Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

На къде отива Светът?

Чета топик : Гибсън ще фалира което ме озадачи.

И в тази връзка реших да попитам някой знае ли каква е хватката с Фендер и това, че са заменили масово палисандъра с някакъв Pau Ferro ? Четох, че имало същите тонални качества като розууда ама не точно. И в тази връзка някой знае ли дали това е окончателно за всичките им производства - американ, мексикан и т.н. или все пак ще пазят дървесина за някои модели?

Така или иначе пазете си палисандровите Стратове и Телета. Един ден и то  съвсем скоро ще струват още повече....

И честито на печелившите с палисандрови фингърборди де!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7-8 години, Джон Сър препоръча Pau Ferro при специфицирането на една китара.

Там специално нямаше съществена разлика ценово, включително с бразилския палисандър (от който обаче се отказах, поради притеснението, че ще я конфискуват някъде по пътя, въпреки документацията)

Не мога да кажа, че съм недоволен - даже май обратното ;) 

 

Щото имам и един парчекастър, който ми е изключително любима китара, за който един наш прекрасен лютиер, казва че палисандъра на грифа е неокачествяем - някъде в отрицателните категории е - но пък ми е удобен и ми звучи добре :) 

 

Има още доста примери - въпрос на изпълнение и конкретно парче дърво. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не оспорвам звуковите и други качества на Pau Ferro само споделям, че производител които от половин век използва определена дървесина е принуден да преустанови. Чисто естетически въпросната нова дървесина ми изглежда по-светла на цвят което не ми допада много, но това е въпрос на вкус де.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това понякога се прави и като маркетингов трик, след време ще се завърне на хоризонта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.