Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво ми е нужно освен миксер и кондензаторен микрофон за записи чрез лаптоп?


Recommended Posts

Здравейте!
Не разбирам много от музикалната техника ,кой кабел къде трябва да се пъха или кое копче в съответна програма трябва да се натисне ,за да спомогне за по-благоприятен звук и т.н 

Именно заради това реших да се обърна към вас , в този форум , понеже съм 100% сигурна, че има хора които разбират от работата си и са в обща степен професионалисти.

Та така.. Въпроса ми е: 
Какво ми е необходимо да закупя от музикален магазин/сайт ,за да правя записи на лаптопа си у дома?
 - Аудио миксера е ясен 
 - Кондензаторния микрофон също, но бихте ли ми препоръчали марка на тези артикули , съответно и подобаваща цена 
(не мога да си позволя 5.000 лв за миксер с 20 канала в никакъв случай,както и микрофон за 2,500лв . ако не повече ) , както и 
да са съвместими с лаптоп.

Имам нужда от компактни ,функционални , достатъчно професионални и на добра цена
за домашни условия зададените по горе стоки.
 

Благодаря за отделеното време и очакам отговори! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 - Не разбирам много от музикалната техника ,кой кабел къде трябва да се пъха или кое копче в съответна програма трябва да се натисне ,за да спомогне за по-благоприятен звук и т.н 

 

2 - не мога да си позволя 5.000 лв за миксер с 20 канала в никакъв случай,както и микрофон за 2,500лв . ако не повече , както и 

да са съвместими с лаптоп.

 

 

Първото е в пряка връзка с второто и по тази причина не  само, че не може да си позволиш, но и не е необходимо да се набутваш с много скъпи професионални компоненти, които надали ще ползваш пълноценно за целите си. В днешно време вече има достатъчно евтини предложения за събиране на сетъп за едно домашно студио, но колегата горе е прав, че без да си казала някакъв бюджет, повечето от нещата които ще ти се предложат в темата могат да се окажат пълен офтопик.

 

P.S. Предполагам, че ще записваш нещата си в необработено акустически помещение? Питам във връзка с кондензаторния микрофон, който в такива помещения често лови разни работи, дето не са много за ловене. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В раздел "Хардуер" има някои теми, свързани с техника за домашно студио. В YouTube също има доста клипове, например този: https://www.youtube.com/watch?v=5uEfqnWKLLQ&t=294s. Пичът показва в другите клипове как записва инструменти и вокали с тази техника. Може да се слезе и под 300 долара, според мен. Единият вариант е да се търсят неща втора ръка, долу-горе в същия ценови диапазон като тези на клипа или нови, но от по евтините марки. Например вместо PreSonus - Behringer и т.н. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.