Jump to content
Българският форум за музиканти

Втори клавир


jazy

Recommended Posts

Здравейте,

 

Моля за съвет относно покупка на втори клавир. Имам KORG PA2X Pro, от който съм много доволен. Основни причини за желанието ми:

 

1. Живея на четвърти етаж, без асансжор - ~40кг с куфара ми натежават.

2. Не искам да го разнасям много - пазя си го

3. В къщи съм с близнаци на 3-4г - още са малки за PA2 :D

3. Имам нужда от нещо малко  на което да нахвърлям идеи

5. Бих се радвал ако мога да ползвам втората ми машина заедно с PA2 - за да избягна сплита, за да не сменям бленди постоянно, или за някои яки звуци

 

Стилово - доста неща без поп-фолк. 

Заради лекотата и размерите се бях загледал към KORG X5D - ползвал съм такъв на колега, устроива ме като габарити. Звуци  - става...

В началото, преди години започнах с Roland D-50 и после добавих KORG M1. Няма да забравя звука на D50!

 

Доста се отплеснах... Хем искам мобилност, хем нещо по-така

В предвид факта, че си имам основен клавир, предпочитам машина врора употреба, ~300-400лв. Ще обмисля всяко смислено предложение, вкл и тези леко над бюджета

 

Благодаря предварително на всеки, който се опитва да помогне - нали за това е форума!

Поздрави,

Орлин

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Виждам, че си от Варна и с ПА2х Про, като съвет за втори клавир не се сещам какво да предложа, но ако желаеш стилове, сетове, бленди - мога да помогна! Клавира е 18кг, куфара който ползуваш 12кг ли тежи? Поздрави Николай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли вариант да вземеш един хубав мек калъф? По този начин се вместваш в 20-21 кг. и максимум 150 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията! Кейса наистина е 10кг. Вътре освен корг-а има разни аксесоари. Доволен съм от него, солиден е и пази добре клавира. А не са за пренебрегване и пораженията които съм видял по разни машини с меки калъфи... Имаше пеиод от време, когато всяка седмица носех корг-а до репетиционната и обратно. Въпреки, че клавира съм го купувал 2008, все още е в магазинно състояние. Lorimar, докато изчитах форума, видях доста твои мнения... ще се радвам да се запознаем :D (Мисля, че не мога да пиша лични  - драсни ми едно с твой телефон)

 

Решил съм да заложа на втори клавир - няма да го мисля в къщи, където момчетата все още мислят, че на барабан и пиано се свири по един и същи начин... Пък ако намеря нещо, което да добавя към PA2 - още по-добре.

Днес се престраших и почнах да заглеждам разни PSR-и. И до там ... Приятел ми беше подхвърлил предложение за МО6 (естествено не в този бюджет) - железен е! Буквално :D Това е причината да се въздържа от намиране на D-50, но ако намеря, може да прежаля килограмите. Мярнах един 01W/FD, но и той не е никак лек.

 

Поздрави,

Орлин

Редактирано от jazy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много валиден си е, просто човекът правилно ти го е написал малко по-засукано, за да не го хванат спам-ботовете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много валиден си е, просто човекът правилно ти го е написал малко по-засукано, за да не го хванат спам-ботовете :)

Благодаря! "in"=@, след премахване на интервалите (не музикантските), тирета и под чертите , мейла е валиден.

 

Все още търся съвет за втора свирка. "416 views" и "8 replies"... За да работи форума в посока взаимопомощ, това съотношение трябва да се промени :)

Предполагам критериите ми са твърде строги... Или бюджета е твърде "скромен"?

Така или иначе, четейки форума назад във времето стигнах до страница 40, и открих много полезни неща. Благодаря на всички които ме обогатиха с въпросите и отговорите си!

 

Редактирано от jazy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Благодаря за отговорът!

И аз така мисля че Krome е по-добрият избор.Ще потърся и някой Tritone Extremе,по-стар е но мисля че си заслужава да му се обърне внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

 

Мина доста време (2 месеца), доста неща прочетох/слушах... Увеличих бюджета малко :). Все още не съм купил втора машина. Някой да е по наясно с Ямахите?  Обмислям следните две предложения:

 

1. Motif 6 - 800лв. с хард кейс.

2. MOXF 6 - 1200лв.

 

Motif6  в момента е в къщи, в отлично състояние е, а и е на приятел, от който евентуално ще го купя.

MOXF6 е наполовина като тегло, но с войно повече звуци и полифония. 2 години  по-нов като модел, може и да се договорим с продавача (OLX :( ) относно цената (нов в Томан в момента е 925Е с безплатна доставка)

 

Търся разнообразие от звуци, качество на аудиото и мобилност. Нямам нужда от семплер втория си клавир. USB сторидж-а на MOXF е плюс. Притеснява ме качеството на изработка и на звук при MOXF.  Не ми пречи, че е пластмасов, стига това да е валидно само за материала на корпуса. В youtube  звуците на MOXF ми харесват, виждам, че има тези на Motif-а плюс нови.

Ще се радвам да споделите вашите размисли по темата!

Редактирано от jazy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.