Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg 20 ga r


Recommended Posts

Здравейте. Моля, препоръчате ми говорител за това кубе и магазин в София или Страната, от където да го купя. В момента е с 20 вата на Благоевград, но се чудя може ли да извади по- добър звук на достъпна цена.

Порових във форума и в нета,но не намирам решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми е да инвестираш в ново кубе.Това е изпълнило предназначението си какъвто и говорител да му сложиш все тая.За съжаление хубав звук на достъпна цена няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет. Кубето не е горяло, нито ремонтирано. Платката е в оригинален вид. Просто някой е отнесъл оригиналния говорител и го е заменил с друг. Чудя се, заслужава ли си да купувам специализиран китарен говорител и ако да, какъв и от къде. Моля, помогнете, защото рових доста в Мрежата, но не намирам отговор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да смениш комбото.

Най-вероятно ще обади по-добре с китарен говорител, ако сегашния е широкочестотен. Обаче хубав говорител е колкото цялото комбо, а и с тоя 8" размер си за никъде...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам, че е най-добре да заменя кубето с ново, но все пак, някакви други решения за това..... В крайна сметка усилвателят си работи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примерно това: http://www.steadygroup.com/bg-95/BG-20-8-Ohm.html

Ама цената е без ДДС според сайта...

Колко ома е импеданса на сегашния говорител?

Истински китарен е това: https://www.thomann.de/intl/bg/celestion_eight_15_8_ohm.htm

Има и 4 ома и 16 ома като варианти. Може да се поръча през Динакорд.

Или търсиш из продавалници/базари да изскочи нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. В крайна сметка хубаво и евтино няма. Ще си свиря със стария, тихо, у дома. И така не звучи зле, пък по-натам ще видим...... Важното е да има Blues

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Typical applications:

- Midrange unit for full scale or musicians' PA systems
- Vocal or guitar monitors
- Fullrange speaker for electronic organs and keyboards"

Не е баш 100% истински широколентов. Леко среднист си е. Ако кутията на комбото е с отворен гръб, нямам идея как ще се държи.

Пък и за това след това съм дал истински китарен за пример.

Но за тия пари пък се намират малки китарни комбота втора употреба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че го ползвам само у дома, т.е. на ниска мощност.

Ами не знам какъв ще е този говорител,който на ниска мощност да звучи добре.

Може би някакви педалчета ще свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, при по- ниска мощност звукът е по- добър, защото не се получава изкривяване, характерно при усилване в крайни нива. Когато свиря тихо се чува горе долу добре. Когато го усилия, говорителя почва да криви, ниските са много зле. Става мазало. Предполагам е така, защото говорителя не е с твърдо окачване а е обикновен HF.Не знам дали съм прав, но така си мисля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.