Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

Ще записвам китара в домашни условия.

Използвам овърдрайв и ревърб/дилей, като ме интересува как е по-добре да се направи - само овърдрайв и в последствие да добавя дилея, тоест когато миксирам с другите инструменти използвайки дилей от програмата за смесване или направо да я запиша заедно с дилея. При първия вариант се презастраховам, ако евентуално в миска, дилея не ми звучи, така както желая, но все пак моля за съвет - кой как процедира и кой е оптималният вариант? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не опиташ и по двата начина и да избереш, това, което се получи по-добре? Аз лично бих добавял дилея после (пък и няма да ме разсейва докато свиря), но за друг може да е обратното...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че е по-добре без дилея и после да се добави.Иначе не можеш да го махнеш или да го смениш/промениш.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих направил и паралелен запис на чиста DI китара. По този начин вече the sky is the limit. :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добрия начин е да се раздели сигнала и да запишеш една китара със звукът който искаш да чуеш във финалната версия ( или негово приближение)  и една напълно чиста китара , която можеш да обработваш както искаш. Дали една китара има дилей или не доста оформя и начинът по който би била изсвирена, особено що се отнася до сола.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.