Jump to content
Българският форум за музиканти

Вредни навици


Black*Sabbath

Recommended Posts

А за палеца - ми аз свиря "на сухо" :О . Демек без усилвател и още не съм се чувал :)

 

Връзваш си китарата в компа и нямаш грижи като за начало... нужно е само да си купиш един преходник от голямо мъжко, към малко мъжко и си Бог!

Естествено и кабе; ще ти трябва към който да вържеш преходника...имаш кабел нали?!:)

Ако ли не...без кой знае какви усилия можеш да си направиш като погледнеш...Тук

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ми и аз си мислех че тряя да стане, ама не... Може саунд картата да ми е зле (всъщност аз ползвам вградената в дъното о_O ) или нещо аз да съм оплескал... но се съмнявам проблема да е в мен имайки предвид че не съм толкоз тъп че да не мога да нацеля 2-те дупки в които влизат двата края на кабела :) . Скоро ше си измуфтя един кабел който не се нуждае от преходник за 2-ра проба па дано стане... Иначе таз темичка тип направи си сам е луда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти пак.За кабела или саунд карта ще ти пиша на ЛС ако мога да ти помогна.За свиренето исках да ти кажа,ако не си про4ел.Аз също съм новак и си изпатих малко от такова свирене.Пази си пръстите защото е много гадно да имаш време да свириш,да имаш бас и да те болят пръстите.Даваи го по-кротко за да нямаш проблеми.Аз свиря някъде от 1 месец и бях пробвал да свиря някакво соло с много пул ъп и ме заболяха много пръстите и не бях свирил 4-5 дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз си мислех че тряя да стане, ама не... Може саунд картата да ми е зле (всъщност аз ползвам вградената в дъното о_O ) или нещо аз да съм оплескал...

 

Ако си вързал китарата във входа на компа, ако не ме лъже паметта, трябва от Мaster Volume-то да селектнеш Line-In и тогава би трябвало да ти тръгне звука. Абе пробвай там да ръчкаш нещо се ще се получи. Проблема не ти е в звуковата карта...Звуковата карта може да ти направи проблем ако искаш да си сложиш някой процесор за ефекти на компа и тогава няй-малкото ще ти забавя звука с някой друга секунда, което си е достатъчно отвратително за да не се захващаш въобще с това ако наистина не ти е хубава звуковата карта!

 

Айде успех! :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много! До няколко дена ще се чуя! :jazzband:

 

Инак вече почти нямам проблеми. Нищо не ме боли. Само дето снощи докато си куфях на концерт на едни приятели врата ми прищтрака много гадно и са мога само напред почти да гледам :) , но предполагам че до няколко дена и това ще отмине!

 

Едно (че може и повече) голямо благодаря на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора...помогнете,имам един проблем.От няколко дни забелязвам 4е не винаги редувам пръстите.Това фатално ли е?От 2 дни някъде съм запо4нал вси4ко от на4ало...всяка 1 песен която свиря я по4вам от на4ало с цел да не си бъркам пръстите,но като гледам концерти на някой групи виждам 4е и там басистите не винаги редуват пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора...помогнете,имам един проблем.От няколко дни забелязвам 4е не винаги редувам пръстите.Това фатално ли е?От 2 дни някъде съм запо4нал вси4ко от на4ало...всяка 1 песен която свиря я по4вам от на4ало с цел да не си бъркам пръстите,но като гледам концерти на някой групи виждам 4е и там басистите не винаги редуват пръстите.

 

 

Бе свири както ти е удобно....тия по големите сцени не ги гледай ама и грам! Те ония хори са професионалисти могат да свирят и с кутрета :slap: ...Ако не свириш прекалено бързи нещица в началото хич и да не ти дреме ...може да си дърпаш с един пръст.

Но все пак е хубаво поне с два да се понаучиш да свириш. Другия вариант е перо...незнам до колко си запознат с тази техника и до колко ти допада, ама ако наистина неможеш много много да си синхронизираш пръстите и това е вариант...

 

ПС: Докато си щъкаш по улиците може да си ритмуваш с пръсти по кракър ти...аз отначало така правех...щъкам, слушам и дърпам въображаемите струми на панталома ми... :slap:

Може да звучи странно и дори смешно но при мен имаше ефект..:metalist:

Успех!

 

Svet":)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз да споделя. :thumbs_up:

По едно време си бях създал вредния навик да "чуквам" по адаптора когато не свиря.Много често на 2-ро и 4-то време (със соло барабанчето).

Внимавайте да не го придобиете че много трудно се маха! :)

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е по-удобно да свиря като не си редувам пръстите винаги,ама това отрязва ли се по някакъв на4ин лошо на свиренето ми?Аз не съм забелязал да си развалям темпото или да бъркам праговете(не 4е свиря нещо кой знае колко зложно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръстите имат различна сила,както и тоновете,които изсвирваме,така че не редувай.По скоро слушай фразите които свириш,а и някои тонове понякога са легато други пък се изсвирват като ударът вурху тънка стуна се пренася с естественото движение на пръста към следващата по дебела струна и пръстовката се "обръшща".Няма значение. Важното е да е вярно и ритмично.

Правилата ги остави на клаасиците! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с редуването на пръстите наистина е хубаво да се изглади от рано.Един от най-добите варианти е не да се мъчиш да свириш песни и да си мислиш за пръстите,а да свириш гами примерно в 2 октави с метроном.По този начин едновременно свикваш да редуваш пръстите и то в правилните пулсация и темпо,както и научаваш полезни неща,които по-нататък ще са ти нужни при импровизацията.След това може да минеш на арпежи.Постепенно сменяйки темпата и пулсацията всичко ще свикнеш и ще правиш нещата инстинктивно без да се нарушава концентрацията и ритмичността ти по време на свирене.

За мен един от най-вредните навици,които се отстраняват най-трудно и нанасят най-големи поражения е изкривяването и стягането на китката на лявата ръка по време на свирене.Това след няколко години може да изкара ръката ти от строя за цял живот ! Познавам музиканти,които вече не могат да държат инструмент по тази причина.Не стягай лявата ръка,старай се пръстите на двете ръце и струните да са под прав ъгъл,като удряш струната с дясната ръка гледай да не си огъваш пръстите в първа фаланга и свири в средна динамика,освен ако песента не изисква друго.НЕ ТАКТУВАЙ С КРАК! Почувствай бийта с цялото си тяло.Дръж си гърба изправен докато свириш особено прав.Най-естественият от физиологическа гледна точка вариант за височина на китарата е като си я сложиш глвата да ти е на нивото на рамото,а мястото,където удряш струните да е някъде мааалко по-ниско от пъпа /но това вече си зависи и от височината на всеки човек/.Това е в най-общи линии,дано съм бил полсезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адам,инфото ти ще ми е много полезно,но аз съм не4инаещ и колкото и пъти да про4ета някой 4асти от поста ти немога да разбера.Примерно това в на4алото за гамите и окатавите...кажи го като за идиот,тъй като аз се занимавам с музика от скоро и незнам пове4ето термини.Това за пръстите на двете ръце и струните също не го схванах.Как пръстите на двете ръце и струните да бъдат под прав ъгъл?Като свириш мисля 4е няма на4ин да са ти под прав ъгъл освен ако не си изгънеш китката на 180 градуса...поне до колкото схващам идеята ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи.. 1-во за пръстите и струните.Това,което имах в предвид е,че посоката в която ти сочат пръстите на двете ръце трябва да се пресича под прав ъгъл с посоката на струните.Трябва да се получи нещо такова ,а за гамите - трябва някой да ти обясни за пръстовките при свиренето им,за свиренето в позиция и т.н.В писмена форма това би било малко трудно :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят "вреден навик" е, че свиря предимно седнал. Така, когато си сложа колана, някои неща ми се виждат необичайно трудни, защото не съм седнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.