Jump to content
Българският форум за музиканти

John Steel - Everything Or Nothing


Recommended Posts

Здравейте,

 

Ето няколко песни от вторият албум, който издадохме на 1-ви Септември 2017 с John Steel. Стилът е класически хеви метъл с леки 80-тарски прогресив елементи. Надявам се да ви хареса:

 

 

 

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави и успех на албума!

Разкажи нещо от кухнята. Първият албум беше с Блейз Бейли. Този с Дуги Уайт.

Това тенденция ли е и да очакваме ли трети с друг известен певец?

Аркадия проджект също ползваха hired gun, но не знам дали ще продължат така.

 

Как сте процедирали - пращате музиката и Дуги си прави текстовете и вокалните паритии

или всичко е предварително измислено и той само изпява, каквото трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продължаваме да работим с Дъги и за третият албум като имаме вече доста планирани участия за другата година. Аз написах музиката за албума на песните. Имам също така 3 текста и три кантота, а останалите текстове и вокални мелодии си ги измисли и написа той сам от разстояние. Тъй като музиката е написана изцяло от наша страна, той пожела да му разпишем подробно секунда по секунда за всяка песен къде трябва  да пее, какво да изпее и по какъв начин да мисли. Комуникацията беше по имейл.

 

Всичко беше изсвирено и записано в студио тук в Бг, но само инструментално и след това му пратихме музиката и той си записа вокалите от Лондон. Бяхме скептично настроени, че с него ще направим нещо добро, което да е различно от Рокендрол, но в крайна сметка на мен продукта ми хареса много. Иначе той си има и други участия п освета за това не може да стои дълго в София, така че преди участия правим 1 седмица всеки ден репетиции от сутрин до вечер и се подготвяме :)

Редактирано от Janick_Gers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Качихме още няколко парчета от албума в youtube:

 

 

 

 

В спотифай го има качен пък целият албум, на който му се слуша :)

https://open.spotify.com/album/0BKWUUs3nJiDrCTdvcciSM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.