Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Утре вечер, 6.12 е Loop Jam Session в бар БезКрай под кино Одеон. Вход свободен, носете ефектите! :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, извинявам се за объркването си и потвърждавам, че става въпрос за утре - четвъртък.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за 16 декември- сигурно ли  е?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не е! Проучват се други варианти. Ако можеш помагай за намирането на подходящо място.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Той не е от София. Писа, че ще дойде специално за джема.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От TrumpetNick
      Здравейте съфорумци, ентусиасти и фенове,

По принцип съм класически музикант, но то известно време се занимавам и с джаз и импровизация...затова превърнах страницата си във Фейса в един вид блог относно собствените си открития...той е основно на английски, затова ако някой имам нужда от превод да пита :-) ето и няколко линка....
      Страницата ми във Фейса
      Преминаване към импровизационно мислене (английски)
      Джаз лексика (мелодични шаблони)

• От musicman
      Акустичен джем - сбирка!

Тази неделя, 21.01.2017, в Стерлинг.

Кръчмето е добро, сцената е малка, за 3-4 човека, което е супер, повече народ на сцената не е необходимо така или иначе. Няма барабани и озвучаване за момента. Така, че ще наблегнем на акустичния джем. Ако има желаещи барабанисти, да си ностят кахони или някакви перкусии. 
      Ако някой дойде с електрическа китара, да си носи и усилвател. Но за момента най-добре да го караме ънплъгд. Пък за по-нататък е го измислим.
      Който има възможност да донесе акустично кубе - ще бъде почерпен с бира от ръководството

Начало 19:00.

Какво означава джем? 
      Всеки си носи инструмент и свири в някаква конфигурация от хора според ситуацията. Свирят се 1-2 парчета и слиза, за да се качи друг. Песните не са предварително оределени, всеки ще може да предложи или да зададе тема по която да се импровизира. 

На който не му се свири - да дойде да пием по бира.

Освен джем и сбирка, аз ви предлагам да започнем една инициатива да демонстрираме някакви ефекти, инструменти или апаратура, към които има интерес от присъстващите. 
      Хубаво е предварително да се анонсира кой какво може да демонстрира.
      В случая аз ще нося BeatBuddy и Digitech Trio+, с цел ако не дойдат барабанисти и басисти, пак да си направим готин джем (ама по-добре да дойдат   ). Ако има интерес, като се съберем мога да ги демонстрирам а и да дам на който му е интересно да ги тества. 

Пишете тук ако имате въпроси или предложения.
    • От musicman
      Скъпи приятели, тази неделя в Делта Блус Бар ще се проведе форумен джем. Началото е от 19:00 часа, като идеята е джемът да приключи в нормално време, все пак в понеделник сме на работа   В заведението има на разположение два китарни усилвателя, китара, бас и барабани, който иска да свири на нещо друго - да си го носи. Препоръчително е китаристите и басистите да си носят собствени инструменти, ефекти и кабели.   Както можете да се досетите от името на бара, основният стил около който ще се обединим ще бъде блусът. Джем лидер ще бъде Пламен, моля всеки който иска да участва да се съобразява с инструкциите му. Някои от вас може би си спомнят че преди време имахме такива инициативи но поради липса на контрол ставаше пълна анархия и съответно джемовете не просъществуваха дълго.   И така, заповядайте да се видим, запознаем ( с който не се познаваме ) и най-вече да посвирим.   Неделя 19:00 - Делта Блус Бар ул. „Св. Св. Кирил и Методий 44 https://goo.gl/maps/HqRvXKYWpEn  
    • От beatle
      Търся барабанист и китарист за свирене на нищо конкретно, предимно джем и авторски музики разни, демек без кавъри. Търся хора завършили своето образование, около тридесет годишни кръга с 2-3 часа свободно време седмично. За стил, не смея да говоря, некомпетентен съм, но по-скоро ще да е нещо НЕметълско. Определено нямам влечение и към етно мотивите и разни хипарии(нищо лично).
       Свиря на бас, имам си даже, знам къде е До и съм повръщал на сцена. Нямам претенции за майсторство - правя го за кеф. Надявам се да откликнат свежи копелета,с които да превземем българската музикална сцена с невежество и неморално поведение.
       Непорочните ги връщаме, пия пуша и не изглеждам прилично.

телефон на доверието: 0879/ 03 46 92

• От aarab
      Здравейте, 
      днес си говорихме с един съфорумник - ruok, и в разговора ми прати да чуя една идейка....яка, ама яка....ама звука имаше нужда малко да се пипне. И реших, че ще го направя.
      Песента няма соло и имаме нужда от китарист с идейно соло, което да пасне на музиката.
      Всеки е добре дошъл да се пробва и да качи резултата. Аз после ще пиша на човека, да ми прати wav файла, за да го смеся.

https://soundcloud.com/studiointhezone/ruok

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.