Jump to content
Българският форум за музиканти

PlamenM

Loopers :) Open Stage Night at Delta Blues Bar

Recommended Posts

Като няма нищо, според мен може един акустичен джем да си направим ;)

Аз мога в неделя. Кажете само за колко часа. 

И още едно уточнение, това джем ли ще бъде или лууп опън стейдж? 

Щото пишеш в темата за луповете.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001:За последно ще пиша в тази тема докато ми се изяснят нещата с новото място. 

Предлагам да бъде смесен джем. Най-вече акустичен, но може да се включат и лупери, "Трио бенд криейтър" и др. Обещавам да не прекалявам с лупера. Мога да осигуря няколко входа за ел инструменти, но с ниска озвучителна мощност.

За сега остава в неделя 10-ти дек. след 19ч. Предполагам, че ще може и в понеделник.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделя 19:00 - идеално.

Само да уточним акустично ли ще го караме или не.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам да бъде смесен джем. Най-вече акустичен, но може да се включат и лупери, "Трио бенд криейтър" и др. Обещавам да не прекалявам с лупера. Мога да осигуря няколко входа за ел инструменти, но с ниска озвучителна мощност

Преди месец бях споделил мечтата си да намеря клуб, в който да няма стилови ограничения при джем - важното е да има що-годе подготвени музиканти и желание за сътрудничество, както и да не се прекалява с нищо, защото преди няколко дена същото място беше "завладяно" от прекалено дълъг(три часа) "свещен" блус джем. Не че беше лошо, но всяко прекаляване не е добре!

Аз лично ще бъда с акустична китара + лупер и микрофон, но няма да се напъвам непременно и постоянно да съм включен в лупер. От време на време ще подавам лесни теми и бих желал и вие да си подготвите някакви. Дойде ми идея - ако има поне два лупера да ги вържеме серийно и да "експериментираме с резултата" или два инструмента в един общ лупер за съвместно доразвиване на теми.

П.С. Ако до неделя има промени ще пиша тук! :cheers2::rockon:

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава тема и идея! Подкрепям с две ръце (и луупър)! Ако успея - ще дойда в неделя! Поздрави!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, това е перфектното място за форумни сбирки. Има ядене, пиене и малка сцена, където може да джемят 3-4 човека. Няма барабаним така че барабанистите може да перкусионират :)

Озвучение също няма, но с акустични китари всичко си се чува перфектно. Така, че трябва да го организираме това по-често ;)

Иначе вчера си поджемихме и по луупихме с Лими, аз съм доволен! Най-якото, когато няма много музиканти е че свириш през цялото време :)

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някакво видео не сте ли правили от мястото на събитието?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ За другия път сме се разбрали да ни излъчат по BNT World. ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако мога ще дойда да снимам.

Ето видео от един форумен джем: 

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този дебелия дето се мотае кат муха без глава, повече да нго пускат на джемове и тн.....

:)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желаещи, с които пак да направиме луупер джем?

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам като се събереме поне 5-6 човека да решиме, къде, кога и как да проведеме лууп джема. Бих желал да се присъединят и всякакви други музиканти, дори и да нямат лупери - като Ди джеи, Бийтбоксери, перкусионисти и барабанисти, които да желаят да свирят синхронно с лупер.

Редактирано от Лими

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и двама - трима като за начало ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От musicman
      Акустичен джем - сбирка!

Тази неделя, 21.01.2017, в Стерлинг.

Кръчмето е добро, сцената е малка, за 3-4 човека, което е супер, повече народ на сцената не е необходимо така или иначе. Няма барабани и озвучаване за момента. Така, че ще наблегнем на акустичния джем. Ако има желаещи барабанисти, да си ностят кахони или някакви перкусии. 
      Ако някой дойде с електрическа китара, да си носи и усилвател. Но за момента най-добре да го караме ънплъгд. Пък за по-нататък е го измислим.
      Който има възможност да донесе акустично кубе - ще бъде почерпен с бира от ръководството

Начало 19:00.

Какво означава джем? 
      Всеки си носи инструмент и свири в някаква конфигурация от хора според ситуацията. Свирят се 1-2 парчета и слиза, за да се качи друг. Песните не са предварително оределени, всеки ще може да предложи или да зададе тема по която да се импровизира. 

На който не му се свири - да дойде да пием по бира.

Освен джем и сбирка, аз ви предлагам да започнем една инициатива да демонстрираме някакви ефекти, инструменти или апаратура, към които има интерес от присъстващите. 
      Хубаво е предварително да се анонсира кой какво може да демонстрира.
      В случая аз ще нося BeatBuddy и Digitech Trio+, с цел ако не дойдат барабанисти и басисти, пак да си направим готин джем (ама по-добре да дойдат   ). Ако има интерес, като се съберем мога да ги демонстрирам а и да дам на който му е интересно да ги тества. 

Пишете тук ако имате въпроси или предложения.
    • От musicman
      Скъпи приятели, тази неделя в Делта Блус Бар ще се проведе форумен джем. Началото е от 19:00 часа, като идеята е джемът да приключи в нормално време, все пак в понеделник сме на работа   В заведението има на разположение два китарни усилвателя, китара, бас и барабани, който иска да свири на нещо друго - да си го носи. Препоръчително е китаристите и басистите да си носят собствени инструменти, ефекти и кабели.   Както можете да се досетите от името на бара, основният стил около който ще се обединим ще бъде блусът. Джем лидер ще бъде Пламен, моля всеки който иска да участва да се съобразява с инструкциите му. Някои от вас може би си спомнят че преди време имахме такива инициативи но поради липса на контрол ставаше пълна анархия и съответно джемовете не просъществуваха дълго.   И така, заповядайте да се видим, запознаем ( с който не се познаваме ) и най-вече да посвирим.   Неделя 19:00 - Делта Блус Бар ул. „Св. Св. Кирил и Методий 44 https://goo.gl/maps/HqRvXKYWpEn  
    • От beatle
      Търся барабанист и китарист за свирене на нищо конкретно, предимно джем и авторски музики разни, демек без кавъри. Търся хора завършили своето образование, около тридесет годишни кръга с 2-3 часа свободно време седмично. За стил, не смея да говоря, некомпетентен съм, но по-скоро ще да е нещо НЕметълско. Определено нямам влечение и към етно мотивите и разни хипарии(нищо лично).
       Свиря на бас, имам си даже, знам къде е До и съм повръщал на сцена. Нямам претенции за майсторство - правя го за кеф. Надявам се да откликнат свежи копелета,с които да превземем българската музикална сцена с невежество и неморално поведение.
       Непорочните ги връщаме, пия пуша и не изглеждам прилично.

телефон на доверието: 0879/ 03 46 92

• От aarab
      Здравейте, 
      днес си говорихме с един съфорумник - ruok, и в разговора ми прати да чуя една идейка....яка, ама яка....ама звука имаше нужда малко да се пипне. И реших, че ще го направя.
      Песента няма соло и имаме нужда от китарист с идейно соло, което да пасне на музиката.
      Всеки е добре дошъл да се пробва и да качи резултата. Аз после ще пиша на човека, да ми прати wav файла, за да го смеся.

https://soundcloud.com/studiointhezone/ruok

• От Dr.Whiteface
      Ако не ви се чете,обявата в едно изречение-Блус китарист търси група или басист и барабанист.

Здравейте,аз съм китарист от Бургас,но уча във Варна и съм там през повечето време,така че тази тема е предимно за хора във Варна...но ако сте от Бургас и свирите стари парцали може би ще измислим нещо.
      Така,значи общо взето ако някоя блус-рок група си търси китарист съм свободен,но също така много искам да се събера с някой и да джемим нали знаете...имам основни теоритични понятия за това кое как става в една песен,но нямам много опит със свиренето в група.Реге също става,ако сте реге група и си търсите китара пишете...
      За себе си ще кажа че съм голям фен на Джими Хендрикс  ,и от известно време се занимавам с негови песни,изучавам техниката му и т.н. така че ако и вие сте заклети фенове,може да правим някви кавъри де да знам,просто искам да се събера с хора които го правят за кеф,не някакви дето искат за една седмицата да са по известни и от Бийтълс.Тва е май.

Повлиян от-Еric Clapton,Buddy Guy

Пишете на имейла ми- dinkopetrov96@gmail.com 
                         скайпа- abg____
                         или Фейсбук- Dinko Petrov

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.