "These features alone would make KeyStep the best portable keyboard controller on the market", а другата е по-стара като модел. Задаваш безсмислени въпроси - това, което е добре за теб изобщо не значи, че ще е добре за друг и обратното. То и затова има такова разнообразие на контролери и клавиатури, за да може всеки да си избере такъв, какъвто ще му върши най-добре работа - някои искат да имат повече плъзгачи и копчета, други предпочитат голям екран с меню и подменюта...според зависи.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не знае/ или не иска да каже?

Не знам на колко години си, но такова нещо като "по-добро", "най-добро" не съществува. Ако беше така, нямаше да се продават стотици видове MIDI-клавиатури на пазара, щеше да има само една най-добра във всеки ценови клас, нали? Което важи изобщо за всякакви продукти. Затова не очаквай някой да влезе и да се занимава с въпросите ти и вместо теб да сравнява характеристики, да предполага как и за какво ТИ би ползвал клавиатурата и от там да преценява кое е "по-добро".

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вегане, взимай си накрая клавиатура, звукова карта и всичките там джаджи дето се двоумиш от месец насам и почвай да свириш....

• Like 4

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.