Към съдържанието

Снимка

Loopers :) Open Stage Night at Delta Blues Bar

джем loopers импровизация

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

#1 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:
  • Инструмент:kitara

Публикувано 09 ноември 2017 - 21:23

И така, вие питате - ние отговаряме,

На 19 ноември , лето 2017то ще бъде организирана Loopers Open Stage Night в познатия Делта Блус Бар ( София, Кирил и Методий 41)

Що ще рече туй - за хората като мен чели Работническо Дело - Луупери от всички страни, обединявайте се!

А сега сериозно

Доста от нас си играят с ефекти наречени loopers ili loop pedals. Само по себе си това позволява one man show  и Делта Блус Бар ми се върза на акъла да организираме отворена сцена за подобна изява.

Всичко хубаво, обаче има някои правила, дайте да се организираме, щото...

1.Няма ограничения за инструменти. Ако сте китарист, бийтбоксер, басист, пианист и тн и смятате че можете да наслагвате интересни мелодии и хармонии с луупера, заповядайте

2. Почти няма ограничения в стиловете. Малко тийзър , участие потвърди едиииин ама много сериозен джаз китарист. Каквото мислите че е интересно и грууви, елате па го изсвирете. Сега, ако решите да излуупате последния албум на Нена Украден, Гошо може да ви спре бирата

3.Всеки участник има между 10 и 20 минути на сцената. Сега, никой няма да гледа часовник и да ви сваля със сопи от сцената, ама се съобразявайте се, нале, че то инак вдъхновението безкрайно...

4. Правите , що правите,  всеки трябва да може да си разпъне кабелчета, педали , луупчета и да се включи за 5-6 минути. Става просто ако си нарисувате на листче настройките :) на усилвателя и централно. Ако сме 6-7 човека, няма как за всеки да се прави много тежък отделен сетъп , все пак идеята е да се забавляваме а не да редим кабели. Саундчек ще има, оттам нататък всеки се оправя сам, е, ще помагаме де

5.Не става да си запишете парчето на луупера вкъщи и там да ни го пуснете. Идеята да е импровизация в реално време - което не изключва вариантът да си свирите предварително измислени схеми, ама ни излъжете че е баш сега ви е хрумнало

6. Генерално не е ок да се свирят баяти парчета като лууп и отгоре да се солира. Изключват се стандартни джаз, блус, рок схеми...просто да не е баш парче.

7. Нямам луупер- какво да прая? Ми пак елате, аз с удоволствие ще ви заема моя Бос РЦ 20 и за 20 секунди ще ви обясня как се борави.

8. Нескромно, ама аз ще се обява за джем лийдер, и при грубо неспазване на по горното си позволявам да прекратя участието на въпросния. Както се случва на всеки читав джем, между впрочем

9. Всеки има право да си викне другарче - един мелодичен( двоянка, бас саксофон, индийска флейта :) или един ритмичен инструмент ( долна челюст от перуанско магаре). Ама идеята не е все пак да качваме групи с луупер на сцената..

Сега, малко логистика.

До тук, потвърдили са ми 3ма в това число и аз. За да има смисъл да се прави, ми трябват поне още трима, ама сигурни.Иначе аз мога да откарам два часа концерт с луупер и съм го  правил, ама не искате.

В клуба и два китарни и един бас усилвател, микрофони централно и аз ще взема и АЕР усилвател за акустична. Моя луупер ще на разположение на който няма.

Ми те тва е, ако някой има желание , да се запише в темата. Въпроси в темата или ако са много неприлични на лично.

Ако се навием, може да стане забавно и приятно начинание, което да го повторим в бая места из София и страната.

Поздрави

Пламен

#2 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2149 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 10 ноември 2017 - 04:06

На 19 ноември , лето 2018то ще бъде организирана Loopers Open Stage Night в познатия Делта Блус Бар ( София, Кирил и Методий 41)

Поздрави

Пламен

:godbless: Евала за смелото решение, ама чак  2018-та! А, и технологиите ще се подновят до тогава, та не знам дали ще ги овладея! А пък няма ли опасност да го "урочасаме" лупериайки го точно този блусопуристичен Бар? Е, ако съм жив догодина 2018-та пишете ме и мен - с удоволствие ще забия последният пирон на..., както е предсказал Великият Вожд!

Този пост е редактиран от Лими: 10 ноември 2017 - 04:25

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#3 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6815 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 10 ноември 2017 - 08:10

Ако съм в софия идвам. Поне като публика.

People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#4 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2017 - 10:06

Ум море, глава кофа. Естествено че е 2017та....другата неделя..

#5 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:

Публикувано 10 ноември 2017 - 11:10

Moooже ли админа да оправи годината, моля....

#6 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2149 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 11 ноември 2017 - 10:49

Регламента е добър, но аз бих предложил, ако може - леки допълнения! Като взимам напредвид, че времето е ограничено, това значи, че всеки може да изсвири от 2 до 3 парчета.

1. (незадължително) Предлагам поне едното парче да е проста тема зададена от предишен участник записвайки я в лупера на предстоящия, ако той желае, разбира се. Така ще бъде абсолютно сигурно, че темата не е подготвена предварително.

2. Другото та и евентуално третото му парче нека да бъде предварително подготвена, но не записана тема, която той да изгражда/наслагва стъпка по стъпка на живо. Та дори и да сгреши няма лошо да започне отначало стига да се вмести във времето. Трябва да има съобразяване с по-гореописаната т. 6 - "Генерално не е ок да се свирят баяти парчета като лууп и отгоре да се солира. Изключват се стандартни джаз, блус, рок схеми...просто да не е баш парче."

3. (незадължително) Участника да обяви предварително дали желае който и да било друг присъстващ музикант да се включи в неговата тема с импровизация. Та нали трябва да се получи джем, иначе става поредица от солови изяви.

Остава да се уточни начален час за саундчека и за луупшоуто!

Успех на всички и на реализацията на идеята! :thumbs_up: :rockon:

Този пост е редактиран от Лими: 11 ноември 2017 - 11:02

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#7 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:

Публикувано 12 ноември 2017 - 10:34

Лими, аз нямам против това което си написал, но нека наистина да не е задължително (то като че ли пък  има нещо задължително). Иначе аз примерно бих се изкефил на нещо Акато точка първа, да свиря върху нечии лууп , но не всеки би имал същото желание. А време като ограничение ще има чисто от гледна точка ако са много участниците да има време всеки да посвири, щото и не може само да си надуваме главите с луупове...но засега няма такава опасност, така че никой няма да цепи минутата

Ще говоря с Тони да направим и ФБ събитие тези дни, елате да се видим :).

Този пост е редактиран от PlamenM: 12 ноември 2017 - 10:36

#8 PlamenM

PlamenM

Steppenwolf

• Members
  • PipPipPipPip
  • 872 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2017 - 10:20

Ето го и ФБ събитието. https://www.facebook...749227675383277

Аз ще бъда там около 18:30, така че може който има желание да дойде да направим предварителен саундчек. Има и китарни усилватели и тн..

Also tagged with one or more of these keywords: джем, loopers, импровизация

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни