Jump to content
Българският форум за музиканти

• 0
jazy

Втори клавир

Въпрос

Здравейте,

Моля за съвет относно покупка на втори клавир. Имам KORG PA2X Pro, от който съм много доволен. Основни причини за желанието ми:

1. Живея на четвърти етаж, без асансжор - ~40кг с куфара ми натежават.

2. Не искам да го разнасям много - пазя си го

3. В къщи съм с близнаци на 3-4г - още са малки за PA2 :D

3. Имам нужда от нещо малко  на което да нахвърлям идеи

5. Бих се радвал ако мога да ползвам втората ми машина заедно с PA2 - за да избягна сплита, за да не сменям бленди постоянно, или за някои яки звуци

Стилово - доста неща без поп-фолк. 

Заради лекотата и размерите се бях загледал към KORG X5D - ползвал съм такъв на колега, устроива ме като габарити. Звуци  - става...

В началото, преди години започнах с Roland D-50 и после добавих KORG M1. Няма да забравя звука на D50!

Доста се отплеснах... Хем искам мобилност, хем нещо по-така

В предвид факта, че си имам основен клавир, предпочитам машина врора употреба, ~300-400лв. Ще обмисля всяко смислено предложение, вкл и тези леко над бюджета

Благодаря предварително на всеки, който се опитва да помогне - нали за това е форума!

Поздрави,

Орлин

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Здравейте колега, направих си регистрация специално за да Ви отговоря. Ползвам MOXF от 2 години. Много удобен инструмент, както за студио, така и за сцена. Напълно съвместим с Motif XF и MOX (звуци и перформанси), чете файлове също и от Motif XS, налични са също и всички присети от Motif Classic и Motif ES, тоест разполага с цялата звукова база на серията МОТИФ. С целия този звуков потенциал + над 1000 перформанси от всички модели, спокойно може да се ползва и като аранжор. Ако се добави 512МВ рам нещата стават още по-сериозни, т.е. чете семпли от Motif XF, напишете в Youtube - Easy Sounds, за да получите по-ясна представа. Може да се ползва и като контролер, разполага с вградена звукова карта. Клавиатурата спрямо МОХ е подобрена, с пластини, но няма автъртъч (разбираемо), това за мен е единтвения минус. Естествено това е среден клас синтезатор, нивото при МОТИФ е съвсем различно, но спрямо парите и функцийте с който разполага си струва.
Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.