Към съдържанието

Снимка

Loopers :) Open Stage Night at Delta Blues Bar

джем loopers импровизация

• Please log in to reply
42 отговора на тази тема

#31 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 897 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 16 януари 2018 - 12:50

Бройте ме

#32 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 897 Мнения:

Публикувано 02 февруари 2018 - 21:12

След първия плах опит, ще следва и втори...и - на 25.02 отново в Делта Блус Бара - Loopers Open Stage:)) !

Ще има време, да се организираме като хората, а тези без луупери, да заповядат тоже :)

#33 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6906 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 03 февруари 2018 - 08:14

Офффф. Може ли да изчакаш 2-3 дена с датата да видя кога ще съм в София, че много искам да присъствам :)
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#34 kitaratapesho

kitaratapesho

unknown artist

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2274 Мнения:
  • Инструмент:китара

Публикувано 04 февруари 2018 - 14:00

Бих се включил (благодарности на Тимо, че ми звънна и ми каза за инициативата), но на 25-ти съм зает...  Нали участвах и миналия път, беше много интересно :) Само казвам, ако е сложно - не е нужно да се съобразявате, ще дебна друга възможност :) 

Музикално студио SoulStation.bg - уроци по китара, видео-уроци по Skype с преподаватели от чужбина, джаз и блус уъркшоп, теоретични курсове

#35 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2199 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 06 февруари 2018 - 08:23

Наистина е сложно да си синхронизираме свободното време и затова е най-добре да се спази тази дата 25-ти за който може(аз мога), а по възможност час по-скоро да уточним и следваща дата.

Друго, което трябва да уточниме е начина по който ще се провежда изпълнението. Ще ми се наистина да има и колективен лууп джем, а не само поредица от индивидуални изпълнения. Практикувал съм с един друг китарист две китари, редуващо превключващи се в общ лупер през line selector, така че когато единият записва в лупера другият да продължи да си свири без да записва и обратното. Така и двамата могат да доразвиват една обща тема в един лупер и да импровизират последователно върху нея. Но има и всякакви други варианти, някои от които съм практикувал.

Този пост е редактиран от Лими: 06 февруари 2018 - 08:38

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#36 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2199 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2018 - 10:32

Друго нещо, което искам да добавя е, че при тези срещи освен музикални изпълнения бих предложил да се провеждат и теоретично демо дискусии за приложението на луперите, комбинирането им с ритъм машини, а напоследък ми се иска и в комбинация с ди-джей конзоли.

Този пост е редактиран от Лими: 06 февруари 2018 - 10:35

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)

#37 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6906 Мнения:

Публикувано 06 февруари 2018 - 13:15

Аз се освободих за 25-ти и мисля да пристствам. 

^Лими,

този групов джем може да се осъществи само ако има синхронизация между лупърите на всички участници по MIDI или нещо такова. Иначе може пак с един луупер, ама не знам дали това имаш в предвид.

За организацията е хубаво Пламен да каже, аз не съм присъствал до сега на такова нещо. Но е хубаво всеки да си знае какво да носи, колко време има за самостоятелно луупене, колко за общ джем (ако има как ще се организира синхронизирането) и т.н.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#38 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6906 Мнения:

Публикувано 24 февруари 2018 - 17:42

За утре остава ли?

Аз ще мина като зрител този път.

#39 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2199 Мнения:

Публикувано 25 февруари 2018 - 01:08

Надявам се, че остава. Аз лично ще участвам! :yes: :thumbs_up:

#40 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 897 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2018 - 11:23

А аз нещо съм блял и не съм ги видял тези постове изобщо. Както и да е - получи се приятно, макар и в ограничен състав на преборилите лошото време. Посвирихме, поразгледахме педалчетата :), полафихме - мисля да го правим примерно веднъж на всеки 5-6 седмици в неделя , около 6-7, че да има време да се приберем ,че както се изрази един от присъствалите , " я сабалем съм овчар":)))))))))))))))) , а то и останалите така.

#41 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6906 Мнения:

Публикувано 26 февруари 2018 - 16:39

Много гот се получи, Делтата е много готино място, и не се пуши с което ме грабва веднага. Има барабани, апаратура - всичко необходимо за един приятен джем.  Няма храна, но има мезета.

Другия път ще наблегнем на организацията и ще дойдат повече хора. Поне веднъж месечно трябва да се събираме според мен. 

Сцената не е много голяма и събира 2-3 човека, така че 3-4 човека си спретват перфектен джем :) Иначе ще трябва да се пренасят педалбордове, което е бавен процес.

#42 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 897 Мнения:

Публикувано 27 февруари 2018 - 10:47

и аз мисля че може го направим един път месечно. Единствено трябва да измислим някакъв формат , че хем да си тестваме играчките :), хем да не пречим на публиката, хората се плашат лесно :). Но зависи, ако почнем да идваме 10-15 човека редовно, то неделята може дори да затваряме заведението

#43 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2199 Мнения:

Публикувано 28 февруари 2018 - 17:39

И аз съм доволен и с ентусиазъм ще продължавам участието си. Надявам се да се включат и още музиканти. Подготвям и още едно ново място за такива изпълнения, та се надявам и то скоро да започне да функционира ефективно.

Този пост е редактиран от Лими: 28 февруари 2018 - 17:47

Also tagged with one or more of these keywords: джем, loopers, импровизация

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни