Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, към момента свиря с VOX ToneLabLe, но съм решил да го сменя с един от двата процесора, така че да е ясно, дилемата не е лампов амп или процесор. :D

Има ли някой безпристрастен :P, който има опит с тези двата? Или пък да сподели мнение само за един от тях? Защото слушах много сравнения в youtube, но честно казано не открих разлика между двата която да се изразява в 1500лв. отгоре за Kemper-а. Може грешката да е в моя телевизор за това ще съм благодарен ако има какво да споделите. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не откриваш ралика, значи по-евтиното!  :greenangel: 

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша съвсем принципно, не конкретно за твоя случай: на запис разликите винаги са много по-малки спрямо на живо! Като добавиш Ютюб, недобре направени демонстрации, кофти колони/слушалки... нещата могат да се променят МНОГО!

Най-добре да си ги пробваш лично или в краен случай някой ако ги е пипал и двете (макар че той има друг вкус и т.н.). Гледането на клипове в нета може да има само непретенциозно-информативен характер.

• Like 7

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова колебание най- малкото изглежда несериозно :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такова колебание най- малкото изглежда несериозно :)

Защо да е несериозно? :)

Двете компании са конкуренти на пазара и твърдят, че правят "high end modeling amps" само където единия е с 1500лв по-евтин и е нормално човек да се запита заслужава ли си да ги даде ако не е професионален музикант. Това, което написа Baby Thomas звучи много логично, особено частта с youtube, демонстрациите и слушалките, така че смятам да го послушам. Оптималния вариант би бил да ги имам и двата пред мен и тогава да направя сравнението, но за съжаление няма как да стане. Oсвен ако колеги, които ги имат не искат да се съберем някой следобед и да черпя бира, хаха. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото са две коренно различни неща, които дори не са в един клас. За щастие има къде да пробваш Kemper в България. :>

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото са две коренно различни неща, които дори не са в един клас. За щастие има къде да пробваш Kemper в България. :>

Явно аз съм в грешка, но Line 6 рекламират Helix като конкурентен продукт на Kemper, AXE FX и Positive grid. И само защото имат различен подход към моделирането на звука. Или по-скоро различен принцип на симулиране работата на истинските лампови усилватели и ефекти не означава, че са коренно различни неща. ;)  В крайна сметка и четирите продукта се опитват да постигнат едно и също нещо. Вече кой до колко е успял и какво е качеството на крайния продукт е друг въпрос, но само защото с Kemper можеш да "профилираш" стотици усилватели, а в Helix-a имаш 45 от, които едва ли ще използваш повече от 10 не ги прави коренно различни неща. Както и да не превръщаме темата в спор колко различни са Kmper и Helix. И btw Helix също има къде да се пробва в България. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки има право да приказва каквото си иска. Има къде да пробваш и Кампера и Лаин6-а и Позитив Грид-а. И да, цената говори красноречиво за качествата.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на лайн(а) 6 им се ще продукта им да е конкурентен на AxeFx и Kemper, ама не е.Не мисля че може да се сравняват въобще.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В базара е Коледа в момента :>

Този Fractal беше мой и бих си го взел пак: 

http://bazar.muzikant.org/axe-fx-ii-xl-mfc-101-mk-iii-accessories,255055.html

Ето ти и Kemper там:

http://bazar.muzikant.org/kemper-profiler-rack,255093.html

Line 6 бих взел само ако имам изключително ограничен бюджет и никакво търпение :>

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само цената на Фрактала ми се струва леко завишена, щото има разни отстъпки в момента на сайта им...

За Кемпера признавам, не знам как върви нов, но щом Жоро го препоръчва значи е добре като цена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Добре е Fractal-a, добре е, като сложиш MFC-101, експрешън педала и двете рак чанти всичко си идва точно :>

Редактирано от G.Varbanov

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само цената на Фрактала ми се струва леко завишена, щото има разни отстъпки в момента на сайта им...

За съжаление отстъпките са само на щатската версия на сайта. Европейският им представител (G66) не предлага намаления. Казвам го защото в момента аз пък се оглеждам за AX8.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че Kemper-a не е PowerRack (тоест не е версията с вградено крайно стъпало). Еднаааа идея може да му се смъкне цената ако се попазариш :>

Редактирано от G.Varbanov
  • Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мнението и помоща по темата! :)

Първо да кажа, че бяхте прави. Наистина Kemper звучи малко-по добре от Helix-a, но разликата е минимална и незабележима в микса. 
В крайна сметка се спрях на Line 6 Helix LT поради няколко причини:
1. Цена 1572лв vs 3115лв за Kemper

2. Това, че може да се използва като USB audio interface (аз нямах)

3. Идва в пълен пакет (pedal board + expression pedal) vs Kemper при, който трябваше да ги купя отделно.
Имаики предвид, че аз не съм професионален музикант всичко това натежа в ползва на Helix LT.
И последно да кажа, че процесора звучи много добре и в никакъв случай не е боклук, който не си заслужава парите. И сравнение между Helix и Kemper определено могат да се правят. Моят опит показва, че "тона" идва от пръстите, от ръката, и дори с по-скромен "гйър" можеш да звучиш добре, както и обратното. Надявам се да имам време тези дни и да запиша някой кавър. :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.