Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум на изхода на Tascam 18844


me6

Recommended Posts

Здравейте колеги , някой да се е сблъсквал с шум и брум на изхода на Таскам 1884. Включих един такъв и се оказа с голям шум. И питането е дали си е от самия модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги , някой да се е сблъсквал с шум и брум на изхода на Таскам 1884. Включих един такъв и се оказа с голям шум. И питането е дали си е от самия модел.

Да споделя все пак се оправиха нещата , ако някой му дойде до главата. В двата разклонителя които ползвам изолирах с изолирбанд крачето което влиза във фазата и така се получиха нещата. Иначе инсталацията си беше ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без фаза как имаш захранване? :greenball:

 

Той само го е изолирал, а иначе пак се предава (по wifi). :greenangel:

 

П.П. Вероятно иска да каже, че е изолирал масата. ;)

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изолирах не е точната дума , просто на щепсела който влиза в контакта на крачето, което контактува с фазата сложих изолирбанда. Трудно се пъхва така но свърши работа , само където не мога да си го обясня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изолирах не е точната дума , просто на щепсела който влиза в контакта на крачето, което контактува с фазата сложих изолирбанда. Трудно се пъхва така но свърши работа , само където не мога да си го обясня.

 

Нали си наясно какво всъщност представлява фазата? Там дето са 220-те волта, така че ако я изолираш, уредът просто няма да тръгне. :) Това на снимката дето е посочено с червената стрелка (масата), определено не контактува с фазата. ;)

 

c05f548d13797774.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги може и да имам неясна дикция но правописа ми е добър. Господин Ямаха , специално за вас се поствам сега. Сложили сте перфектна снимка на контакт " Шуко" - дори проверих в Гугала специално за Вас , дали се пише с "О" или с "У". Сега четете внимателно! Тази хубава червена стрелкичка , която сте поставили на пластинките за заземяване я плъзгате малко надолу между двата медни накрайника Пак специално за вас може и да не са медни но на снимката ви са такива. И си избирате единия ако сте левак левия , ако сте нормално ориентиран десния. И после го увивате с един път с изолирбанд и това краче да отиде във фазата на контакта. Ако и сега не сте разбрал , следващия път ще помоля някой детски педиатър да ви го поясни. Успех , виждам че фотото ви се удава !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо толкова много остроумни писания, нямаше ли да е по-подходящо просто да сложиш като мен една снимка да видим каква фаза точно си изолирал, понеже по начина, по който го обясни първоначално, човек остава с впечатлението за някакъв много специален модел Таскам, на който не му е необходима фаза и работи само с нулата. Както и да е, нищо лично - всички тук се радваме, че си си разрешил проблема. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ами колеги може и да имам неясна дикция но правописа ми е добър. Господин Ямаха , специално за вас се поствам сега. Сложили сте перфектна снимка на контакт " Шуко" - дори проверих в Гугала специално за Вас , дали се пише с "О" или с "У". Сега четете внимателно! Тази хубава червена стрелкичка , която сте поставили на пластинките за заземяване я плъзгате малко надолу между двата медни накрайника Пак специално за вас може и да не са медни но на снимката ви са такива. И си избирате единия ако сте левак левия , ако сте нормално ориентиран десния. И после го увивате с един път с изолирбанд и това краче да отиде във фазата на контакта. Ако и сега не сте разбрал , следващия път ще помоля някой детски педиатър да ви го поясни. Успех , виждам че фотото ви се удава !

Пич, изключвай всичко и викай специалист. Така както го обясняваш, излиза че уреда взима захранване през заземяването на щепсела или още по-страшно през аудио кабелите включени в него. И в двата случая някой може наистина да изтръпне.

 

Sent from my E2105 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама доста си докачлив. Написал си и си направил доста глупости, но въпреки това продължаваш да се дръвчиш като хората ти обясняват. Решението, което си постигнал, най-вероятно ще доведе до други "проблеми", които трябва да ги решават от пожарната или бърза помощ после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече как да не си докачлив. Имах проблем , никой нищо не ме посъветва. Реших си проблема и то по дискусии от други форуми  И веднага се намериха 100 професора да ми обясняват кое било фаза , кое нула. Пък единия даже ми свърза фазата по Wi-fi .  Къде бяха , когато исках съвет. Прегледай дискусията и виж дали някой обяснява нещо само мерене кой бил по по-най. Между другото тук само един ми е помогнал за едно DIGI 003 , за което съм му благодарен. Уж сме българи , пишем на български и не се разбираме , а си реших проблема от сайтове  в , който ползвах гугала за превод. Това е трагедията тук . Ако някой има с какво да помогне да го направи , ако не знае или няма желание просто отминава.

Редактирано от me6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко сега, ние дискусията си я прегледахме, но защо и ти не направиш същото? Пуснал си въпрос и веднага във втория пост обясняваш как вече си си решил проблема и дори го даваш като решение за другите, така че от там нататък ние разсъждаваме само върху това, което си написал във втория пост, а така написано, то е доста смущаващо...

 

P.S. И да - докачлив си и това се вижда даже и в последния ти пост. Ние знаем как се маха брум, но явно ти държиш да се оправяш сам. :ph34r:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:excl: Понеже никъде до тук не се спомена за бластер оръжието "фазомер", то аз стигам до следното заключение. Ако :ph34r: МИ6 не е използвал бластера - фазомер :butcher:  то няма как да разбере къде е фазата(освен ако за радост на  КГБ не бръкне с пръст :wacko:)  и предполагам, че за негов късмет е изолирал не фазата а нулевият пин на щепсела, което би довело до изолиране на масата, а нулата да си "тече" по ширмовката на кабелите. При това положение брум може и да изчезне, но ако обърне щепсела обратно, то и захранването на тайнственият ТАСКАМ ще изчезне, освен ако при тези манипулации не се е прокъсала въпросната изолация.

Най-вероятно точно това е направил :ph34r: МИ6 и опасността от КГБ(Кретенска Гибелна Беля) отпада. :happy::bravo:

Съвет - вместо горните манипулации да се използва малък  разклонител без нулеви странични клеми - не шуко! http://www.praktiker.bg/bg/Switches%2C-sockets%2C-couplers/%D0%9F%D0%A0%D0%95%D0%A5%D0%9E%D0%94-%D0%A8%D0%A3%D0%9A%D0%9E-2-%D0%9D%D0%95-%D0%A8%D0%A3%D0%9A%D0%9E-STNB/p/472920

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.