Jump to content
Българският форум за музиканти

Нов модел Ibanez


the_gorer

Recommended Posts

Относно китарата постната от Данчо:

Не съм виждал конкретната,но по белези('tree of life' + специфичния контур на главата) ,това би трябвало да е инструмент от серията Artist Ptrofessional Limited Edition(само че те датират от 1975г.).Конкретните инкрустации по тялото могат,да се асоциират с Bob Weir(Greatful Death;RatDog;The Dead),за когото Ibanez правят няколко custom-варианта в този период.Дори наскоро (2005г.)преиздадоха версията от 1977 - BWM1 Cowboy Fancy,която е много подобна на горната(но не е същата).

 

Относно снимките на the_gorer:

Ето една добавка на Ibanez Axstar - модел от 1985г.

 

http://i.data.bg/07/02/16/237700_orig.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc е напълно прав... китарата е артист про серията и е сигничър модел на Джим Месина /Бъфало Спрингфилд и Поко/...

модела малко съм го объркал и е -->2674<--

 

междудругото Bob Weir също има сигничър модел от тази серия пак с характерния контур на главата и трии ъф лайф, но тялото наподобява по скоро SG отколкото LP

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Точно!

Ibz. Bob Weir(2681) е със SG контур.Преди Sieger(thanks :) ),да насочи към Jim Messina(този модел не ми беше познат),се чудих на кого,"да заложа" - B.W.,или Randy Scruggs(2671).Инкрустациите по тялото на новия Ibz B.W. "натежаха"(за мен).Иначе 2671 е доста по-сходен с обсъждания 2674.

 

Сега(вече след упътването)намерих един преглед на моделите от 1975 и всичко си дойде на мястото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, просто от Ibanez са работели по модела така или иначе, а Мохамед го е придърпал и са му направили сигничър.

Поне аз никъде не чух, че самият модел е разработен специално заради него или по негова идея.

 

А относно изказването на онзи лютиер за това с колко уникална външност е новата китара и как не е имало преди и няма друга като нея - ами от Ibanez да погледнат картинката, която слглобих за по-горния ми пост.

Просто това е техния отговор на един доста известен дизайн китари.

Чудя се дали и за техния V модел (VBT700) твърдят, че такова нещо не е правено досега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, просто от Ibanez са работели по модела така или иначе, а Мохамед го е придърпал и са му направили сигничър.

Поне аз никъде не чух, че самият модел е разработен специално заради него или по негова идея.

 

А относно изказването на онзи лютиер за това с колко уникална външност е новата китара и как не е имало преди и няма друга като нея - ами от Ibanez да погледнат картинката, която слглобих за по-горния ми пост.

Просто това е техния отговор на един доста известен дизайн китари.

Чудя се дали и за техния V модел (VBT700) твърдят, че такова нещо не е правено досега...

На мен пък ми стана интересно дали аджаба, наистина е свирил само с Ibanez на всичките си албуми досега,както твърди в интервюто, защото досега съм го виждал на снимки със всякакви други марки, но не и Ibanez :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърди се, че е записвал солата (само солата!) на втория албум с Jem-a на предишния им китарист. Той това и казва в интервюто - уж ползвал Ibanez за сола в студиото и на двата албума.

При първия албум не съм чувал да се говори за Ibanez, при воория май наистина са писали с Jem-a.

 

Мохамед често прави кавъри на Дет - явно е голям фен на Чък Шулдинър и ползва много Vigier Marilyn, която мяза на BC Rich-а на Чък, а също и самият BC Rich Stealth:

untitled1kh2.jpg

 

Очевидно и новата му китара от Ibanez пак е базирана върху BC Rich Stealth.

Само не знам защо не се е обърнал директно към BC Rich да му издялкат сигничър.

 

За мен далеч по-интересна от Ibanez-a на Мохамед е китарата на новият им китарист Сами Ратикайнен.

Тя е Amfisound - финландска фирма, която прави само custom китари.

Сами също е финландец. Голям дзвер е, освен в Necrophagist свири и в група Codeon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

И като заговорихме за Ibanez Xiphos - вижте с какъв подобрен вариант свири вече Мохамед. :)

Накарал ги е да махнат супер гнусните триъгълници от фингърборда.

Това вече прилича на signature.

 

imgp2296eo7ca5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А този BC Rich Stealth много митичен, през гугле намерих няколко малки снимки, странна работа. Трябва да има нещо гнило за да не се произвежда и в днешно време (май само през custom shop-а им може да се вземе).

 

Иначе формата е мега яка, БЦ Рич нямат друга такава... :thumbdown: само ръбати грозотилища :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А този BC Rich Stealth много митичен, през гугле намерих няколко малки снимки, странна работа. Трябва да има нещо гнило за да не се произвежда и в днешно време (май само през custom shop-а им може да се вземе).

 

Иначе формата е мега яка, БЦ Рич нямат друга такава... :thumbdown: само ръбати грозотилища :cheers2:

Много правилно си забелязал, че BC Rich Stealth не се намира под път и над път. ;)

Това е китара, исмислена от Рик Деринджър.

Рик отишъл в Гибсън и ги попитал дали ще му направят китара с такава форма. Те му казали да се шиба.

И той отишъл в BC Rich, където правят първия Stealth по негов дизайн.

 

BC Rich Stealth е китарата, от която са откраднати всички останали X-образни китари, най-популярната от които е Jackson Warrior.

 

Аз имам някъде колекция от снимки на Stealth. Събирах снимките, защото мислех да си правя копие.

Отне ми няколко месеца ровене из интернет и писане на разни хора докато посъбера някоя друга снимка.

 

Този Stealth, дето Мохамед свири за кратко на него е заръчан от custom shop-a на BC Rich, но грифът на Stealth-a се оказал твърде дебел за неговия вкус, защото бил свикнал на супер бързия гриф на Vigier-а и го заебал.

Хората по форумите се бъзикат, че явно тъпо е поръчвал защото това е идеята на custom shop-овете - да ти направят всичко по твое желание и с товите предпочитани размери.

 

Това видео го знаем. То показва как е построен първия Xiphos на Мохамед.

Сега той има нов, по-custom, без гнусни триъгълници по грифа, без мизерно PVC обкантване и със custom надпис на Necrophagist от абалон по фингърборда.

Виж го на снимката от по-горния ми пост.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.