Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, влизам във форума директно с нова тема. Синът ми е на 4 годинки и е запален по барабаните от половин година насам. Вече 3 месеца взема уроци, а за Коледа очакваме и доставка на детски сет на mendini (подходящ за хора с височина от 90 см до 150 см). Понеже никой от семейството ни не е музикален се налага да търся съвети тук- какви са препоръките Ви за толкова малко дете, какви аксесоари трябва да осигуря, условия и всичко, за което не се сещам. Досетих се, че трябва да осигуря слушалки заради шума, но ми е трудно да намеря подходящи за малък човек. Нуждая се от съвет по звукоизолацията на стаята и всичко, всичко останало. Бюджета е доста ограничен, затова ще помоля препоръките на марки да са съобразени и с това, тъй като предстоят много покупки накуп.

:drummer:  :drummer:  :drummer:

Линк към очакваните барабани тук: https://www.ebay.com/itm/MENDINI-5-PIECE-CHILD-JUNIOR-JR-DRUM-SET-CYMBAL-BLACK-BLUE-GREEN-RED-SILVER-/300634027375

Здравейте ! 

Първо сина ви е доста малък и не знам до колко ще се справя с барабаните, но със сигурност ще помогне за музикалната му култура . Барабаните които сте поръчали са по-скоро играчка, но за момента май друго не ви е нужно. Нека детето се забавлява и дано интереса му към музиката и барабаните остане и през следващите години когато ще може и практически да се развива . 

Възрастта отдавна не е фактор. :) Всичко се случва на този свят:

www.youtube.com/watch?v=Qkf4cAfJqxI

Дали Вашият син скоро ще стане добър колкото него или пък малко по-добър ...времето ще каже :)

Здравейте! Аз бих ви посъветвал и да подберете за детето си подходяща музика с по-изразено присъствие на ударни инструменти в стил софт-джаз, латино, латин-джаз, класически мелъди-рок. но не ви препоръчвам тежки стилове като дет-,траш-, спийд-, гръндж-. Тези неща не са за деца. Прекалено агресивни са.  С шумоизолациятя на стая и на помещения като цяло и  ние големите имаме проблеми- в БГ като цяло мат.база е много слаба.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By bartmart
      Здравейте,
      Търся си помещение в което да си сложа барабаните, и да им се кефя максимално, демек яко да може да се тупа :D

Ако някой може да ми предложи помещение, ще съм/и много благодарен, назависимо помещението какво е (стая, мазе, гараж), ако трябва ще го приспособявам със нужните звуко-изолатори. 
      Естествено че съм и готов да платя, в рамките на разумното. Живей в София, и бих предпочел мястото да се намира в центъра или около; далечните квартали не ми вършат много работа. Може и да е споделено!

Rock'n'Roll пичове!
    • By androbandro
      Здравейте готини хора.

Казвам се Андрей и съм на 24 години от София. Пея, свиря и композирам в свободното време. Също така и работя. Обичам музиката и купона да се свири на живо. Също така обичам отговорността към нея и детайлите нужни за да се изпипа и направи едно парче да предаде възможно най истински, предвидената емоция. 

Заедно с един много пъргав и ентусиазиран китарист правим авторска музика. 

Жанра най просто казано е стил “Dirty Rock”. Групи за пример - Royal Blood, Des Rocs, Highly Suspect, Kaleo, Jamie N Commons и The Heavy (със сигурност изпускам някои).
      Имаме идеи, (някои от тях записани) които искаме да до-развием. Винаги е хубаво да има принос от всички членове. Single/EP като за начало.

Търсим барабанист(ка) и басист(ка). Да обичат да избухват на сцена. Да се кефят на живота. И да обичат да избухват на сцена (2 пъти за всеки случай :D).

На който му допада – да ми пише. Ето и ФБ - https://www.facebook.com/good.show.37

Предлагам да се съберем на един джем като за начало за да видим как бихме се сработили.

Good vibes!
    • By Krisko_K
      Търсят се басист и барабанист за метъл група! 
      Изисквания:
      Дабсте от Шумен (или да имат възможност да идват за практис) 
      Между 15 и 19 годишни
      Да имат собствени инструмент
      И да са свестни пичове, естествено ;) 

• By solist
      Здравейте!
      Търсим барабанист за съвместно записване на авторска музика по интернет. Никакви ограничения няма нито за възраст нито някакви специални изисвания и подобни.Изключителния фактор, който ни води е удоволствието от правенето на музика. Пари няма в тази работа - всеки музикант е наясно за какво говоря. Сега конкретно за проекта: Например - пращаме  запис на колегата барабанист - и ако му допада стила и съответното парче - да  си записва партиите върху предоставяния файл но на отделна писта, да се чуват само барабанните партии. После смесването го прави колегата - китарист, който е и композитор и водещ , а и двигателя и сърцето и душата на проекта, освен това бих го определил като великолепен-виртуозен-метъл китарист. Успява да вдъхнови тези, които работят с него - а това е много, много важно - защото не се усеща умората при репетирането на съответните партии. При желание от колеги - Стоян ще ви изпрати завършени, готови записани песни, които е направил до момента с различни вокалисти за да получите точната представа за неговата работа като цяло. Неговия стил бих го определил като вдъхновен от Бляк Сабат. А пък моето пеене е по-лирично, за мен е авантюра метъла- не съм пял никога досега в този стил, ама Стоян ми даде шанс да опитам.
      Нямаме средства за професионално студио, живеем в различни градове и си записваме собствените партии с помощта на компютрите си. Дали колегата барабанист ще има собствена техника или някой приятел ще го запише - това е негов избор. За нас е важно да получим записаните партии на ударните. Проекта няма някакви фиксирани срокове - записваме без да бързаме и в момент на вдъхновение.
    • By Reggy23
      Здравейте!

Казвам се Тервел, барабанист съм и искам да се присъедния към група в град Пловдив. Ориентиръл съм се към рок и метъл, по-конкретно (Металика, Гънс, А7Х,АЦ/ДЦ, Бон Джоуви и много други) Рок и метъл от много естества. Ако някой се интересува може да ми пише по фб или тук на самият пост.
      https://www.facebook.com/tervel.milenov

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.