Jump to content
Българският форум за музиканти

PlamenM

Loopers :) Open Stage Night at Delta Blues Bar

Recommended Posts

Бройте ме

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първия плах опит, ще следва и втори...и - на 25.02 отново в Делта Блус Бара - Loopers Open Stage:)) !

Ще има време, да се организираме като хората, а тези без луупери, да заповядат тоже :)

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффф. Може ли да изчакаш 2-3 дена с датата да видя кога ще съм в София, че много искам да присъствам :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се включил (благодарности на Тимо, че ми звънна и ми каза за инициативата), но на 25-ти съм зает...  Нали участвах и миналия път, беше много интересно :) Само казвам, ако е сложно - не е нужно да се съобразявате, ще дебна друга възможност :) 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Наистина е сложно да си синхронизираме свободното време и затова е най-добре да се спази тази дата 25-ти за който може(аз мога), а по възможност час по-скоро да уточним и следваща дата.

Друго, което трябва да уточниме е начина по който ще се провежда изпълнението. Ще ми се наистина да има и колективен лууп джем, а не само поредица от индивидуални изпълнения. Практикувал съм с един друг китарист две китари, редуващо превключващи се в общ лупер през line selector, така че когато единият записва в лупера другият да продължи да си свири без да записва и обратното. Така и двамата могат да доразвиват една обща тема в един лупер и да импровизират последователно върху нея. Но има и всякакви други варианти, някои от които съм практикувал.

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Друго нещо, което искам да добавя е, че при тези срещи освен музикални изпълнения бих предложил да се провеждат и теоретично демо дискусии за приложението на луперите, комбинирането им с ритъм машини, а напоследък ми се иска и в комбинация с ди-джей конзоли.

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се освободих за 25-ти и мисля да пристствам. 

^Лими,

този групов джем може да се осъществи само ако има синхронизация между лупърите на всички участници по MIDI или нещо такова. Иначе може пак с един луупер, ама не знам дали това имаш в предвид.

За организацията е хубаво Пламен да каже, аз не съм присъствал до сега на такова нещо. Но е хубаво всеки да си знае какво да носи, колко време има за самостоятелно луупене, колко за общ джем (ако има как ще се организира синхронизирането) и т.н.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За утре остава ли?

Аз ще мина като зрител този път.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се, че остава. Аз лично ще участвам! :yes::thumbs_up:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз нещо съм блял и не съм ги видял тези постове изобщо. Както и да е - получи се приятно, макар и в ограничен състав на преборилите лошото време. Посвирихме, поразгледахме педалчетата :), полафихме - мисля да го правим примерно веднъж на всеки 5-6 седмици в неделя , около 6-7, че да има време да се приберем ,че както се изрази един от присъствалите , " я сабалем съм овчар":)))))))))))))))) , а то и останалите така.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много гот се получи, Делтата е много готино място, и не се пуши с което ме грабва веднага. Има барабани, апаратура - всичко необходимо за един приятен джем.  Няма храна, но има мезета.

Другия път ще наблегнем на организацията и ще дойдат повече хора. Поне веднъж месечно трябва да се събираме според мен. 

Сцената не е много голяма и събира 2-3 човека, така че 3-4 човека си спретват перфектен джем :) Иначе ще трябва да се пренасят педалбордове, което е бавен процес.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз мисля че може го направим един път месечно. Единствено трябва да измислим някакъв формат , че хем да си тестваме играчките :), хем да не пречим на публиката, хората се плашат лесно :). Но зависи, ако почнем да идваме 10-15 човека редовно, то неделята може дори да затваряме заведението

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм доволен и с ентусиазъм ще продължавам участието си. Надявам се да се включат и още музиканти. Подготвям и още едно ново място за такива изпълнения, та се надявам и то скоро да започне да функционира ефективно.

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От musicman
      Акустичен джем - сбирка!

Тази неделя, 21.01.2017, в Стерлинг.

Кръчмето е добро, сцената е малка, за 3-4 човека, което е супер, повече народ на сцената не е необходимо така или иначе. Няма барабани и озвучаване за момента. Така, че ще наблегнем на акустичния джем. Ако има желаещи барабанисти, да си ностят кахони или някакви перкусии. 
      Ако някой дойде с електрическа китара, да си носи и усилвател. Но за момента най-добре да го караме ънплъгд. Пък за по-нататък е го измислим.
      Който има възможност да донесе акустично кубе - ще бъде почерпен с бира от ръководството

Начало 19:00.

Какво означава джем? 
      Всеки си носи инструмент и свири в някаква конфигурация от хора според ситуацията. Свирят се 1-2 парчета и слиза, за да се качи друг. Песните не са предварително оределени, всеки ще може да предложи или да зададе тема по която да се импровизира. 

На който не му се свири - да дойде да пием по бира.

Освен джем и сбирка, аз ви предлагам да започнем една инициатива да демонстрираме някакви ефекти, инструменти или апаратура, към които има интерес от присъстващите. 
      Хубаво е предварително да се анонсира кой какво може да демонстрира.
      В случая аз ще нося BeatBuddy и Digitech Trio+, с цел ако не дойдат барабанисти и басисти, пак да си направим готин джем (ама по-добре да дойдат   ). Ако има интерес, като се съберем мога да ги демонстрирам а и да дам на който му е интересно да ги тества. 

Пишете тук ако имате въпроси или предложения.
    • От musicman
      Скъпи приятели, тази неделя в Делта Блус Бар ще се проведе форумен джем. Началото е от 19:00 часа, като идеята е джемът да приключи в нормално време, все пак в понеделник сме на работа   В заведението има на разположение два китарни усилвателя, китара, бас и барабани, който иска да свири на нещо друго - да си го носи. Препоръчително е китаристите и басистите да си носят собствени инструменти, ефекти и кабели.   Както можете да се досетите от името на бара, основният стил около който ще се обединим ще бъде блусът. Джем лидер ще бъде Пламен, моля всеки който иска да участва да се съобразява с инструкциите му. Някои от вас може би си спомнят че преди време имахме такива инициативи но поради липса на контрол ставаше пълна анархия и съответно джемовете не просъществуваха дълго.   И така, заповядайте да се видим, запознаем ( с който не се познаваме ) и най-вече да посвирим.   Неделя 19:00 - Делта Блус Бар ул. „Св. Св. Кирил и Методий 44 https://goo.gl/maps/HqRvXKYWpEn  
    • От beatle
      Търся барабанист и китарист за свирене на нищо конкретно, предимно джем и авторски музики разни, демек без кавъри. Търся хора завършили своето образование, около тридесет годишни кръга с 2-3 часа свободно време седмично. За стил, не смея да говоря, некомпетентен съм, но по-скоро ще да е нещо НЕметълско. Определено нямам влечение и към етно мотивите и разни хипарии(нищо лично).
       Свиря на бас, имам си даже, знам къде е До и съм повръщал на сцена. Нямам претенции за майсторство - правя го за кеф. Надявам се да откликнат свежи копелета,с които да превземем българската музикална сцена с невежество и неморално поведение.
       Непорочните ги връщаме, пия пуша и не изглеждам прилично.

телефон на доверието: 0879/ 03 46 92

• От aarab
      Здравейте, 
      днес си говорихме с един съфорумник - ruok, и в разговора ми прати да чуя една идейка....яка, ама яка....ама звука имаше нужда малко да се пипне. И реших, че ще го направя.
      Песента няма соло и имаме нужда от китарист с идейно соло, което да пасне на музиката.
      Всеки е добре дошъл да се пробва и да качи резултата. Аз после ще пиша на човека, да ми прати wav файла, за да го смеся.

https://soundcloud.com/studiointhezone/ruok

• От Dr.Whiteface
      Ако не ви се чете,обявата в едно изречение-Блус китарист търси група или басист и барабанист.

Здравейте,аз съм китарист от Бургас,но уча във Варна и съм там през повечето време,така че тази тема е предимно за хора във Варна...но ако сте от Бургас и свирите стари парцали може би ще измислим нещо.
      Така,значи общо взето ако някоя блус-рок група си търси китарист съм свободен,но също така много искам да се събера с някой и да джемим нали знаете...имам основни теоритични понятия за това кое как става в една песен,но нямам много опит със свиренето в група.Реге също става,ако сте реге група и си търсите китара пишете...
      За себе си ще кажа че съм голям фен на Джими Хендрикс  ,и от известно време се занимавам с негови песни,изучавам техниката му и т.н. така че ако и вие сте заклети фенове,може да правим някви кавъри де да знам,просто искам да се събера с хора които го правят за кеф,не някакви дето искат за една седмицата да са по известни и от Бийтълс.Тва е май.

Повлиян от-Еric Clapton,Buddy Guy

Пишете на имейла ми- dinkopetrov96@gmail.com 
                         скайпа- abg____
                         или Фейсбук- Dinko Petrov

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.